PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624720}

Substancja. Historia LSD

The Substance - Albert Hofmann's LSD
7,4 1 280
ocen
7,4 10 1 1280
Substancja. Historia LSD
powrót do forum filmu Substancja. Historia LSD

poświęconych substancjom odurzającym. Ciekawa, powolna transowa narracja filmu, porządny warsztat dokumentalny. Bez zbędnego patosu, bez negatywnego grania na emocjach, bez tendencyjności. Polecam.

ocenił(a) film na 9
monroepage

Ja dodam jeszcze, że pokazuje bardzo dobrze jak z przypadkowego odkrycia stał się ważnym lekiem dla psychiatrów, a po dostaniu się do powszechnego obiegu stał się powoli zakazanym narkotykiem. Ja również gorąco polecam ten dokument.

doliwaq

LSD stworzyło kawał dobrej historii w USA. Napedziło cały ruch hipisowski który znacznie przyczynił się do zakończenia wojny w Wietnamie. Nie mówiąc już o muzyce :)

ocenił(a) film na 7
monroepage

poszukuje napisów, choćby po angielsku??

monroepage

Gwoli ścisłości, to LSD nie jest substancją odurzającą, tylko psychodeliczną. To istotna różnica. Ale tak, jest ciekawy i dobrze zrobiony. Choć w polskim tłumaczeniu (nie wiem, jak w oryginale) mylili mikrogramy z miligramami. Dość duży błąd, można powiedzieć - zważywszy, że 250 miligramów LSD to dawka wręcz zabójcza, w przeciwieństwie do 250 mikrogramów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones