The Good Son

1 godz. 27 min.
7,1 18 138
ocen
7,1 10 18138
5 613
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":4}
{"type":"film","id":93905,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Good+Son-1993-93905/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Synalek
  • DoktorLejdo ocenił(a) ten film na: 10

    Musze przyznać że Synalek jest jednym z lepszych filmów o psychopacie który jest jeszcze dzieckiem.Synalek jest filmem bardzo mrocznym ze względu na postać którą rewelacyjnie zagrał Culkin ponieważ w każdej ze scen w której On występuje pojawia się niepewność i taki irracjonalny lęk że zaraz coś złego może się przydarzyć któremuś z bohaterów filmu.Postać Culkina przez praktycznie cały film skutecznie manipuluje swoją matką która nie zdaję sobie sprawy jakiego ma syna który ma rdość z tego ze robi ludziom krzywdę a jego tematy które porusza nie są typowymi jak na jego wiek a często mówi o śmierci.....Elijah Wood zagrał świetnie i jest to jego jedna z najlepszych ról w karierze a najlepsza z lat młodzieńczych jest przeciwieństwem postaci Culkina to tak jak by był dobrem a Culkin złem.Synalek jest filmem który zapada w pamięci szczególnie sceny z "Panem Autostradą" i lodowisku a jeżeli chodzi o finałową scenę rewelacyjna jak i cały film.Ja często to tego filmu wracam.

  • Koneser_Kielce ocenił(a) ten film na: 10

    DoktorLejdo Film „Synalek” jest świetnym thrillerem z kilkoma elementami horroru. Trzyma w napięciu i umiejętnie je dawkując, sprawia, że cały czas ogląda się go z zainteresowaniem. Postacie Henrego i Marka są zagrane genialnie i mała, niewinna wojna między dzieciakami, powoli przeobrażająca się w niebezpieczną dla jednego z nich grę, została ukazana w ciekawy i poruszający sposób. Wykorzystanie małoletniej postaci do tak kontrowersyjnej roli jaką Macaulay Culkin odegrał w tym filmie nie jest proste. Bardzo łatwo otrzeć się o sztampowość lub przerysować ją do granic, sprawiając że stanie się skrajnie nierealistyczna. Joseph Ruben świetnie wykreował i zrealizował pomysł na naprawdę dobry, nieprzesadzony film o dzieciaku, z którym nikt o zdrowych zmysłach, nie chciałby mieć nic wspólnego.