PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=207466}

Supernowa

Supernova
4,4 405
ocen
4,4 10 1 405
Supernowa
powrót do forum filmu Supernowa

DNO !!!

ocenił(a) film na 1

Głupota... przecież nasze słońce nie wybuchnie jako supernova, tylko zmieni się w Czerwonego olbrzyma a następnie białego i czarnego karła. Ten film zaprzeczył teorii ewolucji gwiazd, która sprawdzona jest w 100%

Obcykany1

Masz zupełną rację z tą supernovą. Co do ewolucji gwiazd to nie wiem skąd wziąłeś tego czarnego karła. Orientuje się dość troche w tym temacie ale pierwszy raz spotykam się z tym pojęciem.


ocenił(a) film na 3
arif_lg

Znawcą nie jestem, ale zdaje się, że czarny karzeł to hipotetyczny stan gwiazdy, kiedy po śmierci i przeistoczeniu się w białego karła, wypromieniowuje swoją całą energię i wystudzony przestaje świecić ... Wystudzenie takiej gwiazdy to b długotrwały proces, rzędu nawet 10 miliardów lat .. Tak skończy nasze Słońce

aqu32

Dzięki za info. Poszukam sobie tego w fachowej literaturze. Przynajmniej znowu będe o jedną rzecz mądrzejszy.

ocenił(a) film na 2
Obcykany1

Film jest głupi do kwadratu. Może dało by się go oglądać ze skrzynką piwa.

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

Teoria ewolucji gwiazd sprawdza się w 99,9%, gdyby się sprawdzała w 100% to raczej nie było by czegoś takiego jak błękitny lub niebieski olbrzym, ale faktycznie słońce nie ma dostatecznie dużej masy by wybuchnąć jako supernova, a wiele milionów lat przed tym zdarzeniem nasza gwiazda była by już nadolbrzymem i była by tak duża że jej promień doszedł by niemal do uranu, tak więc to głupie jest po prostu. Sądzę że reżyser nazwał ten film dlatego bo ładnie nazwa brzmiała " Supernova" wow jak to pięknie brzmi...

ocenił(a) film na 1
Obcykany1

Zapomniałem o ocenie... 1/10 bo nie bardzo jest za co dać choćby 2.

ocenił(a) film na 1
Boskigrom

Nie "ze skrzynką.." ale po skrzynce piwa i po pół litrze, albo po litrze dla bezpieczeństwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones