PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9941}

Syreny

Mermaids
7,0 18 057
ocen
7,0 10 1 18057
6,8 4
oceny krytyków
Syreny
powrót do forum filmu Syreny

Syreny... ja wiem czy one takie syreny ? W każdym razie nietypowy film. Mój ulubiony fragment to chyba ten, gdzie Charlotte przygotowuje kanapki dla Joe i wobraża sobie jak on będzie musiał trzymać je obiema dłońmi. Wtem do kuchni wchodzi jej matka i odruchowo wycina z kanapek foremki gwiazdek. W tym momencie z dużych, prawdziwych kanapek zostają tylko małe kanapeczki wg przepisu pani Flax. I ta żałość w oczach Charlotte...

ocenił(a) film na 10
invisible_girl

scena genialna! potem to uniesienie noża przez winone...ah :D

bree_2

W tym filmie jest wiele genialnych scen! To jeden z niewielu filmów komediowych, które naprawdę ubóstwiam xD

ocenił(a) film na 6
invisible_girl

Winona podnosi nóż wcześniej - po tym jak Cher mówi, że ten Włoch się spóźnia.

invisible_girl

Syreny to mitologiczne stwory, które zwabiały swoim śpiewem żeglarzy na urwiste brzegi, żeby ich utopić lub pożreć. Myślę, że tytuł jest bardzo adekwatny, taką syreną była na pewno postać pani Flax grana przez Cher, która "pożerała" mężczyzn. Uwodziła i zostawiała. Natomiast Charlotte również możemy podciągnąć pod ten tytuł, o ile miała symbolizować takie niebezpieczeństwo pod atrakcyjną powłoką. Ale tutaj może bardziej bym polemizowała, nie powiedziałabym, że to ona tak do końca uwiodła Joego. Tzn uwiodła w pewnym sensie, ale ona była dla mnie raczej nastolatką, w której szaleją hormony, Joe był od niej ponad 10 lat starszy. Nie zerwał kontaktu z Charlotte, chociaż wiedział, że ona coś do niego czuje. A kiedy wziął co chciał, to nagle naleciały go skrupuły i poczuł, że musi koniecznie wyjechać. To jego bym bardziej nazwała syreną niż Charlotte;)

unknown112

Winona Ryder wygląda w tym filmie zupełnie jak Phoebe Haliwell

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones