PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659676}
7,2 158 185
ocen
7,2 10 1 158185
7,2 34
oceny krytyków
Spider Man: Homecoming
powrót do forum filmu Spider-Man: Homecoming

W sieci krążą plotki o tym, że nowy spider-man będzie czarny ;/ co o tym myślicie?
Z mojego punktu widzenia rasa biała kolejny raz strzela sobie w stopę. Nasze kraje zalewa fala migrantów z afryki i azji mamy niż demograficzny i przykro to stwierdzać ale jesteśmy zagrożoną rasą ;/

ElTabasco

Nic dodać, nic ująć. Rzygać się chce od tej poprawności politycznej. Oby to była ściema, bo inaczej będzie to taka sama wpadka jak z czarnoskórym Human Torchem.

[ http://3.bp.blogspot.com/-sxpEwd_DnjQ/UFBoEaD7OOI/AAAAAAAANp0/EwKdGTPbaE4/s1600/ im-proud-to-be-white.png ]

ash_williams85

Miło że ktoś myśli tak jak ja ;] Najwyżej sobie odpuszczę jednego spider-mana.

ocenił(a) film na 5
ElTabasco

nie jestem rasista ale asfald powinien byc na ziemi :D a ten nowy spider man to cyrk
dla mnie piterem parkerem jest andrew garfild i gwen to emma stoone strasznie ubolewalem nad jej smiercia i bylem ciekaw jak poradzi sb w nowych seriach spider man ale to juz legenda wiec czas pokaze co z tej powiesci wyjdzie :P pozderek

ash_williams85

Ciekawi mnie jedno kiedy Blade będzie biały ??ehh nie nam dadzą naszego ulubieńca ...

wort801

Nie ma co dramatyzować, ta plotka to bujda na resorach ;]

xsyroNN

Oby :)

wort801

Wystarczy poczytać komentarze tego Jeffa odnośnie czarnego Spideya i od razu widać że typ jest głupi jak but :D.

wort801

"The list is stupid because i dared to put Dev Patel and Suraj Sharma on it? There's a possibility that Spidey WONT be Miles Morales and will be Peter Parker and there is no reason Spidey HAS to be white. So that's why they were included. They're both excellent actors who have started in GIANT movies and can handle that kind of pressure. You're not accounting for industry intangibles, just the source material because you are a fan and too close to it (no problem with that, dig the passion) to see the bigger picture. Sony has a black eye from those emails that were PERCEIVED as racist and this is how the corporation is going to get some good will back from those who lost faith in the studio after those exchanges were made public. Doesn't have to be a black actor but I almost promise you Spider-Man will not be white. Sony can beat Black Panther and Cyborg. This will be a win worldwide for them..." gdybyś miał jeszcze wątpliwości jeśli chodzi o wiarygodność autora tej plotki.

ocenił(a) film na 5
wort801

Wesley Snipes the best :)

użytkownik usunięty
ElTabasco

Jeśli będzie czarny to nie ma co oglądać .

Oby to był kiepski żart.

użytkownik usunięty
wort801

Oby

Nie bądźcie rasistami, to po pierwsze po drugie, znacie Miles'a Morales'a? Scarlet Spider te sprawy?

ElTabasco

Na początku uważałam, że to kiepski żart i cieszę się, ze to tylko plotka, bo ta polityczna poprawność mnie dobija.... Jednak przemyślałam to i uważam za całkiem niegłupi pomysł. Ile razy można oglądać jednego i tego samego Petera Parkera? Przynajmniej będę miała wrażenie, że to zupełnie inna postać.... Chociaż w zasadzie to nie wiem co myśleć, bo z drugiej strony zobaczyłabym wreszcie porządny film z Parkerem...

Poczekajmy na oficjalne informacje...

cloe4

Błędem jest że w ogóle tworzą kolejny restart/reboot, Amazing Spider-Man z A. Garfieldem w roli głównej był o klasę lepszy od poprzednich odsłon. Wiadomo chcą połączyć Spider-mana z Avengersami ale wystarczyło by dodać kilka dodatkowych scen w kolejnych odsłonach z niesamowitym spider-manem

ElTabasco

Też byłam wkurzona, że będzie kolejny reboot i to w ciągu 10 lat. Seria Amazing Spider-Man nie była zła, o klasę lepsza niż seria Raimiego, lepsi bohaterowie i w ogóle. Jednak scenariusze miała dosyć słabe opierające się na tzw. zbiegach okoliczności. Poza tym filmy mało zarobiły.

Ja bym była za tym, aby wzięli się w garść i skończyli chociaż tę serię na poziomie. Niestety liczy się kasa. A teraz okazało się, że oglądałam te filmy niepotrzebnie. Ciekawe ile osób tym razem obejrzy kolejnego Spider-Mana, może nie pójdą do kin w obawie przed następnym rebootem? ;D I co wtedy?

Jednak jeśli mają zamiar nakręcać ten reboot, to niech wprowadza jakiś powiew świeżości (np. w Amazingu była Gwen zamiast MJ) itp., żeby postać Parkera była nie tylko nie wiadomo jakim ciamajdą i kujonem (Tobey Maguire), ani też luzakiem z deskorolką (Andrew Garfield), ale kimś pośrodku. No i oczywiście niech fabuła będzie porządnie napisana i dialogi do przełknięcia.

PS. Biedny wujek Ben - znowu dostanie kulkę... ;)

cloe4

Jeśli spider-man rzeczywiście będzie czarny to może wujek Ben będzie żył ;] bo Miles Morales to nie alternatywna wersja Pitera Parkera a oddzielna postać - chyba.

ElTabasco

Czarny Spider-man to chyba tylko plotka. ;) Nie sądzę, żeby się odważyli, tym bardziej, że dużo ryzykują.

cloe4

ja nie chce spider mana czarnego wole go bialego jak wy

ocenił(a) film na 7
ElTabasco

#DonaldGlover4Spiderman

ocenił(a) film na 6
ElTabasco

(przemilczę rasizm w komentarzach)
A nie widzicie, że to właśnie ma sens? Peter Parker był wychudzonym nerdem, którym wszyscy pomiatali, bo był wychudzonym nerdem. Jego alter ego miało pokazać małym chłopcom, którzy woleli komiksy od grania w piłkę, że to nic złego i można nie być najsilniejszym i najsprawniejszym fizycznie, można lubić naukę, można być dręczonym w szkole, a mimo to stać się kimś, kto ma znaczenie.
Ergo Peter Parker w takiej formie jest lekko nieaktualny. Bycie nerdem jest, o ile nie modne, to przynajmniej naturalne i nikogo już nie rusza. Biały heteroseksualny chłopak to najmniej wyalienowany gatunek nastolatka w obecnych czasach, więc nikt mi nie wmówi, że może być dobrym reprezentantem pokrzywdzonych.
Poza tym, totalnie szczerze, kogo interesuje trzeci Peter Parker w tak krótkim czasie. Ile razy można oglądać to samo. Spider-Man Milesa Moralesa miałby większy sens.

MangoonDragon

Warto by przemilczeć twój komentarz poprawnie polityczny człowieku. Najlepiej się wypowiadać o rzeczach o których niewiele się wie ;]

ocenił(a) film na 6
ElTabasco

A o czym dokładnie niewiele wiem, tak z ciekawości?

MangoonDragon

o rasizmie. Przykład jeśli taki przeciętny muzułmanin ma mnie za śmiecia tylko dartego, że jestem biały to sorry ale tolerancyjny nie będę bo tolerancja może działać tylko w obie strony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones