PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596084}
5,7 18 831
ocen
5,7 10 1 18831
4,2 4
oceny krytyków
Syberiada polska
powrót do forum filmu Syberiada polska

Zawsze, kiedy widzę polski film historyczny, od razu odrzucają mnie w nich stroje historyczne. W tym filmie jest podobne - mundurki niczym z desek teatru. Wszystkie piękne, wyprasowane na kant, bez żadnych dziur, żadnych łachmanów. Do tego dochodzą drętwe scenografie jakby plastikowe rekwizyty - również prosto z teatru. To tylko pozór prawdziwej historii - trudno więc mi oglądać prawdziwą katorgę naszych rodaków w jakimkolwiek polskim filmie historycznych, skoro w okół widzę sterylne środowisko i wypielęgnowanych na glans aktorów. Dla mnie to nie jest kino. Macie podobne odczucie?

ocenił(a) film na 5
stadnicki82

nie ...mam zupelne odmienne odczucia od twoich

stadnicki82

Zgadzam się z Tobą Kolego, wystarczy spojrzeć np. zdjęcie nr. 6 z 30...Charakteryzacja aktorów jest tylko pozorna i niestety sztuczna co nie zmienia faktu że film może być naprawdę dobry. Genialnym przykładem tej szarości syberyjskiej, wyniszczenia brudu itd. jest film ,,Jeniec tak daleko jak nogi poniosą", panowie charakteryzatorzy postarali się.
pozdrawiam

stadnicki82

W porównaniu do kostiumów i scenografii z filmu Róża to Syberiada wygląda bardzo nędznie.

użytkownik usunięty
stadnicki82

czerwoni dbali o swoje mundury, więźniowie na zdjęciach wyglądają jak należy. czyli jak zwykle - ostra krytyka, bo Polski film, na co wskazują słowa "Zawsze, kiedy widzę polski film historyczny". a w najwyżej ocenianych - amerykańskie blockbustery. ehh nic nowego.

Prawda jest taka, że w porównaniu do takich filmów jak "Genarał Nil" czy "Róża" wymienione wyżej aspekty prezentują się dość kiepsko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones