PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470566}

A Frozen Flower

Ssang-hwa-jeom
7,5 1 676
ocen
7,5 10 1 1676
Ssang hwa jeom
powrót do forum filmu Ssang-hwa-jeom

mam mieszane uczucia. Nie zachwycił mnie jakoś bardzo..i było mi szkoda króla >.< I nie rozumiem czemu w KAŻDYM filmie koreańskim jakie obejrzałam, na koniec wszyscy giną, a ja płaczę. Tak jest zawsze.

ocenił(a) film na 6
Isengrim__Faoiltiarna

Ta, mieszane uczucia to dobre określenie.

Film to koreańska wersja historii o czystym i wielkim uczuciu pomiędzy dwoma mężczyznami, królem i jego sporo młodszym wychowankiem, które zostaje zniszczone przez brudną żądzę jaką kala ich związek kobieta (królowa).
czyli praktycznie klasyczna historia o figurach płaskich czyli o trójkącie.
Że królowa czuła się pionkiem w polityce dynastycznej (jak każda królowa) i nie zrobiła tego dobrowolnie i ze swojej inicjatywy?
Toż to szczegóły niewarte uwagi.
Sceny erotyczne (wszystkie) może i realistycznie pokazane ale budzą raczej niesmak dosłownością.
Sceny walk z jednej strony przesadzone ale z drugiej mało plastyczne i nużące jednostajnością.
Wątek rozterek duchowych bohaterów jest chyba najmocniejszą stroną filmu ale nie przesadzajmy, jakieś wiekopomne dzieło to nie jest a oceny zdecydowanie zawyżone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones