Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 1:47
Film

Sibir. Monamur

2011 1 godz. 42 min.
7,6 4 311
ocen
7,6 10 4311
6 028
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"id":"612429","linkUrl":"/film/Syberia%2C+Monamour-2011-612429","alt":"Syberia, Monamour","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/24/29/612429/7593251.2.jpg"}
Środek syberyjskiej tajgi. Tu żyje się na tyle, na ile pozwoli przyroda... -Możemy ją zarżnąć na mięso - mówi... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Syberia, Monamour
Syberia, Monamour (2011) Zwiastun nr 1 (polski) 1:47
Syberia, Monamour | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 2011 | Film [person=1595961]Slava Ross[/person] w zapierającej dech w piersi sekwencji obrazów pokazuje, niemal biblijne, rozróżnienie dobra i zła, życie bez miłosierdzia. Choć, zdaniem reżysera, prawdziwe człowieczeństwo to zdolność okazywania współczucia, to tu frazes ten zastępuje zezwierzęconą rzeczywistość.

Środek syberyjskiej tajgi. Tu żyje się na tyle, na ile pozwoli przyroda... -Możemy ją zarżnąć na mięso - mówi sześcioletni Lioszka. -Nie gap się! Jedz cholero, przytyj trochę! - kończy, patrząc na kozę. ...Wokół tylko gęsty las i dzikie zwierzęta, od których nawet ludzie się tu niewiele różnią; gotowi w każdej chwili do ataku, pazerni naŚrodek syberyjskiej tajgi. Tu żyje się na tyle, na ile pozwoli przyroda... -Możemy ją zarżnąć na mięso - mówi sześcioletni Lioszka. -Nie gap się! Jedz cholero, przytyj trochę! - kończy, patrząc na kozę. ...Wokół tylko gęsty las i dzikie zwierzęta, od których nawet ludzie się tu niewiele różnią; gotowi w każdej chwili do ataku, pazerni na namiastkę uczuć. Historię Lioszki kontrastuje los żołnierzy, których dowódca jest idealnym przedstawicielem okrucieństwa i brutalności systemu. Leciwy dziadek jest dla chłopca jedynym oparciem i rodzina. Matka dawno zmarła, a ojciec wyjechał i mimo słabnącej nadziei na jego szczęśliwy powrót do domu, Lioszka tęsknie go wyczekuje. Jedynym gościem w chatce pośrodku złowrogiej tajgi bywa wuj Jurij, przynosząc wieści z "reszty świata". Zimna, obca, zamknięta i odrzucająca pustką samotności Syberia, przedstawiona jest surowo i minimalistycznie, czyli jednak realnie. Skąpe i wrogie, jak syberyjski krajobraz, są tu również dusze ludzi, których losy splatają się że sobą, niezależnie nawet od ich woli. Dzieli ich świat wyobrażeń, lecz nierozerwalnie łączą realia syberyjskiej walki o przetrwanie. Sława Ross w zapierającej dech w piersi sekwencji obrazów pokazuje, niemal biblijne, rozróżnienie dobra i zła, życie bez miłosierdzia. Choć, zdaniem reżysera, prawdziwe człowieczeństwo to zdolność okazywania współczucia, to tu frazes ten zastępuje zezwierzęconą rzeczywistość.

dystrybucja
studio
Tundra Film
data produkcji
2011
tytuł oryg.
Sibir. Monamur
inne tytuły
Syberia, Monamour Polska
Сибирь. Монамур Rosja
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w okolicach wioski Małyj Ungut nad rzeką Mana (Rosja).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Nie rozumiem zachwytu nad tym filmem

  polakita ocenił(a) film na 4

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • Rosja potrafi, Polska niestety nie.

  Xsaav ocenił(a) film na 8

  Film jest krótko mówiąc świetny, genialny i taki jaki od dawna chciałem obejrzeć. Rosjanie którymi większość Polaków gardzi przwyższają nas o lata świetlne jeśli chodzi o kino, literature i ogólnie pojętą sztukę.

 • Dramat z wyższej półki

  Sparow5 ocenił(a) film na 8

  Prawdziwy do bólu z zimnym, surowym gęstym klimatem z niemałą ilością emocji i napięcia. Postacie nie są czarno białe, notabene bardzo dobrze odegrane. Na plus zdecydowanie zdjęcia i muzyka. Daje do myślenia.

 • Jeśli kino oddaje stan duszy rosyjskiej to nie jest najlepiej : )

  użytkownik usunięty

  Ładunek 200, Powrót, Jak spędziłem koniec lata... Obraz Rosji ukazany w tych filmach jest taki, że skandynawskie sagi wydają się bajkami dla dzieci. Groza. Te filmy coś łączy na płaszczyźnie psychologicznej. Cierpienie, beznadzieja, ciągła walka o ... więcej

  4
  • Żydzi maja Holocaust, Rosjanie Syberie... 

   użytkownik usunięty

   Śliczne zdjęcia, ale dla kogo są tworzone takie filmy pozostaje dla mnie zagadką... chociaż to by tłumaczyło w jakiś sposób wysokie spożycie wódki w Rosji.