Odtwórz Zwiastun nr 2 (polski)

Zobacz Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek zwiastun

Film

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society

2018 2 godz. 4 min.
7,0 15 794
oceny
7,0 10 1 15794
7 218
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"id":"643758","linkUrl":"/film/Stowarzyszenie+mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w+literatury+i+placka+z+kartoflanych+obierek-2018-643758","alt":"Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/37/58/643758/7872123.2.jpg"}
Londyńska pisarka zaprzyjaźnia się z fascynującymi mieszkańcami wyspy Guernsey, kiedy dowiaduje się o klubie czytelniczym, który założyli podczas niemieckiej okupacji.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek
Zwiastun nr 2 (polski) 2:23
Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek
Zwiastun nr 1 2:33
Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek - Zwiastun Nr 2 (polski) Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek - Zwiastun Nr 2 (polski)

Wyspa Guernsey, II wojna światowa. Podczas powrotu do domu grupa przyjaciół zostaje zatrzymana przez żołnierzy niemieckich. Szukając alibi dla włóczenia się po godzinie policyjnej, bezradni bohaterowie wymyślają, że są członkami "Stowarzyszenia miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek", dzięki czemu unikają przykrychWyspa Guernsey, II wojna światowa. Podczas powrotu do domu grupa przyjaciół zostaje zatrzymana przez żołnierzy niemieckich. Szukając alibi dla włóczenia się po godzinie policyjnej, bezradni bohaterowie wymyślają, że są członkami "Stowarzyszenia miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek", dzięki czemu unikają przykrych konsekwencji. Wydarzenie to staje się asumptem do powstania klubu czytelniczego osób, które poprzez książki i własne towarzystwo znajdują azyl w trudnych czasach okupacji. W 1946 roku Juliet Ashton (Lily James) otrzymuje list od Dawsey'a Adamsa (Michiel Huisman), członka stowarzyszenia. Korespondencja wciąga kobietę do tego stopnia, że postanawia udać się z Londynu na wyspę Guernsey. Poznawanie tajemnic uczestników koła literackiego tak bardzo pochłania Juliet, że zaczyna ona oddalać się od spraw pozostawionych w stolicy oraz narzeczonego Marka Reynoldsa (Glen Powell).

na podstawie
Annie Barrows "The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society" (powieść) / Mary Ann Shaffer "The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society" (powieść)
studio
Blueprint Pictures / Canal+ France (udział) / Ciné+ (udział) / Więcej...
tytuł oryg.
The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society
inne tytuły
Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek Polska
Le Cercle Littéraire de Guernesey Francja
Więcej...
Pierwotnie stanowisko reżysera obejmował Kenneth Branagh.
W początkowej fazie projektu rola głównej bohaterki została powierzona Kate Winslet, która jednak zrezygnowała i została zastąpiona przez Rosamund Pike. Ostatecznie Pike również porzuciła projekt, a w jej miejsce zatrudniono Lily James.
Warto docenić wspaniałą grę aktorską, bo zarówno role główne, jak i te z drugiego planu zostały dobrane rewelacyjnie. Film ten ukazuje, jak nieznajomi ludzie swoją ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 71%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Bajkowy przeciętniak

  Ketrid2_ ocenił(a) film na 5

  sztuczny i mdły od początku do końca. Nie ma tu nic ponad przeciętność. Sztuczny (można by tak wiele razy) klub literacki, sztuczny wątek miłosny i nawet okupacja niemiecka to jakaś bajka o złym wilku co uprowadził wieprzki.

 • Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society 8/10

  dabram17 ocenił(a) film na 8

  Swietny film, naprawde polecam. Romantyczny, dramatyczny, swietnie zagrany. Film troche przypomina mi ostatnio ogladany Their Finest. Wojenny kontekst, dramat ludzki, romantyczna historia. Film ktory na pewno nie meczy a raczej relaksuje mimo trudnego tematu.

 • Zieeewałem. Nudny, a okupacja choć okrutna to taka sterylna i czysta

  piotr_pastuszka ocenił(a) film na 3

  Okupacja choć okrutna to taka sterylna i czysta. W Warszawie na ulicy widzę gorzej ubranych ludzi. Nie rozumiem co film miał pokazać.

 • Cudowny

  Gabriel_Ola ocenił(a) film na 7

  Przepiękna historia miłosna, gdzie uwydatniono miłość do książek. Duet Lilly James i Michiel Huisman świetny, elektryzujący. Polecam, a jeśli ktoś kocha książki zakocha się w filmie

 • Premiera na polskim Netflixie

  Cruize

  Od dzisiaj (10 sierpnia) film do obejrzenia na Netflixie.

  4