Film

1975 1 godz. 35 min.
6,6 583
oceny
6,6 10 1 583
347
chce zobaczyć
{"id":"9799","linkUrl":"/film/Strach-1975-9799","alt":"Strach","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/97/99/9799/7395049.2.jpg"}
Zresocjalizowany więzień prowadzi prywatne śledztwo, aby pomóc córce znajomej.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Zrealizowana w konwencji dramatu społecznego adaptacja sensacyjnej powieści Zbigniewa Safjana podejmującej - na kanwie intrygi kryminalnej - analizę specyficznych problemów moralnych i obyczajowych społeczności małomiasteczkowej. Aktywna obecność "nowego" - młodego mężczyzny, który na własną rękę usiłuje rozwikłać zagadkę morderstwa,Zrealizowana w konwencji dramatu społecznego adaptacja sensacyjnej powieści Zbigniewa Safjana podejmującej - na kanwie intrygi kryminalnej - analizę specyficznych problemów moralnych i obyczajowych społeczności małomiasteczkowej. Aktywna obecność "nowego" - młodego mężczyzny, który na własną rękę usiłuje rozwikłać zagadkę morderstwa, podczas gdy prowadzący oficjalne śledztwo, podąża w fałszywym (ale wygodnym dla niektórych mieszkańców kierunku) - staje się katalizatorem postaw zastraszonego środowiska.

na podstawie
studio
Studio Filmowe Tor
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Film kręcono

  Szosti93 ocenił(a) film na 10

  Film Kręcono w Miechowie (małopolskie) fajnie czasem obejrzeć swoje miasto sprzed prawie 30 lat praktycznie mało co poznaję ;)

 • Ciekawie popatrzeć na Trelę, Żółkowską czy Stuhra a Kotys vel Pażdzioch i Góraj rewelacyjni

  slawomir_hleiberg ocenił(a) film na 7

  I nie zrażajcie się wlokącym się trochę początkiem bo później fabuła wciąga.

  3
  • Motyw muzyczny jest świetny

   Kinokio ocenił(a) film na 6

   Przewija się delikatnie przez cały film, a tu w wersji śpiewanej przez debiutującą w filmie Krystynę Tkacz: http://www.youtube.com/watch?v =oLLlRaZsZMA

  • 6,5/10

   użytkownik usunięty ocenił(a) film na 6

   Jedynie aktorzy ratują ten film. [O dziwo !] dobry Warchoł i Żółkowska. Wspaniałe epizody Stuhra , Wójcika i Hunko.

   1
   • Twarz Joanny Zółkowskiej

    srick.pl ocenił(a) film na 6

    W tym filmie wygląda jak śliczna lalka... Może jestem do niej trochę uprzedzony za rolę w Klanie (kiedyś tam...), ale trzeba przyznać, że była bardzo ładną dziewczyną. Przypomina mi kogoś kogo dawno temu znałem. Stąd pozytywne zaskoczenie na plus.

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.