PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558807}

Sunset Limited

The Sunset Limited
7,2 17 537
ocen
7,2 10 1 17537
7,8 4
oceny krytyków
Sunset Limited
powrót do forum filmu Sunset Limited

Kolejna ekranizacja i kolejny dobry film. Cormac jak zawsze błąka się w ciemnościach i szczynach tego świata, pokazuje światełko, po czym je bez pardonu gasi. Podoba mi się taka wizja bo sam myślę podobnie. Nie wiem, gdzie pozostali piszący o zakończeniu widzieli nadzieję, bo ja nie widziałem jej w ogóle. Wręcz przeciwnie. Przez chwilę też wydawało mi się że to nie McCarthy tylko jakaś ewangelizacyjna filmowa broszura. Ale z czasem....
Takie szukanie pozytywnego przesłania wynika chyba z Polskiej kultury. Dla mnie nie było tam nic pozytywnego.
Najbardziej bolały niekonsekwencje, irracjonalne niedomówienia i masa sprzeczności, które nie wynikały z treści czy formy. To zwyczajne błędy. Ktoś już pisał, że scenariusz niepotrzebnie uproszczono. Istotnie przez to chwilami był zwyczajnie głupi.
A sam film, cóż. Jackson był Jacksonem a Jones Jonesem. Nie dali się ponieść roli. Szkoda, bo mają takie możliwości. Mimo to polecam, bo ostatnimi laty z Hollywood ściekają same komediowe chłamy i trywialne bajki. A tu przynajmniej ktoś próbuje powiedzieć jak jest na prawdę.

ocenił(a) film na 10
Millais

Nie zgadzam się, moim zdaniem akurat Jackson zagrał bardzo dobrze. Natomiast jakoś nie byłem przekonany do gry Tommy'ego.

ocenił(a) film na 8
Millais

Myślę, że Cormac pozostawił kwestię otwartą. Sami mamy zdecydować, czy to jest ok. Czy wybieramy irracjonalną nadzieję, czy brutalny realizm. Ale zgadzam się, że światło zduszone zostało w ciągu paru chwil.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones