Film

Spec

The Ref
1994
1 godz. 33 min.
6,8 1 178
ocen
6,8 10 1 1178
998
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"10799","linkUrl":"/film/Spec-1994-10799","alt":"Spec","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/07/99/10799/7257625.2.jpg"}
Młody złodziejaszek Gus podczas nieudanego włamania bierze na zakładników nieznośne małżeństwo. Więcej Mniej
{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Podczas gdy większość mieszkańców robi ostatnie gwiazdkowe zakupy i śpieszy do domu na wigilijną kolację, Carolin i Lloyd Chasseurowie, zamożne małżeństwo, odbywa w gabinecie doktora Wonga kolejną sesję psychoterapeutyczną. Oboje nie są bynajmniej w świątecznych nastrojach. W ich związku od dawna panuje kryzys, bez przerwy się kłócą iPodczas gdy większość mieszkańców robi ostatnie gwiazdkowe zakupy i śpieszy do domu na wigilijną kolację, Carolin i Lloyd Chasseurowie, zamożne małżeństwo, odbywa w gabinecie doktora Wonga kolejną sesję psychoterapeutyczną. Oboje nie są bynajmniej w świątecznych nastrojach. W ich związku od dawna panuje kryzys, bez przerwy się kłócą i robią sobie kąśliwe uwagi, Caroline zaczyna nawet o rozwodzie. Nie zastanawiają się jak ich decyzja odbije się na synu, który przebywa w szkole kadetów, niewiele ich obchodzi jak podzielą niemały majątek. Ten zresztą należy głównie do matki Lloyda. Tymczasem Gus, młody złodziejaszek, włamuje się w świąteczny wieczór do rezydencji Rodziny Willardów, posiadaczy imponującej ilości biżuterii.

boxoffice
$11 439 193 w USA
budżet
$11 000 000
studio
Don Simpson/Jerry Bruckheimer Films / Touchstone Pictures
data produkcji
1994
tytuł oryg.
The Ref
inne tytuły
Spec Polska
Hostile Hostages (tytuł video) Wielka Brytania
Więcej...
Kiedy Gus porywa Lloyda i Caroline, tylne światła samochodu znikają.
Policjanci na posterunku oglądają film "To wspaniałe życie" z 1946 roku.
Kwestia, którą wypowiada Gus - "Pani mąż nie umarł, on się ukrywa" to cytat zapożyczony z przygód Abbotta i Costella.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pamiętam jak oglądałem go po raz pierwszy. Spadłem z fotela. Fantastyczna komedia świąteczna, dużo lepsza od wszelkiej maści Kewinów! Mieliśmy w domu taki rytuał---że w każdy wieczór wigilijny , po kolacji siadaliśmy przed TV i z żoną i synem rok rocznie oglądaliśmy Speca :-) W końcu ... więcej

 • świetny!!!

  menshikov ocenił(a) film na 10

  Z minuty na minutę coś zmieniało się w tym filmie. Niesamowity humor (nigdy nie widziałem Kevina Spacey w takiej roli), małżeństwo ciągle się kłóci, złodziej ciągle je ucisza. Potem przyjeżdża rodzinka i wszyscy chcą ograbić biedną seniorkę z jej majątku. Słowem kupa śmiechu!!!

 • re:mini.scencje

  Westernik ocenił(a) film na 6

  mąż na żonę, żona na męża, babcia na dziadka, złodziej na wnuka, wnuk też na dziadka, dziadek na boga, a bóg przeciw wszystkim, słowem raj dla psychoterapeutów!

  1
  • A film bardzo udany

   3
   • Rewelacja

    darekbartosik_2 ocenił(a) film na 8

    Film ogladalem juz dawno w TV, ale wciaz do niego wracam i teraz znow ogladalem - smieszny i pouczajacy ;-)

    4