film

Syreny

Mermaids
1990
1 godz. 50 min.
7,0 17 892
oceny
7,0 10 1 17892
6,3 3
oceny krytyków
Rok 1963. Po kolejnym nieudanym związku pani Flax przeprowadza się wraz z dwiema córkami na Wschodnie Wybrzeże. Próbując ułożyć sobie życie od nowa, kobieta poznaje właściciela sklepu obuwniczego. więcej mniej
Syreny zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Pani Flax (Cher) i jej córki nigdzie nie mogą zagrzać miejsca na dłużej - a to z powodu przelotnych romansów pani Flax - kiedy któryś z nich się kończy, ta jak gdyby nigdy nic wyciąga mapę i losuje następne miejsce, do którego wyjeżdża wraz z córkami ułożyć sobie życie. Nic nie wskazuje na to, że w nowym miasteczku będzie inaczej, leczPani Flax (Cher) i jej córki nigdzie nie mogą zagrzać miejsca na dłużej - a to z powodu przelotnych romansów pani Flax - kiedy któryś z nich się kończy, ta jak gdyby nigdy nic wyciąga mapę i losuje następne miejsce, do którego wyjeżdża wraz z córkami ułożyć sobie życie. Nic nie wskazuje na to, że w nowym miasteczku będzie inaczej, lecz pani Flax spotyka Lou (Bob Hoskins), właściciela sklepu obuwniczego. Perypetiom obojga towarzyszą inne wydarzenia, w których udział biorą córki pani Flax. Charlotte (Winona Ryder) jest zafascynowana życiem klasztornym. Natomiast Mała Kate (Christina Ricci) pasjonuje się pływaniem, lecz - paradoksalnie - ulega wypadkowi, w którym omal nie tonie. W tym momencie bohaterowie dostrzegają naprawdę ważne w ich życiu sprawy.

boxoffice
$35 419 397 w USA
studio
Orion Pictures Corporation / Palmer Productions
tytuł oryg.
Mermaids
inne tytuły
Winona Ryder zastąpiła w filmie Emily Lloyd, gdyż Emily zbytnio różniła się od Cher, grającej jej matkę.
Miał to być amerykański debiut dla reżysera Lasse Hallström. Po jego wielokrotnych starciach z Cher, reżyserem został Frank Oz, którego również zwolniono.
Rola Lou Landsky'ego została stworzona z myślą o Dudleyu Moore. Ostatecznie angaż dostał Bob Hoskins.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych