PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643758}

Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society
7,0 20 690
ocen
7,0 10 1 20690
5,7 3
oceny krytyków
Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek
powrót do forum filmu Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek

Wciągnął mnie zupełnie przypadkiem po przeczytaniu recenzji książki na lubimyczytac. pl. Najpierw obejrzałam film :-) i z pewnością sięgnę po książkę. Piękne plenery wyspy Guernsey, klimatyczna prowincja i historia bez banałów. Magiczny film! Polecam!

ocenił(a) film na 1
arletau

cały ten film to jeden wielki banał

ocenił(a) film na 6
zmoorka

Dokladnie, juz jak tylko na pisarke spadaja dachowki wiadomo co sie odbedzie. Tylko klimat i zdjecia ratuja ten film przed byciem mdlym romansidlem

ocenił(a) film na 7
quandzia

Uwaga Spoiler- { o ile można mówić o spojlerze w melodramacie :). NIe od dachówek- powiedziałabym, że wiadomo juz w momencie zaręczyn- motyw, że świeżo po zaręczynach para sie rozstaje jest stary jak kinematografia i oczywiście wiadomo jaki bedzie dalszy ciąg. Chodzi o to, że w takich filmach nie ważne jest "co " nastąpi , tylko "w jaki sposób " to nastąpi. I najważniejsza rzecz, czy chemia między bohaterami będzie na tyle przeknująca, że uwierzymy w silne i nagłe zauroczenie karzące zerwać stare związek

Tu się udało, więć uważam , że film jest niezły w swoim gatunku.

arletau

Książkę przeczytałam już po obejrzeniu filmu i okazuje się , że w niej nacisk położono na wspomnienia wojenne członków stowarzyszenia i innych mieszkańców wyspy, natomiast perypetie romansowe bohaterki stanowią zaledwie tło. Nie jest to może jakaś wybitna literatura, ale na pewno lepsza niż jej ekranizacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones