PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=324810}
6,9 118 363
oceny
6,9 10 1 118363
6,6 22
oceny krytyków
Star Trek
powrót do forum filmu Star Trek

Star Trek

ocenił(a) film na 7

Witam,
Niezbyt orientuje się całym uniwersum Star Treka, nawet nie mam pojęcia ile filmów o tym wyszło... Stąd moja prośba, mógłby mi ktoś napisać ile Star Trek obecnie me części
i ewentualnie podać w jakiej kolejności powinno sie je oglądać ? Byłbym wdzięczny : )

ocenił(a) film na 7
miki2323

Poniżej kopia mojej wypowiedzi z innego wątku:

Oczywiście jest to moja interpretacji i nie każdy może się z nią zgodzic ale mam nadzieję, że Ci pomoże:


----------------------
najlepiej jak to mówią zacząć od początku :)

polecam zacząć od filmów (Star Trek I do VI) - bo serial Star Trek The Original Series może odstraszyć jakością.. mnie odstraszył choć lubię to uniwersum.
potem możesz obejrzeć Star Trek TNG ( i w międzyczasie resztę filmów Star Trek VII do X) - TNG też ma już swoje lata i szczególnie pierwsze sezony są takie sobie, ale potem jest lepiej.
Szczególnie jeśli przeplatasz to bardzo dobrymi filmami.

potem Star Trek Deep Space Nine (najmroczniejszy ze star treków - lecz trzeba wymęczyć dwa sezony pierwsze), świetne postaci, ewoluujące charaktery - jest to wg mnie najbardziej dojrzały Trek ze wszystkich, z jedną spójną fabuła. POLECAM!

lub Star Trek Voyager - najbardziej hmm.. familijno-przygodowy Star Trek, który się także świetnie ogląda. Przygodówka, z dobrym poczuciem humoru, i też z kilkoma perełkami jeśli chodzi o postaci i ich rozwój i charaktery.

Na sam Koniec, jako hmm. raczej ciekawostkę , można obejrzeć Star Trek Enterprise.. który mówi o samych początkach federacji - ale ta seria jest niekonieczna, wg mnie nieudana, i bardzo sztuczna.
-----------------------

posith

Jakość TOS nie jest taka zła w wersji "remastered", która jest zresztą bardzo popularna w sieci :-)
Powiem więcej, z chęcią bym nawet obejrzał ten serial w pierwotnej wersji ^^

ocenił(a) film na 7
JOinT3R

no ja nie dałem rady, obejrzałem kilka pierwszych odcinków i kurcze ciężko ;) może jeszcze kiedyś obejrzę (W końcu wstyd :P). Za to filmy z TOS uwielbiam. są najbardziej klimatyczne.

posith

Może miałem ułatwienie bo była to pierwsza seria oglądana przeze mnie od deski do deski:). Gdybym teraz po efektach specjalnych z ENT miał przejść do TOS... :-)
Trzeba wziąć poprawkę na lata w którym go kręcono i spokojnie oglądać a zapewniam, że TOS wciąga równie dobrze jak późniejsze produkcje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones