PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671050}

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Star Wars: The Rise of Skywalker
5,9 86 807
ocen
5,9 10 1 86807
4,5 48
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

5 powodów dlaczego zwolnić Kathleen Kennedy z Lucas Film.

1. Nieumiejętność wyboru właściwych osób i nadzoru nad ich pracą, jako reżyserów czy scenarzystów do produkowanych filmów.
Za czasu K. Kennedy, każdy z filmów które nadzorowała jako CAO wpadał w personalne kłopoty związane z wyborem niewłaściwych osób obsadzających najważniejsze stanowiska w produkcji filmu:

- Josh Trak i „fantastyczna 4” oraz zatrudniony w 2014 r. jako reżyser do filmu „boba fett” z uniwersum SW. Zwolniony przez K Kennedy po roku od skończenia „fantastycznej 4” podczas prac nad „boba fett”. Oficjalny powód „behavioral problems”.
Więc zachowania Jose Trank’a powszechnie znane podczas kręcenia „fantastycznej 4” doprowadziły dopiero rok później do zwolnienia go z produkcji kolejnego filmu Lucas Film. Jak wiemy „fantastyczna 4” poniosła klapę.
Jeżeli K. Kennedy nie wiedziała o problemach jakie stwarzał Josh Trak to tym gorzej dla niej jako CAO.

- Gareth Edwards dyrektor „godzilla” został zatrudniony do filmu „złodziej 1”. Pierwotnie nakręcony materiał był tak słaby, że zwolniono scenarzystę scenarzystę Gary Whitta i zatrudniono Tony Gilory jako scenarzystę i de facto II reżysera. Dokrętki reżyserował Tom Gilory i Gareth Edwards został odsunięty od reżyserowania filmu.
Gilory skomentował to tak:
„they were such a swamp, they were in so much terrible, terrible trouble, that all you could do, was to improve their position”.
„Złodziej 1” jest jedynym dobrym filmem nakręconym za prezydentury K. Kennedy.
Mamy 2 prawdopodobne wyjaśnienia tej sytuacji
- Edwards kręcił film dokładnie jaki K. Kennedy chciała aby kręcił i skończyło się to katastrofą jak wskazuje kolejny przykład „hana solo”
- Edwards kręcił w sporze z wizją K. Kennedy ale wtedy okazuje się, że nie panowała ona nad produkcją w ogóle.
- Phil Lord and Christopher Miller wyrzuceni z filmu “han solo” zastępując ich Ronem Howardem z powodu „creative differences”. SERIO?
Dlaczego K. Kennedy zatrudniła reżyserów znanych z głupich komedii („klopsiki i inne zjawiska pogodowe” do kręcenia filmu z uniwersum SW a następnie wyrzuca ich po nakręceniu 80% materiału? (niektórzy twierdzą 85%) Koszt filmu wzrósł do 300 mil $ a wraz z kosztami dystrybucji do 600 mil $.
Kennedy nie umie liczyć?
Jak to się stało, że K. Kennedy nie rozumiała jaki film tworzą Lord i Miller i czy jest on zgodny z polityką Lucas Film, już nie mówię z zgodny z uniwersum SW.
Zgodnie z historią związaną z „złodziej 1” i „fantastyczna 4” K. Kennedy nie wiedziała po prostu, że wizja reżyserów jest inna niż jej wizja na film.

- Colin Trevorrow reżyser „Jurasic world” zatrudniony jako reżyser do SW ep. 9 w 2015. Po 2ch latach zostało ogłoszone przez Luckas Film, że został on zwolniony z powodu „creative differences”. Podobno Kennedy zatrudniła dodatkowych scenarzystów ponieważ nie była zadowolona z pierwszego scenariusza nad którym pracował Trevorrow. Obecnym reżyserem jest J J Abrams. Po dwóch latach od początku produkcji filmu Kennedy doszła do wniosku, że jej wizja filmu nie zgadza się z wizją reżysera którego zatrudniła.

2. K. Kennedy jest niezdolna do twórczego rozwoju uniwersum SW.
Zamiast skupić się na płynnym rozwoju uniwersum, niszczy stare postacie jak Han Solo, Luk Skywalker, Jedi czy Lord Sith zastępując tego ostatniego hm.. kim?
Zamiast tego mamy epizody o hanie solo (klapa), epizod o baba fetta postać która zajmuje w uniwersum kilka linijek historii, czy kolejny epizod o obiwan kenobi z Mc Gregorem.
Tym niemniej te nowe epizody wpychane na siłę, nie są niczym nowym w uniwersum, niczym nie zaskoczą i skończą jak ostatni epizod, „han solo” film o tym że moc jest kobietą a drozdy walczą o równouprawnienie czyli jako filmowa kupa.

3. Kennedy jest niezdolna do zjednoczenia fanów SW wokół swojej wizji uniwersum.
Fani SW są skłóceni ze sobą, każdy ma inne zdanie i wizję na temat rozwoju uniwersum ale jakoś dziwnym trafem prawie wszyscy nie lubią K. Kennedy.
Zjednoczenie fanów wokół jakiejś spójnej wizji produkcji jest podobne do zadania trenera drużyny piłkarskiej składającej się z samych gwiazd. Niewykonalne?
To popatrzcie jak poradził sobie z trenerskim zadaniem Zidane w Realu.

4. K. Kenedy musi odpowiedzieć osobiście za klapę filmu „han solo”
Jest ot oczywiste jak ona nie odpowie z własnej kieszeni odpowiedzą za to konsumenci czyli widzowie czyli my.
Złe decyzje musza zostać nazwane i ukarane finansowo.

