PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166290}

Synekdocha, Nowy Jork

Synecdoche, New York
7,5 14 971
ocen
7,5 10 1 14971
8,2 18
ocen krytyków
Synekdocha, Nowy Jork
powrót do forum filmu Synekdocha, Nowy Jork

albo po grzybach, ale nie śmieszny, przeintelektualizowany i na zejściu...

puffball

Jestem w połowie filmu i mam podobne odczucia.

ocenił(a) film na 3
puffball

...dobrze ujęte...nie mam ochoty na takie kino - nigdy więcej.

ocenił(a) film na 5
puffball

Caden - "musimy zgłębić naturę każdego istnienia". i zdaje się film jest o niemożności tego. ale ciekaw jestem jaki klucz znaleźli dyskutanci innego tematu, gdzie szukali rozwiązania zagadki "dlaczego dom jednej z bohaterek płonie wewnątrz". dużo jest artystycznego bełkotu w tym filmie. wolę lyncha od kaufmanna, jeśli chodzi o "odjechane kino", bo ten drugi daje zbyt mało znaków o co mu chodziło. w zasadzie można uznać, że film jest o sprzątaczu i jego żonie sprzątaczce. jemu tylko sie śni, że chciałby być rezyserem i mówić o rzeczach ważnych i wzniosłych. a dom płonie, bo sygnalizuje namietność i seksualne napiecie pomiędzy bohaterami. :) film jest o czymś, na pewno, ale jestem pełen podziwu, ze na jego rzecz watson ukazała swoje wdzięki, bo jest mało czytelny.

ocenił(a) film na 5
Goat_2

Również nie mogę znaleźć wyrazów uznania dla takiego kina, mimo, że szanują świat jaki wygenerował w tym filmie Kaufman. Bardzo trudny do sklasyfikowania film.

ocenił(a) film na 9
Goat_2

Lynch bardziej czytelny? Większość symboliki Lynch tworzy na zasadzie wolnych skojarzeń i estetycznych odczuć i nie mają one żadnego z góry ustalonego dokładnie znaczenia, sam o tym pisał w swojej książce. Nie mówię, już o tym, że to zupełnie inne kino.
Do Allena podobny jest tylko temat przewodni.

puffball

Proszę, nie porównuj "Synekdochy..." do filmów Allena.

Sebu_BGZ

w zaistniałej sytuacji kultura oraz słowo 'proszę' są absolutnie niepotrzebne

ocenił(a) film na 5
puffball

Mam identyczne odczucia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones