PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7263}

Stworzenia

Les créatures
6,5 599
ocen
6,5 10 1 599
7,3 3
oceny krytyków
Stworzenia
powrót do forum filmu Stworzenia

Nowa Fala w pełnym tego słowa znaczeniu. Agnès Varda wykreowała fantastyczny świat, w którym jawa miesza się ze snem, czerń i biel czasami mienią się kolorami, a niemal każdy skrawek garderoby aktorów ma znaczenie. "Stworzenia" zaczynają się jak rasowy thriller/horror od mocnego akcentu, a później dudniąca muzyka zwiastuje kolejne katastrofy. Z czasem pojawiają się jednak humorystyczne wątki, które każą nam przymrużyć oko.

W drugiej części filmu motyw "gry", mimo że fascynujący, powoduje lekkie znużenie. Wszakże natłok postaci i ograniczenie ich losów do dwóch wyborów jest interesujące tylko na chwilę. Doceniam natomiast to jak rewelacyjnie przygotowano te fragmenty. A sam film absolutnie rekomenduję.

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Przekonałeś.

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

24 minuta i cos czuje, ze szlag mnie trafi.

oni beda tak wkurzac bohatera do konca?

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

Nie :p To nawet nie ich wina, że są nienormalni ;)

Chociaż właśnie dziwaczny początek przekonał mnie bardziej niż to co się wydarzy później.

PS: Jesteś bardzo nerwowym widzem :p

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

No kurde: okradli, pobili a potem jeszcze skłamali, że to jego wina. Miałem ochotę złamać im ze 150 kości.

Już dokończyłem. Zapamiętam kilka dobrych sztuczek reżyserskich (choćby początkowa jazda, gdy Chłop mówi, że lubi szybką jazdę bo czuje się wtedy jak nad morzem.... i pokazane zostaje morze. Aż tu nagle dźwięk wypadku - wjechał na drzewo bo nie widział drogi, tak samo jak widz! :D), milczącą Kasię Denef i te 5 sekund, gdy Piccoli zachował się jak Nicolas Cage :D

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

Piccoli jak Cage? O co chodzi? :D

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Gdy na końcu bili się na latarni morskiej, to w pewnym momencie Piccoli bez powodu klapnął oburącz drzwi, zrobił taką "over-the-top" twarz, krzyknął jak dzieciak...xD Mikołaj Klatka do dziś się na tym wzoruje. Jeszcze masz czas, około 1h22min byl ten moment.

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

Szukam :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones