PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596084}
5,7 18 833
oceny
5,7 10 1 18833
4,2 4
oceny krytyków
Syberiada polska
powrót do forum filmu Syberiada polska

niestety, w tym filmie nie widziałam ani głodu ani wycieńczenia ani chorób. Film tego nie pokazuje
i nie oddaje, może dlatego, że Sonia Bohosiewicz była w nim "przy kości", Natalia Rybicka też.
Generalnie miałam wrażenie, że są na wakacjach. Nie, na pewno ten film nie pokazuje tragedii,
która dotknęła tych ludzi. Podróż, która trwała miesiąc też nie została pokazana. Jak dla mnie
wojna w wersji soft i wolę żeby moje dzieci tego filmu nie oglądały.

ocenił(a) film na 8
agaxxd

Jezu! Jeśli nie widziałaś głodu, wycieńczenia ani chorób to chyba spałaś na tym filmie, albo nie dojrzałas do tego, aby taki film obejrzeć!!!
A zdobywanie chleba? A karmienie śpiących dzieci okruszkami chleba? A ich praca ponad siły? A poniżanie, bicie Polaków.
Jak możesz, jak śmiesz mówić, że masz wrażenie, że są na wakacjach? Nie ośmieszaj się i obrażaj żyjących jeszcze Sybiraków.
Porozmawiaj z kimś, kto to przeżył lub chociaż przeczytaj jakąś książkę na ten temat.Albo jeszcze raz obejrzyj film- ale ze zrozumieniem. Film jest pięknie zrobiony, aktorzy świetnie dobrani do swoich ról. To tyle.

wonderek

one nie obraza Sybirakow ciołku!!! czytac cie w szkole nie nauczyli?
pisze o tym czego nie widziala w filmie!

ocenił(a) film na 8
lu2000

I właśnie się dziwię, że tego o czym piszę w filmie nie widziała. Wiem, co napisałem i czytać umiem. Gorzej z Tobą- nowe zdanie zaczyna się wielką literą.

wonderek

No to mi pojechales buahahahahahahah ty faktycznie chyba w podstawowce jeszcze jestes.
Gorzej to jest Tobie - bo zorientowales sie, ze przesadziles z odpowiedza dla agaxxd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones