7,0 135
ocen
7,0 10 1 135
104
chce zobaczyć
{"type":"film","id":434093,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Szafa+Polska+1945-89-2006-434093/tv","text":"W TV"}]}
Szafa Polska 1945-89
  • TVP VOD - https://vod.tvp.pl

    oferta
    Sprawdź szczegóły


Czy pielucha z tetry może posłużyć jako materiał na sukienkę, a zasłona - na spodnie? Jak najbardziej, tym bardziej, że lata kryzysu stanowią doskonałe podłoże dla rozwoju talentów krawiecko-rzemieślniczych. Pełna humoru i anegdot historia mody w PRL. Opowieść zarówno o twórcach i kreatorach mody, którzy w panującej ogólnie szarościCzy pielucha z tetry może posłużyć jako materiał na sukienkę, a zasłona - na spodnie? Jak najbardziej, tym bardziej, że lata kryzysu stanowią doskonałe podłoże dla rozwoju talentów krawiecko-rzemieślniczych. Pełna humoru i anegdot historia mody w PRL. Opowieść zarówno o twórcach i kreatorach mody, którzy w panującej ogólnie szarości próbowali zrobić "coś z niczego", żeby Polacy wyglądali bardziej elegancko, jak i o Polakach, którzy chcieli podążać za ogólnoświatowymi trendami choćby na skromną, socjalistyczną miarę. W filmie wypowiadają się najwięksi polscy projektanci, m.in.: Grażyna Hase, Barbara Hoff i Jerzy Antkowiak oraz gwiazdy polskiej estrady, m.in.: Maryla Rodowicz i Halina Frąckowiak. W filmie zobaczymy, jak z każdą dekadą - od zakończenia wojny w 1945 roku do upadku ustroju komunistycznego w roku 1989 - zmieniały się w Polsce moda, trendy i pomysłowość Polaków i Polek. To swoisty obraz zmieniającego się kraju widzianego "od strony szafy".

Szafa Polska 1945-89 zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.