PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625441}

Strzała wojny

Choi-jong-byeong-gi Hwal
7,0 5 074
oceny
7,0 10 1 5074
Strzała wojny
powrót do forum filmu Strzała wojny


Obejrzałem film wczoraj i zrobiło mi sie zwyczajnie przykro już tłumaczę dlaczego - ostanio (w przeciągu roku) zakupiłem 3 rzeczy agd które pochodziły z korei południowej a wybrałem
je dlatego iż nie były made in China ale własnie z Korei.
Przypomniałem sobie o kolejnych dwóch filmach z tego kraju A-jeo-ssi, Oldboy które wryły mi się w pamięć, szczególnie Oldboy i tu dochodzę do sedna kraj który jeszcze niedawno miał wieksze problemy od naszego ma swoje samochody ,agd, rtv i filmy na poziomie o którym możemy tylko marzyć, wiem że to nie forum polityczne ale wydaje mi się że każdy komu spodobał się ten nakręcony z rozmachem film powinien zastanowić się gdzie w takim razie jesteśmy my jako Polska.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
murzynek20001

Ale o jakich ty problemach piszesz, że miał do nie dawna?? Wojna Koreańska skończyła się w 1953 roku a po wojnie Stany i kraje zachodnie pakowały tam gigantyczne pieniądze na odbudowę. Dlatego od początku lat sześćdziesiątych był nazywany jako jeden z czterech Azjatyckich tygrysów gospodarczych. Gdzie gospodarka się rozwijała w tempie o jakim Polska mogła kiedykolwiek pomarzyć. Także chyba sam widzisz faktyczny rozwój Korei zaczął się od lat 50-tych, a w latach 60-tych nabrał nie samo witej dynamiki. a nasz rozwój zaczął się od lat 90-tych a takiego tempa jak oni nigdy nie mieliśmy.

rafib1975

Co ty za bzdury wypisujesz po latach 90 u nas zaczeło się systematyczne niszczenie całego Polskiego przemysłu - mieliśmy stocznie które budowały statki na cały świat (już praktycznie nie istnieją) mieliśmy flotę morską ,rybacką -wszystko juz upadło wielkie zakłady jak Cegielskiego ,Ursus wszystko rozprzedane. Mamy niesamowite pokłady węgla, mieliśmy zagłębie węglowe - wszystko na skraju bankructwa i sprowadzamy węgiel z Czech. Kupujemy najdróższy gaz w Europie a ostanio też czytałem o projekcie żeby kupować prąd od Rosjan bo to się ma nam bardziej opłacać(pewnie tak samo jak gaz).
A wracajac do Korei do konca lat 80 była tam dyktatura a prawdziwą demokracje mają tam po 90roku tylko tam w przeciwienstwie do nas cały czas inwestowano w infrastrukture a a u nas po 90 roku wszystko systematycznie niszczono.

murzynek20001

Człowiek ty coś wiesz o ekonomii?? To z tego co piszesz to rozwój Polski odbywał się miedzy 1945 a 1989 rokiem?? Twój przykład o stoczniach zostały zamknięte bo nie były rentowne, co cały kraj miał wiecznie dopłacać do stoczni by mogli budować statki dwa razy drożej niż w przykładowej Korei? Dla tego w Korei są największe stocznie takie jak Samsung czy Hyundai bo są odpowiednio zarządzane i efektywność pracy jest dużo wyższa. Flota morska przenoszenie floty do rajów podatkowych nie jest problemem Polski tylko w całej Europie się tak dzieje. O jakich bankructwach kopalni ty mówisz, fakt część kopalni została zamknięta z powodów ekonomicznych i że względów technologicznych. A reszta co może się źle ma? Wysokie zarobki jak i w zarządzie tak i pracowników fizycznych oraz praktycznie jako jedyna ostatnio branża która zatrudnia ludzi.
A co do Korei fakt była tam dyktatura polityczna ale mimo tego był nie samo wity rozwój ekonomiczny. A drugie w Polsce do roku 89 nie było dyktatury? Był to wolny kraj i wolny rynek? W Korei mimo reżimu wojskowego i tak istniała własność prywatna i inne podejście do ekonomi. W Polsce własność prywatna praktycznie nie istniała a życie ekonomiczne było sterowane centralnie.

rafib1975


Ostani post mój post bo już nie mam do Ciebie sił -jeszcze w latach 90 taka Diora (jeżeli wiesz co to takiego)robiła wieże na export produkowałą podzespoły dla dla jednych z lepszych producentów audio (może Ci sie to w tej głowie do której nabili Ci jak to cały Polski przemysł był nierentowny) a nawet niektóre modeli wież audio zdobywały nagrody i wyróżnienia w Europie.
Wysokie wynagrodzenia dla osób fizycznych w kopalnii? -idz się tam zatrudnij ogłoszenia o pracę są wtedy doświadczysz tych "niewątpliwych lususów". Napisałeś "przenoszenie floty do rajów podatkowych nie jest problemem" kiedy ja napisałem że my tej floty morskiej już nie mamy a rybacka zostałą wykończona (akurat mój kierunek studiów więc coś o tym wiem). Niedawno w tv mądre gadające głowy zapewniały ze budynki z wielkiej płyty mogą spokojnie stać kolejne 50 lat-a co mieli powiedzieć kiedy u nas od Gierka nic się nie buduje a 90% ludzi w miastach zyje własnie w tych budowlach. Mamy dług którego już raczej nigdy nie spłacimy bo zaco skoro wszystko juz jest rozsprzedane a brak przemysłu który by coś wytwarzał.
Niemcy uratowali stocznie mają swoje banki ,fabryki my jesteśmy już tylko tanią siłą roboczą Europy bo nic nie produkujemy na wielka skalę (oprócz energii którą też chcą kupować) tylko przetwarzamy a z tego wzrostu nie będzie niech jeszcze sprywatyzują lasy państwowe nawet na grzyby nie pojedziesz.
Kończe na tym bo ta dyskusja nie ma sensu jak będę chciał propagandy sukcesu (notabene wiekszej niż za tow. Gierka) to pooglądam tvn albo Gazetę Wyborczą-bez odbioru

murzynek20001

Przeczytałem cały post . U nas nigdy ie będzie nic wszędzie złodzieje. Niemcy od nas kupują złom bo taniej go przetopić niż rudę wydobywać u nas wiadomo. Co do Korei pełna racja jakiś czas temu koreańskie było synonimem badziewia a teraz no właśnie a film zamierzam w najbliższym czasie obejrzeć.

murzynek20001

Nie tylko Diora, a wszystkie przedsiębiorstwa UNITRA. Produkowaliśmy nawet układy scalone/uC (UNITRA CEMI). A teraz co produkujemy? A wielkie g... I ściągamy ten szajs z chin.


murzynek20001

Jestem ze śląska , pokaz mi te ogłoszenia o prace na kopalnie , a i jeżeli 3 tys miesięcznie dla pracownika fizycznego (pracującego pod kopalnia ) w dzisiejszych czasach nie jest luksusem to widocznie mało wiesz o życiu i zarobkach innych klas pracujących w moim województwie.

ocenił(a) film na 7
murzynek20001

Jak Ci tak źle, to załóż działalność i produkuj, sprzedawaj na zachód. I płać ludziom po 5 tys. Nie zrobisz tak? Lepiej po biadolić? Nie idzie? Nie umiesz? Nie wiesz jak? A no tak, tak myślałem. Swoje nieudolnie prowadzone życie najlepiej zrzucić na karb władzy. Bo ktoś kiedyś rozsprzedał, sprywatyzował. Dopłacaj ośle do stoczni i innych nierentownych kopalni ze swoich pieniędzy. Z moich nigdy!!

berni_

Jak założysz firmę to podatki Ciebie zjedzą za siebie zapłać za pracownika Podatek to kara za zatrudnienie i pracę !! żydowski wymysł!

ocenił(a) film na 7
dalko

Ja zatrudniam ludzi i nie narzekam. A co, pracownik ma płacić za siebie? To po co ma pracować u Ciebie jak sam musi płacić, co? Masz w ogóle pojęcie o biznesie, ekonomii czy podatkach, czy tylko udajesz głupiomądrego?

ocenił(a) film na 8
rafib1975

Wybacz, ale w 2 postach taki błąd, że aż w oczy kole. Przymiotnik "niesamowity" to jest jeden wyraz, po co go rozbijać na aż 3?

ocenił(a) film na 7
rafib1975

To ty się nie znasz na ekonomii. Polska po 89 roku była systematycznie niszczone przez Balcerowicza. Plan doktryna szoku. Zaznajom sie z ekonomią a potem pisz głupoty.murzynek20001 miał racje pisząc. To Postkomuniści i doktryna żydowskich syjonistów niszczy gospodarki a kapitał jest uwłaszczny przez nielicznych. Kraje takie jak Polska zostają doszczętnie wyniszczone. Pierwszym przykładem było Chile. Ludzie zyjący w tych krajach staja się tylko tania masą do pracy.To nie jest wymysł a polityka ekonomiczna ściśle przestrzegana przez pewne grupy, których nazwę Ci juz wspomniałem.

mmgar

"doktryna żydowskich syjonistów niszczy " - jak widzę tego typu tekst to wiem, że nie warto nawet podejmować jakiejkolwiek dyskusji.
i jak się czujesz " tylko tania masą do pracy" fajne masz podejście do własnej osoby oraz jak tak uważasz to droga wolna, nikt cię tu nie trzyma.
Tym skończę z tobą rozmowę na wstępie.

ocenił(a) film na 7
rafib1975

Nie ma sensu rozmawiać z tymi oszołomami, oni wszędzie widzą żydów i zamachy.

ocenił(a) film na 7
rafib1975

Proponuję się doszkolić. Niestety mnie na uczenie ekonomii takich jak ty szkoda czasu. Pozycja wiele ci da i wskaże źródła, z którym mozna czerpać wiedze na tematy, o których prawisz, a nie masz bladego pojęcia.

http://www.youtube.com/watch?v=TAOFisgryAE

ocenił(a) film na 4
murzynek20001

Węgla to my dużo nie mamy, ani brunatnego, ani kamiennego. Kopalnie były zamykane, bo wydobywanie z nich kopaliny, przekracało zyski z jej sprzedarzy (dodaj do tego koszty utrzymania zarządu, pracowników i maszyn). Za 20-35 lat nasz rodzimy węgiel się skończy i będzie problem, bo nie będzie ani węgla, ani gazu, ni ropy. No, chyba, że zostanie odpalone złoże "Legnica", ale o tym można pomażyć :)

Co do filmu, daje mu 5. Nie wiem czy to wina jakości w jakiej oglądałem film, ale "kicająca" kamera odbierała wszelką przyjemność ze scen batalistycznych. Bohaterowie słabiutko zarysowani, a i fabuła nie zachwyca w jakimś wielkim stopniu.

murzynek20001

Dobrze mówi chłop ! Chleba mu dać ! A tak naprawde do zachód u nas zainwestował grosze pt. hipermarkety które wyniszczyły nasz rodzimy handel i właścicieli małych sklepów. Przykład Najbogatszy Portugalczyk firma Geronimo Martins czyli Biedronka 2000 szt. Każdy debil potrafi postawić paletę z napojami za grosze niż budować stanowisko z maszyna na jedną osobę za 1,5 miliona zł. Lepiej taką maszynę kupić od durnego Polaczka za 5% wartości i wywiezć na zachód.

ocenił(a) film na 6
rafib1975

Dobrze napisane a murzynkom nie ma sensu odpisywać

ocenił(a) film na 6
piopio

... poza tym dupy nie urywa (film)

ocenił(a) film na 7
piopio

te murzynki mają więcej oleju w głowie niz Ty,

ocenił(a) film na 6
mmgar

... no i się zgadzam on ma jakiś tam wypełniacz (piszesz olej... może i tak pewnie wiesz co obaj tam macie) a ja wole mieć to co mam

ocenił(a) film na 7
piopio

czyżby przeciąg sprawiał takie samozadowolenie ?

ocenił(a) film na 1
murzynek20001

ja tam Ciesze się jak Azjatyccy nawzajem mordują się ^^

użytkownik usunięty
murzynek20001

Fanzolisz.

Gospodarka koreańska po 50 latach polityki "chaeboli" zajmuje obecnie 13 miejsce w świecie pod względem wartości PKB według parytetu siły nabywczej (ponad 1,3 bln USD) oraz czwarte w Azji (po Chinach, Japonii i Indiach). Polska gospodarka po 20 latach liberalizacji w tym rankingu plasuje się na 20 pozycji z PKB sięgającym ok. 660 mld USD. Różnica 7 miejsc na ponad 200.

Pierwszy raz slumsy zobaczyłam właśnie na przedmieściach Seulu. Poczytaj kiedyś o ilości samobójstw wśród ludzi starszych w Korei i progu ubóstwa u emerytów, a potem porównaj to z Polską.

Większość ludzi którym się nie podoba Polska lub UE niewiele widziało w życiu i nie wystawiło nosa gdzieś dalej(nie mam na myśli turystów).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones