PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166290}

Synekdocha, Nowy Jork

Synecdoche, New York
7,5 14 971
ocen
7,5 10 1 14971
8,2 18
ocen krytyków
Synekdocha, Nowy Jork
powrót do forum filmu Synekdocha, Nowy Jork

Nie, nie, jeszcze raz nie. Pseudointelektualny bełkot sprzedawany jako Sztuka. Oryginalna, wizjonerska, rewolucyjna może jeszcze? Bełkot. O niczym. Czy dla nikogo? Nie, pewnie Kaufmann jest zadowolony - znalazł gości, którzy mu to dziwadło zasponsorowali. Dziwny jest ten świat.

No więc Charlie'mu się w sumie nie dziwię. Spełnił najskrytsze marzenia, tyle że sam się stał reżyserem-szaleńcem ze swego Dzieła. Dzieła? Co ja piszę, DZIEŁA. Dziwi tylko, że pracujący z nim zawodowcy go nie przycięli, na planie i w produkcji. Może by się dało uniknąć totalnej katastrofy, gdyby połowę materiału wycięto i powstał osiemdziesięciominutowy filmik o ekscentrycznym świecie sztuki. Kaufmannie, Ty pisz, ale za Boga - już nie reżyseruj!

Warto jednak obejrzeć. By zastanowić się nad... kontekstem. Bo jest tak, Seymuora Hoffmana jestem skłonny uznawać za najwybitniejszego, może i, współczesnego aktora. A tu na niego patrzeć nie mogę, zwłaszcza jak robią z niego reinkarnację Beniamina Buttona. A czy gra jakoś inaczej niż w poprzednich swoich filmach? No właśnie nie...

A tak w ogóle to podobny efekt oczyszczenia można osiągnąć zaglądając do kibla. Dosłownie, no nie Panie Kaufmann?

ocenił(a) film na 10
divino

całkowicie się z tobą nie zgadzam.







rewelacyjny.

użytkownik usunięty
divino

Nakręcenie takiego filmu, w takiej formie musiało być sporym wyzwaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones