PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659676}
7,2 157 855
ocen
7,2 10 1 157855
7,2 33
oceny krytyków
Spider Man: Homecoming
powrót do forum filmu Spider-Man: Homecoming

Której serii kontunuacja bedzie ten film: Niesamowity Spiderman" czy "Spiderman" ?
Czy obie serie ukazuja te sama historię w dwóch wydaniach czy ukazują wydarzenia całkiem inaczej ?

ocenił(a) film na 9
ataman76

To nie jest kontynuacja żadnej z wyżej wymienionych serii filmów, to kolejny reboot - trzeci już. Spider-Man i Niesamowity Spider-Man to filmy o Peterze Parkerze z dwóch różnych uniwersów Spider-Mana, to nieco inna chociaż podobna historia bohatera z tym samym imieniem i nazwiskiem. A przynajmniej nie wydaje mi się żeby Spider-Man i Niesamowity Spider-Man byli z tego samego uniwersum chociażby dlatego że w Niesamowitym mamy o wiele nowszą technologie w Oscorp, Peter kocha Gwen zamiast Mary Jane, itp itd.

TakiPolaczek

Chyba nie znasz uniwersum Pająka. Przed MJ była najpierw Gwen, ale zginęła podczas walki z Zielonym Goblinem. Taka mała ciekawostka: W Earth-21205 Spiderman po śmierci Gwen zabił Goblina i sam nim został.

ocenił(a) film na 8
BruceD

Teraz mamy np. Spider Gwen ;) i kilku Spider Manów w głównym uniwersum, min. tego z Ultimate, który zastąpił Parkera po jego śmierci.

ocenił(a) film na 9
BruceD

uniwersum Spider-Mana znam jako tako, zapewne to co napisałeś to prawda, ale mimo wszystko mi się wydaje, że spider z trylogii, niesamowity spider-man i homecoming to są chyba 2 różne uniwersa co nie? jeśli nie to chętnie usłyszę sprostowanie :D

TakiPolaczek

W sumie 4 uniwersa. Każda seria filmów to inne uniwersum, choć Ultimate ma najbliżej do oryginalnego.

ocenił(a) film na 9
ataman76

Po filmach Raimiego zdecydowano, by robić nową historię Spider-Mana z Garfieldem. TASM i TASM2 nie są w żaden sposób powiązane z filmami Raimiego ani z Homecoming. Jednak filmy z Magquierem oraz z Garfieldem działy się poza Filmowym Uniwersum Marvela (MCU) , tylko w uniwersum Sony. Homecoming za to dzieje się właśnie w tym uniwersum. Jest to zupełnie nowa seria filmów ze Spiser-Manem, mam nadzieje ze wszystko wyjaśniłem :)

ocenił(a) film na 8
ataman76

Nie jest to kontynuacja zadnej z nich. Sa to osobne serie robione przez innych ludzi... ten Spider Man nalezu do tzw MCU (filmy z Avengers itp) i swoj pierwszy oraz jedyny jak dotad wystep mial w Kapitanie Ameryce 3, a tutaj mamy kontynuacje jego watku ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones