Repertuar filmu w Gołdap

Nie znalezlismy miasta lub kina odpowiadajacemu Twojemu wyszukiwaniu

Repertuar Filmu Stalag IF Sudauen

Dokument opisuje historię obozu jenieckiego, który podczas II Wojny Światowej funkcjonował na terytorium Suwałk. Niemiecki okupant więził tam głównie żołnierzy Armii Czerwonej ale byli tam również przetrzymywani Polacy, Żydzi a nawet Włosi. W filmie wykorzystano relacje naocznych świadków wydarzeń sprzed 80 lat oraz analizy historyków. Podczas prawie dwuletniej pracy nad filmem jego autor - Krzysztof Dawid Kowalewski - dotarł do nigdzie wcześniej niepublikowanych zdjęć i dokumentów, które pozwalają widzowi niejako przenieść się do przeszłości i zobaczyć na własne oczy jak wyglądała obozowa rzeczywistość. Według oficjalnych informacji, przez ponad trzy lata funkcjonowania obozu jenieckiego Stalag IF (początkowo Oflag 68) życie w nim straciło 46 000 ludzi. Ciała zmarłych były grzebane w zbiorowych mogiłach w niedalekiej odległości od obozu. W obozie panował niewyobrażalny głód stąd można w mim usłyszeć wstrząsające relacje świadków na temat fizycznego wyniszczenia więźniów oraz przypadków kanibalizmu, do których dochodziło pośród przetrzymywanych jeńców.
Niestety, nie znaleźliśmy seansów w Gołdap lub wybierz miasto z dostępnym repertuarem

    Dokument opisuje historię obozu jenieckiego, który podczas II Wojny Światowej funkcjonował na terytorium Suwałk. Niemiecki okupant więził tam głównie żołnierzy Armii Czerwonej ale byli tam również przetrzymywani Polacy, Żydzi a nawet Włosi. W filmie wykorzystano relacje naocznych świadków wydarzeń sprzed 80 lat oraz analizy historyków.
    Podczas prawie dwuletniej pracy nad filmem jego autor - Krzysztof Dawid Kowalewski - dotarł do nigdzie wcześniej niepublikowanych zdjęć i dokumentów, które pozwalają widzowi niejako przenieść się do przeszłości i zobaczyć na własne oczy jak wyglądała obozowa rzeczywistość.
    Według oficjalnych informacji, przez ponad trzy lata funkcjonowania obozu jenieckiego Stalag IF (początkowo Oflag 68) życie w nim straciło 46 000 ludzi. Ciała zmarłych były grzebane w zbiorowych mogiłach w niedalekiej odległości od obozu. W obozie panował niewyobrażalny głód stąd można w mim usłyszeć wstrząsające relacje świadków na temat fizycznego wyniszczenia więźniów oraz przypadków kanibalizmu, do których dochodziło pośród przetrzymywanych jeńców.

    premiera