film

Spec

The Ref
1994
1 godz. 33 min.
6,8 1 210
ocen
6,8 10 1 1210
1 044
chce zobaczyć
Młody złodziejaszek Gus podczas nieudanego włamania bierze na zakładników nieznośne małżeństwo. Więcej Mniej
Spec zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Podczas gdy większość mieszkańców robi ostatnie gwiazdkowe zakupy i śpieszy do domu na wigilijną kolację, Carolin i Lloyd Chasseurowie, zamożne małżeństwo, odbywa w gabinecie doktora Wonga kolejną sesję psychoterapeutyczną. Oboje nie są bynajmniej w świątecznych nastrojach. W ich związku od dawna panuje kryzys, bez przerwy się kłócą iPodczas gdy większość mieszkańców robi ostatnie gwiazdkowe zakupy i śpieszy do domu na wigilijną kolację, Carolin i Lloyd Chasseurowie, zamożne małżeństwo, odbywa w gabinecie doktora Wonga kolejną sesję psychoterapeutyczną. Oboje nie są bynajmniej w świątecznych nastrojach. W ich związku od dawna panuje kryzys, bez przerwy się kłócą i robią sobie kąśliwe uwagi, Caroline zaczyna nawet o rozwodzie. Nie zastanawiają się jak ich decyzja odbije się na synu, który przebywa w szkole kadetów, niewiele ich obchodzi jak podzielą niemały majątek. Ten zresztą należy głównie do matki Lloyda. Tymczasem Gus, młody złodziejaszek, włamuje się w świąteczny wieczór do rezydencji Rodziny Willardów, posiadaczy imponującej ilości biżuterii.

boxoffice
$11 439 193 w USA
budżet
$11 000 000
studio
Don Simpson/Jerry Bruckheimer Films / Touchstone Pictures
tytuł oryg.
The Ref
inne tytuły
Hostile Hostages Wielka Brytania
Więcej...
Kiedy Gus porywa Lloyda i Caroline, tylne światła samochodu znikają.
Policjanci na posterunku oglądają film "To wspaniałe życie" z 1946 roku.
Kwestia, którą wypowiada Gus - "Pani mąż nie umarł, on się ukrywa" to cytat zapożyczony z przygód Abbotta i Costella.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pamiętam jak oglądałem go po raz pierwszy. Spadłem z fotela. Fantastyczna komedia świąteczna, dużo lepsza od wszelkiej maści Kewinów! Mieliśmy w domu taki rytuał---że w każdy wieczór wigilijny , po kolacji siadaliśmy przed TV i z żoną i synem rok rocznie oglądaliśmy Speca :-) W końcu... więcej

 • świetny!!!

  menshikov ocenił(a) film na 10

  Z minuty na minutę coś zmieniało się w tym filmie. Niesamowity humor (nigdy nie widziałem Kevina Spacey w takiej roli), małżeństwo ciągle się kłóci, złodziej ciągle je ucisza. Potem przyjeżdża rodzinka i wszyscy chcą ograbić biedną seniorkę z jej majątku. Słowem kupa śmiechu!!!

 • A film bardzo udany

  3
  • re:mini.scencje

   Westernik ocenił(a) film na 6

   mąż na żonę, żona na męża, babcia na dziadka, złodziej na wnuka, wnuk też na dziadka, dziadek na boga, a bóg przeciw wszystkim, słowem raj dla psychoterapeutów!

   1
   • Rewelacja

    darekbartosik_2 ocenił(a) film na 8

    Film ogladalem juz dawno w TV, ale wciaz do niego wracam i teraz znow ogladalem - smieszny i pouczajacy ;-)

    4