PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=421559}

Strażnik granicy

The Shepherd: Border Patrol
6,0 4 437
ocen
6,0 10 1 4437
Strażnik granicy
powrót do forum filmu Strażnik granicy

Filmu z głupszą fabułą nie widziałem, ok mamy Janka który się mści za to że córka ćpała (ale jak wspomniał szef najemników "dlaczego na nich") , bo to od jednego w Ameryce są prochy, w ogóle o żonie bohatera nie wiadomo nic ! Przywódca najemników uważa że z taką charyzmą nie może być strażnikiem granicy, nie wiadomo czemu przeniesiono go z Nowego Orleanu (na życzenie ?!), motyw wujka przełożonej bohatera zupełnie zbędny, scenariusz pisał chyba jakiś menel za drobne i to na delirce. Jedyne co jest pozytywne to Scot Adkins vs Van Damme ale to i tak w porównaniu do hitów jak Uniwersalny Żołnierz, czy Lwie Serce wypada słabo, ogólnie słabiutki film nie warto oglądać.

ocenił(a) film na 10
on995

Chyba dla ciebie nie warto, nie obrzydzaj innym, którzy jeszcze nie widzieli.

arnie47

No cóż, odpowiem tak, dla tych co uważają że np. Uliczny Wojownik to dobry film to uznają ten film za arcydzieło, Ci co szanują dobre filmu z Jankiem - będą zawiedzeni. A pisząc bardzo neutralnie - film jest mocno średni - od taki sobie na jedno oglądnięcie i wykasowanie z pamięci.

ocenił(a) film na 10
on995

No cóż na pewno nie dla każdego. Ja wracałem do tego filmu wiele razy, bo ma świetne sceny walki i akcji. A ci co szanują dobre filmy z nim też chwalili ten film. Także zdania są podzielone.

arnie47

Tak , Scott Adkins jest świetny, ale mało scen walki z nim, a chciało by się więcej, WIĘCEJ :) , ale co do Janka to daleko już mu do Uniwersalnego , kickboxera, czy podwójnego uderzenia, czy się mylę ???

ocenił(a) film na 10
on995

No wiesz 30 lat, a prawie 50 to jest różnica. Ale i tak moim zdaniem miał dobre ruchy jak na ten wiek.

arnie47

No tak, ciężko się z tobą nie zgodzić, jednak od tego jest montaż, ten ten przy scenie walki Skotta z Jankiem mógłby być o wiele lepszy, poza tym nie chce mi się wierzyć że Jean nie potrafi już zrobić szpagatu i wykonać swojego popisowego kopnięcia z powietrza, ale to były czasy jak każdy dzieciak z piaskownicy ćwiczył szpagat aby móc kopać jak bohater Krwawego Sportu. :)

ocenił(a) film na 10
on995

No a jak :) Pewnie, że potrafi, tylko może uznali, że jak taki starszy gość robiłby takie szpagaty i kopnięcia z wyskoku to by była przesada i brak realności nie wiem. I tak sporo się popisywał jak na film z tego roku. A montaż zawsze może być lepszy, ale najważniejsze, że nie było chaotycznie wg mnie.

arnie47

Właśnie, ale Van Damme - to symbol pięknego kina kopanego, wyskoków kopniaków z powietrza, okrzyków itp. na co każdy jego fan czeka aby zobaczyć co jeszcze potrafi, obciąć to to jak dać Jean-owi plecak z 40 KG cegieł i kazać skakać 2 metry w górę. Jednak ja nie tego się czepiam, czepiam się fabuły bo ona kulej , wiesz w wieku 30 lat od filmu oczekuję nie tylko akacji, ale tez logiki a jeśli ona jest taka że nie wiadomo co z czego, na co, po co - to uważam taki film za słaby, nawet jak ten film na w obsadzie dwóch świetnych kopiących się kopaczy :)

ocenił(a) film na 10
on995

Okej ja też oczekuję logiki, ale no dla mnie nie było tam wielkich niejasności, albo nie pamiętam. Jego córka przedawkowała narkotyki, które przecież tamci rozprowadzali, więc postanowił ich dopaść, a akurat trafił na nich, kiedy pełnij funkcję strażnika granicznego. Skąd wiedział, że to oni nie wiadomo, nie musi być wszystko wyjaśnione wg mnie trzeba sb czasem wyobrazić tak uważam. Ale okej.

arnie47

No właśnie, obejrzyj dokładnie, był tam wątek że córka przedawkowała "przez nich" a dlaczego się przeniósł - nie wiadomo, on nie wiedział że to oni "coś jakby się mścił na pierwszych lepszych", moim zdaniem zagłębiać się i snuć insynuacje warto tam gdzie jest sens np. w pierwszym Terminatorze i wątek z zdjęciem Sary :) jeśli jesteś zaciekawiony to polecam się zagłębić w temat- może sam znajdziesz ciekawe wytłumaczenie :)

ocenił(a) film na 10
on995

Okej. Przeniósł się chyba tak po prostu, albo ktoś go przeniósł, a na tamtych trafił w trakcie pełnienia służby chyba. Nie ważne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones