PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=324810}
6,9 118 342
oceny
6,9 10 1 118342
6,6 22
oceny krytyków
Star Trek
powrót do forum filmu Star Trek

Pytanie do fanow !!

ocenił(a) film na 9

Nigdy sie nie interesowalem Star Trekiem. Powiedzcie mi prosze - w jakiej kolejnosci i jakie fimu musial bym obejrzec, aby byc fabularnie pokolei ze Star Trekiem ???. I zaznaczam - nie chodzi mi o serial.

Dzieki za odpowiedz :).

użytkownik usunięty
Shagohad

Wystarczy, że wyszukasz na Filmweb którykolwiek z filmów a po prawej stronie masz filmy z datami.
Albo tutaj: http://www.filmweb.pl/f324810/Star+Trek,2009/zwi%C4%85zane

Ewentualnie poszukaj na Wikipedii hasła 'Satr Trek" i tam wg dat.
Ja obrałem taką kolejność:
1.Star Trek TOS
2.Star Trek TAS
3. 6 pierwszych filmów
4.Star Tren: The Next Generation
.
.
.
.
Na tym (jak na razie) skończyłem oglądanie
pozdrawiam....

ocenił(a) film na 9
andrzej_staworko

Poważnie trzeba znać poprzednie filmy, by zrozumieć ten?
W opisie wspominają, że ten film jest takim genezis, czyli wszystko o początkach.. Coś jak Wolverine:Genezis w oparciu o jego kontynuacje.

Jedyne co oglądałem z serii Star Trek to serial, no może jeden film, który puścili jakiś czas temu na TVN. Do kina zamierzam się wybrać, ale niech ktoś mnie jeszcze umocni w przekonaniu, że taka niejaka serialowa wiedza wystarczy. :)

ocenił(a) film na 7
freepick

Nie trzeba znać innych części żeby skumać tego Star Treka. Ogólnie wszystkie części serii można oglądać w oderwaniu od pozostałych. Czasem tylko któraś z nich nawiązuje do poprzedniej ale nie jest to kluczowe dla zrozumienia fabuły aktualnie oglądanego odcinka.

ocenił(a) film na 8
Shagohad

Generalnie film jest tak skonstruowany [podobnie jak to było w "Pierwszym kontakcie"], że można iść nie oglądając niczego wcześniej.
Głównym powiązaniem z "Przeszłością" Sagi jest Spok.
Spok - czyli żeby rozszerzyć temat, to warto obejrzeć:
TOS, TAS, 6 filmów.
W komiksach których akcja jest wstępem do filmu dzieje się w m.in. czasie TNG, więc można zasymilować również serial, jak i pozostałe filmy.

Raczej nie będzie odniesień do DS9 i Voy, więc można zostawić to na później.

Można jeszcze przyswoić sobie Ent`ka, pokazuje powstanie Federacji i porusza temat Wojny temporalnej...A więc czasy przed ST 11.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
MAVIS

MAVIS, obawiam się, że niewtajemniczeni w tę serię, nie będą wiedzieć o czym mówisz... ;d

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones