Kevin Spacey 

Kevin Spacey Fowler

8,8
82 025 ocen gry aktorskiej
Kevin Spacey
Kevin Spacey, hollywoodzki złoty chłopiec, owiany jest mgiełką tajemnicy. Sam kiedyś przyznał: "nikt nie wie, kim jestem naprawdę i mam nadzieję, że ten stan rzeczy się utrzyma, gdyż jest on bardzo korzystny dla mnie jako aktora." Jak udało mu się zachować prywatność w Hollywood, mimo otoczenia wścibskimi mediami, pozostaje zagadką. Przyznać trzeba, że jedyny długotrwały związek, do którego Kevin się przyznaje, to znajomość z jego psem Legacy (kundlem znalezionym na ulicach Los Angeles). Zapytany, czy kiedykolwiek był żonaty odparł "Ooo...jej...byłem blisko."

Wiemy, że Kevin Spacey urodził się w New Jersey i wychował w południowej Kalifornii. Wiemy, że matka była sekretarką, a ojciec autorem książek technicznych i że młody Kevin został wysłany do Akademii Wojskowej w Northridge. Szkoła ta o niezwykle surowej dyscyplinie była karą za wywołanie przez Kevina pożaru, efektu dziecięcych zabaw zapałkami. Spacey pozostawał w szkole przez dwa lata czarną owcą, aż został dyscyplinarnie usunięty za wywoływanie bójek wśród kolegów.

Potem uczył się w różnych miejscach, nawet uczęszczał do prestiżowej Julliard School, z której też zrezygnował tuż przez zrobieniem dyplomu. Imał się różnych zajęć, m.in. sprzedawał buty ("sklep, w którym pracowałem, wkrótce splajtował. Chciałbym serdecznie przeprosić właściciela"). Przeprowadził się do Nowego Jorku, grywał w teatrach i w telewizji. Debiutem filmowym Spacey'a była rola złodzieja w "Zgadze" w 1986 roku. Potem błyskawicznie zaczęły sypać się oferty coraz większych ról: nowojorskiego maklera w "Pracującej dziewczynie", postrzelonego współlokatora Henry Millera w "Henry i June" i tytułowego bohatera Clarence'a Darrowa w "Mecenas Darrow".

Przełom nastąpił w 1992 roku, kiedy to zagrał agenta nieruchomości w filmie "Glengarry Glen Ross". Dwa lata później dostał rolę w produkcji "Szkoła Buddy'ego" - wciąż uważa ją za najlepszą w swej karierze. Następne trzy lata to nieprzerwane pasmo sukcesów związanych z rolami w mrocznych filmach jak "Tajemnice Los Angeles", "Epidemia" czy "Siedem". W 1996 roku dostał Oscara za drugoplanową role w filmie "Podejrzani". Drugą statuetkę otrzymał za główną rolę w "American Beauty". Wciela się na ogół w postaci prawników, biznesmenów i gangsterów. "Zawsze grywa skomplikowane i złożone osoby, które przy okazji są najbardziej inteligentnymi postaciami w filmie" - mówią o nim współpracownicy.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 lipca 1959

miejsce urodzenia: South Orange, New Jersey, USA

wzrost: 179 cm

Oscar
Zdobył 2 nagrody Oscar, 18 innych nagród oraz 41 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1995 r. - "Jealousy" - Dave Stewart;
- 2016 r. - "Here I Am" - Tom Odell.
Został wyróżniony w następujących plebiscytach:
- 1999 r. - największy aktor dekady wg magazynu "Empire"; człowiek roku w teatrze wg magazynu "GQ";
- 2008 r. - 10. miejsce na liście "100 najbardziej wpływowych ludzi w brytyjskiej kulturze" wg dziennika "Daily Telegraph".
Był brany pod uwagę do roli Inspektora Clouseau w filmie "Różowa Pantera". Wystąpił w niej jednak Steve Martin.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie mówię o tym na ile te oskarżenia są prawdziwe, a na ile wyolbrzymione, bo tego nie jestem w stanie sprawdzić. Jego przeprosiny wskazują na to, że coś mogło być na rzeczy, albo, że w latach 80 tak imprezował, że nie ogarniał co robi (to i tak żadna wymówka). Hollywood ukrywa, póki może, występki swoich wielkich...

Z wypowiedzi pana Rappa wynika, iż nie tylko do dziś czuje się zdołowany zachowaniem Kevina Spacey, stwierdził też: "Im jestem starszy, tym bardziej cieszę się, że do niczego nie doszło". Otóż to. Prócz wciąż żywej traumy, pan Rapp od ponad trzech dekad odczuwa rosnącą satysfakcję. Gwiazdor nie tylko go zaprosił do...

Interesuje mnie czy Wy również (kobiety) tak go odbieracie? Dla mnie ten facet jest mega sexy. Z jego twarzy bije taki spokój, inteligencja, zrównoważenie. Mimo iż nie ma wyglądu typowego amanta, dla mnie Spacey jest ciasteczkiem które chętnie bym schrupała. :>

On jest tak wyrazisty, tak genialny że normalnie uginam się przed jego kunsztem aktorskim :D

i tak jest jednym z największych aktorów w historii

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones