PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=324810}
6,9 118 363
oceny
6,9 10 1 118363
6,6 22
oceny krytyków
Star Trek
powrót do forum filmu Star Trek

Na ten film można spojrzeć dwojako: jak na współczesny film sci-fi, mający na celu przyciągnąć jak najwięcej widzów efektami specjalnymi i wartką akcją, lub jak na pełnoprawny film z serii star trek. O ile jako superprodukcja z wielkim budżetem spisuje się dobrze i z pewnością wielu osobom się spodoba, to fan serii nie ma zbyt wielu powodów do radości. Do filmu od początku podchodziłem z rezerwą, ale mimo uprzedniego nastawienia film i tak zawiódł bardziej niż się spodziewałem. Nieustające refleksy światła nie pozwalają o sobie zapomnieć ani na chwilę, masa niespójności względem poprzednich filmów i serii, postacie bardzo się różnią od swoich pierwowzorów. Może gdyby twórcy filmu na siłę nie próbowali mieszać z oryginalną serią, tylko stworzyli nowy wątek - równoległy do znanych wydarzeń fanom serii łatwiej byłoby przełknąć ten film. Szkoda, bo dla sympatyków ST ,którzy cieszyli się na wieść o tym ,że seria nie umarła wraz z "enterprise", film bardziej irytuje niż cieszy. Nimoy jest jednak fenomenalny jak zwykle : )

ocenił(a) film na 8
legate48

Masz sporo racji, dla wielu fanów oryginalnego Start Treka (serial, filmy) ta wysoko budżetowa produkcja to profanacja ich ulubionego potężnego uniwersum. Tak jak napisałeś wiele tutaj pozmieniali, albo stworzyli coś od nowa. Ja osobiście nigdy, przenigdy nie oglądałem żadnego odcinka serialu Start Trek, zawsze twór ten kojarzył mi się z maksymalną tandetą i kiczem, z kartonowymi dekoracjami i efektami stworzonymi na C64. Oczywiście nie oznacza że mam rację , takie miałem wyobrażenie, między innymi dlatego długo przymierzałem się do tego filmu i jestem cholernie miło zaskoczony. Szybkie tępo, znakomite efekty specjalne, dobre aktorstwo i całkiem ciekawa historia. Dostałem to czego byłem przekonany że w Star Treku nie ma, czyli świetną zabawę. Film jest znakomity i na 2 cześć chętnie wybiorę się do kina, bo właśnie takie powinno być kino SF XXI wieku. Zresztą rodacy są zbytni sentymentalni, na IMDB film ten ma wyraźnie wyższą średnią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones