PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31333}

Star Trek IV: Powrót na Ziemię

Star Trek IV: The Voyage Home
6,9 7 347
ocen
6,9 10 1 7347
Star Trek IV: Powrót na Ziemię
powrót do forum filmu Star Trek IV: Powrót na Ziemię

To najzabawniejsza cześć ST - pomimo "nadmuchanego" problemu zagłady Ziemian (a bo inne planety są już zniszczone) i to przez - uwaga!! to hit!! - ogromną tuleje metalową z piłeczką do golfa uczepiona pod spodem i wysyłającą dziwne sygnały.
Kocham sf, Star Trek oglądałam jeszcze z butelka mleka w jednej a pieluchą w drugiej łapce, ale tę cześć w całości miałam szansę obejrzeć dopiero niedawno.
Przebojowe pomysły załogi Kirka na Ziemi XX wieku ubawiły mnie tak, że turlałam się po dywanie. Złamali wszelkie "zdrowe" zasady sf, czyli kontinuum czasowe (Doktorek podaje lek na odtworzenie nerki, zabierają humbaki do przyszłości z wodą oceanu włącznie, a także piękną panią doktor od humbaków) złamali wielokrotnie...
ale co tam! Pływający w slipkach w basenie z humbakami Spok, Doktorek wymyślający od inkwizytorów, zabobonów i ciemnogrodu lekarzom XX wieku, Kirk podrywający piękność i dostający od niej kosza, Chechov zeznający przed amerykańskimi żołnierzami, a oni podejrzewający go "to Ruski", Sulu latający na helikopterze... Cudowne!!
tego nie da się opisać...
To trzeba obejrzeć!
Oni się po prostu świetnie bawili w tym filmie - nawet na koniec, skacząc do wody w NY w przyszłości!
A że przy okazji zrobili film o ratowaniu humbaków - ot, takie sobie modne tematy, poprawne politycznie między zimną wojną a zamachu na J. Kenedy'ego

ocenił(a) film na 8
m_klepka

mogłabym skopiować twój komentarz w całości, nie zmieniając ani jednego zdania i podpisać się swoim nickiem... !00% racji, przeczytałaś mnie niczym Spock, nawet lepiej, bo na odległość :-) Uwielbiam scenę w autobusie, mina Kirka, kiedy bije Spockowi brawo... bezcenna... albo jak Scotty przemawia do komputera w tej fabryce... hehehehehe... naprawdę komediowe sf!

ocenił(a) film na 10
biver7

Suuper!
mam wrażenie, że scenarzysta tego "odcinka" chyba miał już dość zimnej wojny, nie? troszkę zabawy i szaleństwa - szczególnie w tych scenach, kiedy absurdalnie zderza się z rzeczywistością naukową... a wszyscy bohaterowie zachowują się jak hippisi (łącznie z nadużywaniem LSD)
dla mnie najcenniejsze w tej części jest odkrycie, że każdy z bohaterów ST pokazał swojego własnego klowna (nie mylić z "klona" ;)

ocenił(a) film na 8
m_klepka

I jeszcze ta scena w której Chekov, z tym swoim akcentem, pyta policjanta na skrzyżowaniu o bazę marynarki wojennej i okręty :D

ocenił(a) film na 10
katarzynka

ha, ha, ha...! w ogóle Chekov nareszcie "wypłynął" - z humorem, oczywiście!

ocenił(a) film na 8
m_klepka

miałaś na myśli LDS ;)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 9
m_klepka

I przekleństwa Spocka. Bezcenne. Najlepsza część całej sagi, zdecydowanie :)

ocenił(a) film na 10
moher forever

Spock rzeczywiście "poszedł o bandzie" :D

m_klepka

pięknie ujęte....
nie pamiętam kiedy tak się uśmiałam na sf :) no dobra, nawet prawie do łez się chichrałam :)))) część genialna, pełna naprawdę świetnego humoru i pełna absurdów.
ja do tych podanych przez Ciebie scen dodałabym motyw jak Spock wiąże sobie opaskę na czole i mina McCoya - bezcenna. parsknełam wtedy wrecz do oplucia monitoru :)

ocenił(a) film na 10
kichigai_ushi

opaska na czole Spocka i strój, który przypomina niby szlafrok a niby kimono - to subtelna "zagrywa" do bramki filmów akcji z karate w tle
oczywiście - wspaniały "samobój" :D i komentarz: "No, może nie będziesz się wyróżniał" :D

m_klepka

Dobre kino. Tylko dlaczego starzy Spoka wyglądali na jego rówieśników? Matka nawet wyglądała na młodszą od nieg samego.

Dobra była scena w szpitalu.
Doktor McCoy:
- Co pani dolega?
- Robią mi dializę!
Jezu, średniowiecze.
Hehe.

ocenił(a) film na 8
m_klepka

Nie wiem co spożywali scenarzyści, ale też chcę trochę tego :)

ocenił(a) film na 10
fioletowa_822

To były grzybki halucynki :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones