Stille hjerte

1 godz. 37 min.
6,8 579
ocen
6,8 10 579
496
chce zobaczyć
{"type":"film","id":703189,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Stille+hjerte-2014-703189/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Spokój w sercu
 • golkas0 ocenił(a) ten film na: 8

  Cięzki, bolesny film o kontrowersyjnej tematyce (prawo do eutanazji).
  Przyznam, ze był emocjonalnie wyczerpujący, musiałam obejrzeć na raty, bo za bardzo poruszał i wyzwalal pokłady smutnych emocji. Czasem trzeba, by film rozwalił nas na milion drobnych kawalkow, to nas jakos bardziej uczłowiecza i uwrazliwia. Ja tam lubię takie kino.
  Piekną smierc miała starsza pani, odeszła pogodzona ze wszystkimi ze spokojem w sercu.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

  golkas0 No nie wiem, czy uczłowiecza(cokolwiek to człowieczeństwo znaczy). Właściwie odziera ze złudzeń. Cierpienie już nie uszlachetnia, nie uwzniośla tylko jest zbędnym ciężarem, od którego czym prędzej należy uwolnić siebie, a co za tym idzie i rodzinę.
  Nieuleczalna choroba uświadamia nam bezradność współczesnego człowieka wobec cierpienia. Mimo postępu medycyny i nauki. Uświadamia naszą zwierzęcość, zależność od odziedziczonych cech. Od zwykłej biologii.
  Ja nie jestem przeciwnikiem eutanazji. Jednak moim zdaniem, film zbyt cukierkowy. Bo, bądźmy szczerzy, staruszka nie zdążyła się jeszcze nacierpieć. Zbyt gładko to wszystko idzie. I nie jestem pewny, czy w prawdziwym życiu tak pilno by jej było an tamten świat.