5. Na uniwersum SW powinna czuwać NOWA osoba bezstronna, zrównoważona bez feministycznych zapędów dyktatorskich.
Potrzebna jest równowaga pomiędzy kreatywną wizją uniwersum i historią zapisaną na taśmach celuloidu.

ocenił(a) film na 4
nawieczor

"Jest ot oczywiste jak ona nie odpowie z własnej kieszeni odpowiedzą za to konsumenci czyli widzowie czyli my.
Złe decyzje musza zostać nazwane i ukarane finansowo."

Ale ona chciała przesunięcia premiery na grudzień co dało by nowemu reżyserowi więcej czasu i pozwoliło na rozkręcenie kampanii marketingowej. Oczywiście jakieś fantastycznego Box Office byśmy nie mieli ale na pewno film zarobiłby z dwa razy więcej bo tak zły nie był.

"a drozdy walczą o równouprawnienie"

Przecież ta postać to była karykatura SJW umieszczona w cela humorystycznych, która zginęła w najgłupszy możliwy sposób. Ale niektórzy tak oczywistej satyry nie widzą.

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Kennedy jest pracownikiem Disneya i jeśli Disney każe jej kogoś wywalić -musi to zrobić bez gadania. A u Disneya zawsze tak wygląda. Akurat Kennedy prawdopodobnie jest tutaj najmniej problematyczna.

ocenił(a) film na 3
Rozgdz

Nie bądx taki enigmatyczny, Kennedy nie jest problematyczna więc kto jest?

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Zarząd Disneya i szef - Bob Iger. Star Wars to marka za którą Disney dał ogromną kasę i która ogromną kasę robi. Kathleen Kennedy jest szefem Lucas Film, ale dla zarządu Disneya jest tylko głównym menagerem zajmującym się marką. Naprawdę wierzysz że zatrudniała tych ludzi dogadując z nimi szczegóły i doglądała projektów - a potem nagle robiła zwrot o 180 stopni? Albo że totalnie olewała co się dzieje w projektach ? To przecież bardzo doświadczona producentka, z osiągnięciami.
Nawet jeśli nie brać pod uwagę mojego uprzedzenia do Disneya - to pachnie decyzjami "z góry" na kilometr. A Disney już robił takie rzeczy np w Marvelu.
Kennedy jest "na widoku" i w sumie robi za kozła ofiarnego - Disney lubi mieć wizerunek Dobrego Wujka i nie lubi być łączony z tego typu decyzjami. Inna sprawa że za swoją robotę Kenedy dostaje pewnie górę kasy, więc niespecjalnie jej współczuję,

ocenił(a) film na 3
Rozgdz

Jednak to Kennedy firmuje osobiście slogany typu "moc jest kobietą" w otoczeniu innych kobiet z wytwórni. Oczywiście może to być parawan dla zarządu myszki i odgórnych decyzji.

W takim razie cała afera z nowymi SW, jest co do założonych celów podobna do ostatniej reklamy gilette.

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Ja nie mówię że Kennedy nie ma na to co się dzieje w Lucasie żadnego wpływu i nie wprowadza swoich pomysłów -ja mówię tylko że ona wcale nie jest najwyższą władzą przy produkcji tych filmów a to co się dzieje w Star Warsach to jest dokładnie to co było wcześniej w Disneyu w innych miejscach - tylko na większa skalę bo i pieniądze w tym są większe.

Na swoim blogu napisałem coś kiedyś o Disneyu i jako -bardzo rozbudowany - przykład podałem cykl Disneya "Piraci z Karaibów". Przeanalizowałem tam kilka rzeczy i moje wnioski mogą przypominać pewną sytuację. Są to oczywiście moje wnioski, nikt się nie musi z nimi zgadzać. Jeśli masz ochotę daję link, ale uprzedzam -tego jest sporo ;)

http://www.filmweb.pl/user/Rozgdz/blog/584134

ocenił(a) film na 3
Rozgdz

dzieki, przeczytałem.
Mam jedną uwagę: poszukiwania ukrytego sensu w relacjach głównych bohaterów nie wyjaśnia motywów działania myszki miki, głównego twórcy.
Tym bardziej, nie wyjaśnia faktu, że motywy myszki miki, są związane z identity politics i neomarksistowską rewolucją jak kwitnie w usa.

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Ja nie jestem od motywów wiec to nie do mnie :) Ja tylko zwracam uwagę że wp*******nie się reżyserom czy scenarzystom w robotę czy wymaganie zmian w filmie o 90 stopni, pomimo ze najwyraźniej wcześniej wszystko było już ustalone a nawet prace już szły w tym ustalonym kierunku i poszła w to spora kasa - to naprawdę od dawna nic niezwykłego w filmach ze stajni Disneya.

Rozgdz

jak nie te babsko maczało łapy jest tak samo winna bo jest wykonawcą i komisarzem politycznym disneya

użytkownik usunięty
nawieczor

Taka rada - skocz na główkę z pałacu kultury i oszczędź wszystkim swojej egzystencji

ocenił(a) film na 3

taka rada: powiedz matce aby odcięła cię od neta, dla twojego własnego dobra.

ocenił(a) film na 1
nawieczor

Jeśli Disney i Kennedy to wcale nie trollo-ideollo to wyjaśnijcie mi to, bo już nie ogarniam...
https://www.youtube.com/watch?v=RtVdEBj7MGU

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones