PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=301001}

Spokojny człowiek

He Was a Quiet Man
6,8 6 322
oceny
6,8 10 1 6322
Spokojny człowiek
powrót do forum filmu Spokojny człowiek

Cywilizacja, ty suko!

ocenił(a) film na 7

...Chciałoby się wykrzyknąć po seansie "Spokojnego człowieka". Ten film w sposób bardzo cięty robi sobie z naszej wspaniałej cywilizacji jaja. Ale bynajmniej nie są to jaja nastawione na śmiech. To ponure i dołujące jaja.
Widzimy bowiem mięczaka, zagranego genialnie przez Slatera, który kilka tysięcy lat temu zostałby spokojnie zjedzony przez jakieś agresywniejsze zwierze, a tak, utrzymywany przy życiu przez społeczeństwo musi się męczyć ze swoim żałosnym żywotem, z poniżającymi go przełożonymi i agresywnymi pseudo-feministkami.
Krąży sobie ta ofiara po świecie pełnym hipokryzji, ukazanej dość wyraźnie w filmie, zupełnie nieprzystosowana do tych warunków i cierpi.
Jak tu mu nie współczuć i nie złorzeczyć przeciw cywilizacji?

I gdyby film skupił się do końca na porządnym gnojeniu rzeczywistości, stałby się świetną, mroczną satyrą, z pewnością zasługującą na 10.
Jednak w pewnym momencie film schodzi na tematy kryminalno-psychologiczne. I są one interesujące, ale nie na tyle, żeby można je było określać mianem artyzmu ;] Gdzieś tak w połowie filmu pomyślałem "ja to gdzieś widziałem". Ale przecież nie zawsze trzeba wymyślać rzeczy oryginalne, żeby zrobić dobry film.

W ogólnym rozrachunku obraz zasługuje na solidne i pozytywne 7. Powinien spodobać się miłośnikom obrazów przygnębiających i nie do końca jasnych, a także tym zniesmaczonym z lekka cywilizacją ;]

P.S. A wyznawcy filozofii sentymentalnej będą wniebowzięci po obejrzeniu samego intro ;]

ocenił(a) film na 10
kizoku

heh fani Elishi Cuthbert tez beda wniebowzieci xD tylko dzieki niej zabralem sie za ogladanie (o dziwo) bardzo poruszajacego filmu:) buzki wesole ale film dolujacy... ode mnie 10!!!. kolega wyzej napisal: "ja to gdzieś widziałem" ale ja tego nigdy nie widzialem. moze czasami sie slyszy w radiu czy telewizji o przypadkach takich jak w filmie, lecz filmu oprocz tego o podobnej tematyce nigdy nie widzialem. moze ktos poleci???

ocenił(a) film na 7
kizoku

Bardzo spodobała mi się Twoja recenzja. Pasuje do klimatu filmu. Oddaje to, co czuję po seansie.

ocenił(a) film na 7
kizoku

Intro zaiste sentymentalizmem zapachniało, piękne było, już po nim wiedziałem, że film mi się spodoba.

'Ja to gdzieś widziałem?' ?? tematyka znana bo przecież Figth Club też o to zahacza, ale nie powiesz mi, że w połowie filmy tj ok sceny jak jeździł kosiarką wiedziałeś, że on to wszystko wymyślił i że zaraz sie zabije.
Ja przyznam, że pare lat temu ogladałem recenzje tego filmu i coś mi tam zostało w głowie- a mianowicie to, że on postrzelił kobiete by móc z nią być, oczywiśćie początek mi to zaburzył bo to nie on strzelał wiec oczekiwałem momentu jak Vanessa wyzdrowieje a on ją sparalizuje na nowo, dlatego końcówka mnie totalnie zaskoczyła.
Jednak 7/10 to za mało moim zdaniem, scenariusz ma dwa wymiary a to już jest sztuka, do tego Slater;), oraz dobry montaż, ja daje śmiało ósemke;)

ocenił(a) film na 8
Hilarious

Podobn klimatem:

http://www.filmweb.pl/f229109/Edmond,2005

kizoku

Nie cywilizacja (mianownik), a cywilizacjo! (wołacz).

Dla wprawki:
(kto?, co?) kot - mianownik
(o mój) kocie! - wołacz (wołam kota)

(kto?, co?) pies - mianownik
(o mój) psie! - wołacz (wołam psa)

(kto?, co?) człowiek - mianownik
(o mój) człowieku! - wołacz (wołam człowieka)

P.S. Ale tak poza tym Twoja recenzja bardzo fajna :-).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones