1 godz. 39 min.
7,8 245 113
ocen
7,8 10 245113
57 894
chce zobaczyć
6,4 17
ocen krytyków
{"rate":6.352941,"count":17}
{"type":"film","id":103907,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Symetria-2003-103907/tv","text":"W TV"}]}

Dwudziestosześcioletni Łukasz (Arkadiusz Detmer), niesłusznie posądzony o napad na starszą kobietę, trafia do aresztu śledczego. Adwokat wynajęty przez matkę (Elżbieta Kijowska) bezskutecznie próbuje go stamtąd wydostać. Pod wpływem dramatycznych wydarzeń w celi przejściowej Łukasz za wszelką cenę chce znaleźć się wśród grypsującej części więźniów. Świat gitów wymaga jednak przestrzegania panujących tu twardych zasad.

opis dystrybutora dvd

Łukasz (Arkadiusz Detmer) jest dwudziestosześcioletnim mężczyzną, który zostaje niesłusznie oskarżony o napad na starszą kobietę. Trafia do aresztu śledczego. Wynajęty przez matkę (Elżbieta Kijowska) adwokat (Aleksander Mikołajczak) nie jest w stanie go stamtąd wyciągnąć. Łukasz poznając życie więzienne, stara się za wszelką cenę znaleźć wśród grypsującej części więźniów. Po pewnym czasie do więzienia trafia nowy więzień oskarżony o pedofilię. Ten rodzaj przestępstwa jest szczególnie potępiany przez więźniów, dlatego pedofil (Paweł Szczesny) prześladowany jest przez wszystkich. Łukasz także nie może pozostać obojętny. Jego system wartości zostaje wystawiony na ciężka próbę, tym bardziej, że świat gitów wymaga przestrzegania pewnych twardych zasad.

tigrau
opis użytkownika

Dwudziestosześcioletni Łukasz (Arkadiusz Detmer) zostaje niesłusznie oskarżony o napad na starszą kobietę. Trafia do aresztu śledczego, gdzie szybko przekonuje się, że życie w nim nie jest usłane różami. Aby przeżyć musi się przystosować do praw panujących w celi, gdyż nieposłuszeństwo może przypłacić życiem. Z pomocą nowych kolegów poznaje metody pozwalające na przeżycie w tym strasznym miejscu. Wkrótce jednak przekonujemy się, że z pozoru miły i spokojny chłopak nie jest do końca taki święty. Z biegiem kolejnych miesięcy przemienia się w zupełnie innego człowieka. Zmiany, które w nim zaszły niepokoją nawet jego matkę, która do końca wierzy w niewinność swego syna.

BoY_Oo
opis użytkownika

Młody mężczyzna (Arkadiusz Detmer) zostaje oskarżony o brutalny napad na staruszkę (Maria Klejdysz). Ofiara wkrótce po wskazaniu winnego umiera. Prokurator chce oskarżyć chłopaka również o nieumyślne spowodowanie śmierci. Nikt nie wierzy mu, że jest niewinny. Mężczyzna trafia więc do aresztu śledczego, gdzie musi stawić czoła więziennej codzienności.

Chrzaszczu
opis użytkownika

Młody chłopak (Arkadiusz Detmer) na skutek fałszywego oskarżenia trafia do aresztu. Postawiony przed wyborem, w której celi chce siedzieć, decyduje się na towarzystwo gitowców. Grypsująca grupa rządzi się brutalnymi prawami. Każdy przejaw słabości jest surowo karany. Jeśli Łukasz chce przetrwać, musi przystosować się do obowiązujących reguł i zdobyć zaufanie współwięźniów. Paradoksalnie, ta sytuacja zdaje mu się odpowiadać. Po raz pierwszy w życiu podejmuje świadome decyzje i kształtuje swój los. Cena tej nowej wolności jest jednak wysoka.

margot_
opis użytkownika

26-letni Łukasz (Arkadiusz Detmer) wraca wieczorem do domu. Niespodziewanie zostaje zatrzymany przez policję. Na komisariacie dowiaduje się, że został oskarżony o napad na starszą panią (Maria Klejdysz). Łukasz twierdzi, że jest niewinny, ale poszkodowana wskazuje go jako swojego oprawcę. Chłopak trafia do więzienia. Poznaje surowe zasady i "uroki" tego miejsca. Sprawa komplikuje się, gdy starsza pani umiera a jedną z przyczyn jej śmierci jest pogorszenie się stanu zdrowia wskutek napadu. Łukasz stara się dostosować do nowego środowiska, jednak jako "Świeżak" albo "Nowy" musi uważać na jakiekolwiek zatargi. Z biegiem dni, jakie przyszło mu spędzić w więzieniu, Łukasz zmienia się wewnętrznie. Pewnego dnia do jego celi zostaje przydzielony nowy więzień, który jest pedofilem.

TheEmpyrean
opis użytkownika