PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559553}
5,2 7 359
ocen
5,2 10 1 7359
Stalingrad
powrót do forum filmu Stalingrad

Zwolnione tempo pozwala spokojnie kontemplować prostactwo przekazu twórcy. Nawet przedstawienie się imieniem Katia zostało zaakcentowane spowolnieniem. Całość filmu doskonale wpisuje się w poetykę kina radzieckiego, gdzie Wania jednym granatem niszczy trzy czołgi, Niemcy są ślepi i głupi, a patos aż kipi.
Pośród morza ruin grupa krasnoarmiejców broni budynku, bo jeśli zajmą go Niemcy, to mogą zniszczyć przeprawę przez Wołgę. Obrońcy tej najważniejszej kamienicy w mieście spokojnie sobie siedzą i siedzą. Dowodzi nimi dowódca, który kulom się nie kłania, a walczył wszędzie tam gdzie wojna; wspomniano linię Mannerheima, czyli agresję ZSRR na Finlandię, szkoda, że pominięto napad na Polskę. Do tego atak oddziału żywych pochodni i palenie jednej (!) kobiety i dziecka na pace samochodu, co skutkuje wściekłym atakiem bohaterskich żołnierzy na Niemców. Sceny walki, w których żołnierze są mistrzami akrobacji i noża rozrzedzone są sentymentalnymi opowieściami. Ja po 90 minutach mam dość. Może dokończę inną razą.

ocenił(a) film na 2
Izukar

Uff, obejrzałem resztę, sam nie wiem po co. Nie będę się dalej pastwił. Podsumuję tylko, że w obliczu wydarzeń na Ukrainie, ostatnie słowa narratora, wzbudzają pusty śmiech i politowanie!

ocenił(a) film na 10
Izukar

Oj polityka polityka

Izukar

A w innych krajach jest inaczej ? W kinie amerykańskim jankesi to zawsze bohaterowie stojący na straży porządku, sprawiedliwości, pokoju i demokracji, broniący tych wartości przed złymi talibami. W Niemczech całkowicie odcinają się od Hitlera, wszystko od filmów po gry w których pojawia się wątek III Rzeszy jest cenzurowane - dla nich po prostu nagle znikąd pojawili się jacyś naziści którzy rozpętali wojnę, przegrali ją a potem znikli.
Co do Ukrainy przemilczę - oni tam zawsze nie wiedzieli czego chcą, a dopóki na majdanie paradują pod flagami banderowców i ogłaszają upowców bohaterami narodowymi (żeby było śmieszniej, w dniu wizyty polskiego prezydenta) jakakolwiek pomoc dla tego państwa nie powinna być w Polsce nawet rozważana.

ocenił(a) film na 10
Laura_N

Zgadzam się z tym co mówisz w pełnej rozciągłości.
Natomiast opinia tamtego jankeskiego . jest po protu śmieszna i banalna jak ich bohater kapitan ameryka.
Niektórzy widać przez pryzmat modnej dziś antyrosyjskiej retoryki krytykują kraj którego historia i tradycje oraz kultura są niepodważalne i sięgają 1000 lat.
Ameryka natomiast ma około 400.

ocenił(a) film na 2
o87654

Arcydzieło? Taaa... 1000 lat? Taaa.... Skrytykowałem film, nie kraj. To forum filmowe, nie polityczne. Poniał?

ocenił(a) film na 10
Izukar

пониал в полностю).
поздравляю

o87654

Oj polityka, polityka...

Laura_N

Kłamstwa historyczne Rosjan tłumaczyć kłamstwami innych krajów? Ruska agentura nie śpi

Shar

Tak, słynne mityczne rosyjskie brygady sieciowe dotarły nawet na Filmweb :)

Laura_N

albo pożyteczni idioci...

Laura_N

Szkoda, że w twoich słowach tak dużo tępej propagandy, internetowych pseudomądrości i powtarzanych bez sensu kalek, a tak mało znajomości kina

W kinie amerykańskim jankesi to zawsze bohaterowie stojący na straży porządku, sprawiedliwości, pokoju i demokracji. Mało filmów oglądałaś i pleciesz bzdury.
Pluton.
Czas apokalipsy.
The Kill Team.
War Machine.
Cienka Czerwona Linia.
Szalona Odwaga.
MASH.

W Niemczech całkowicie odcinają się od Hitlera, wszystko od filmów po gry w których pojawia się wątek III Rzeszy jest cenzurowane - dla nich po prostu nagle znikąd pojawili się jacyś naziści którzy rozpętali wojnę, przegrali ją a potem znikli Mało filmów oglądałaś i pleciesz bzdury.
Fabryka zła.
Pobyt.
Nadzy pośród wilków.
Upadek.
A na morzu spokój.
Der Fall Gleiwitz.

To tylko te tytuły, które oglądałem, a które nie pasują zupełnie do twojego prostego (żeby nie powiedzieć – prostackiego) opisu świata, wspartego na wielkich kwantyfikatorach Amerykanie zawsze i Niemcy nigdy.

Tataaleksandrykatarzyny

Stawianie symetrii między Ameryką a Rosją to klasyczny manewr. Używany przez gnidy albo głupków.
I co to za bzdury o Niemcach. Nomen - omen Niemcy też zrobili film pod tytułem Stalingrad. Niekończenie lepszy od tego propagandowego gniota.

Laura_N

No niestety Lauro, sprawa Ukrainy jest tego rodzaju, że chciałoby się ją zostawić dopóki tam wewnątrz sami nie dojdą ze sobą do ładu, ale to fałszywe założenie. Mając tak aktywnego sąsiada, tego ładu nie możemy się tam spodziewać. I to niekoniecznie dlatego, że Ukraińcy nie wiedzą czego chcą, ale dlatego że Rosjanie doskonale wiedzą, czego chcą od Ukraińców. I wiedzą jak sprawić, by spora część Ukraińców chciała tego, czego chcą rosyjscy wodzowie albo, że by chociaż przestali wiedzieć, czego chcą dla siebie. Z tego powodu Polacy nie mogą, czekać, aż Ukraińcy będą bardziej obiecujący politycznie.

W wieku osiemnastym takiej lekcji udzielono z Moskwy Polsce. Sąsiedzi dobrze wiedzieli co z nami zrobić i zrobili co chcieli. Sposób w jaki Rzeczpospolita Obojga Narodów została obezwładniona przez sąsiadów powinna być lekcją dla Ukraińców i dla nas też.

Izukar

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones