Film

1983 1 godz. 24 min.
6,5 363
oceny
6,5 10 1 363
420
chce zobaczyć
{"id":"9736","linkUrl":"/film/Stan+wewn%C4%99trzny-1983-9736","alt":"Stan wewnętrzny","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/97/36/9736/7853232.2.jpg"}
Ewa Jaskólska wypływa jachtem w rejs dookoła świata. Wprowadzenie stanu wojennego zrywa łączność żeglarki z lądem.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Grudzień, 1981 rok. Światowej klasy kapitan Ewa Jaskólska (Krystyna Janda) wydaje pożegnalne przyjęcie. Ma wypłynąć swoim jachtem w rejs dookoła świata, który będzie trwał około dziewięciu miesięcy. Na przyjęciu pojawiają się, zakochany w niej Kuba (Janusz Gajos), były mąż, Jerzy (Jan Englert) oraz Maciek, dziennikarz telewizyjny (MarianGrudzień, 1981 rok. Światowej klasy kapitan Ewa Jaskólska (Krystyna Janda) wydaje pożegnalne przyjęcie. Ma wypłynąć swoim jachtem w rejs dookoła świata, który będzie trwał około dziewięciu miesięcy. Na przyjęciu pojawiają się, zakochany w niej Kuba (Janusz Gajos), były mąż, Jerzy (Jan Englert) oraz Maciek, dziennikarz telewizyjny (Marian Opania). Wszyscy mężczyźni związani są z "Solidarnością". W trakcie trwania rejsu, wybucha w Polsce stan wojenny. Tymczasem Ewa zgłasza problemy techniczne swojego statku. Ze względu na ograniczony kontakt z żeglarką, z kraju padają podejrzenia, że kobieta nie chce wracać. Władze PRL, z obawy przed światową opinią publiczną postanawiają wykorzystać przyjaciół Jaskólskiej i ściągnąć ją z powrotem.

na podstawie
Jacek Janczarski "Samotna" (dialogi) (opowiadanie) / Krzysztof Tchórzewski (dialogi)
studio
Studio Filmowe Tor / Zespół Filmowy "X"
tytuł oryg.
Stan wewnętrzny
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • średni

  menshikov ocenił(a) film na 9

  w sumie nic specjalnego, to nie był najlepszy film. Dobra rola englerta i gajosa.

 • Kto wie ?

  moim_okiem

  Gdzie ten film można zobaczyć ?

 • Może być, nie jest taki zły.

  użytkownik usunięty

  Mnie się podobał, mam go w swojej filmotece. Nie jest to superprodukcja hollywoodzka, ale pokazuje jeszcze raz tamte czasy.

  • To wydanie VCD , to nie bujda !

   użytkownik usunięty

   Film oglądałem , juz dawno , pamiętam pare losowych scen , i to , że mi się bardzo podobał dlatego wystawiłem ocene 9 i dodałem do ulubionych. W poniedziałek , kupię to wydanie VCD [za dwa tygodnie , powinno już być] i zobaczymy.

   • patos

    Jerzy_Zemla ocenił(a) film na 10

    Za dużo patosu w tym filmie. Englert jak zawsze , dobry. W sumie , człowiek czuje się już zmęczony oglądaniem filmów przepojonych jakąś mętną ideologią. Wolałbym oglądać filmy traktujące życie ludzi zwykłych. takich , których większość żyje w naszym kraju.