PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3701}

Szalony Jackson

Action Jackson
5,9 1 329
ocen
5,9 10 1 1329
6,0 3
oceny krytyków
Szalony Jackson
powrót do forum filmu Szalony Jackson

= Gniot do kwadratu. Właśnie kończy sie na TVN-ie. Olejniczak to
największy pizduś jakiego słyszałem. A co do filmu to nie polecam.

WielkiSzu

Własnie obejrzałem, gniot, kicz, lipa i tylko zmarnowany czas ;/

ocenił(a) film na 8
WielkiSzu

Cos ci powiem ziomku ktory smiesz sie tytulowac Wielkim Szu,nie szadze zebys wykazal odpowiednie myslenie i podejscie patrzac na ten film ,nie wiem o co chodzim z tym Olejniczakiem chyba lektor mniemam ,aczkolwiek nie wiem kto zacz.Bynajmniej nie interesuje mnie to tylko jesli uwazasz ze to jest gniot do kwadratu to jak sobie wyobrazasz super film kina akcji z lat 80 spelniajacych twoje wykwintne oczekiwanie.. Posiadam dalecy idacy sentyment do tego filmu ,ze wzgledu na sciezke dzwiekowa pointer sisters i piosenki vanity i naprawde duza dawke humoru ,moze prostego i prymitywnego ,ale taki wlasnie byl w latach 80tych . Niekazdy film byl OJcem chrzestnym wtedy, pamietaj o tym . pamietaj jest skala 1-10 jesli to jest dno dla ciebie tojescze napewno nie siegnales prawdziwego dna sztuki filmowej..

p.s ciezko jest porownywac kino klasy b lat 80 tych do dzisiejszch filmow ,jednakze skoro mniemasz sie tytulowac Wielkim Szu bedziesz wiedzial o czym pisze . pozdrawiam lekko urazony

p.s 2 oczekiwalbym bym jakiejs riposty . z gory dziekuje

robert_strach

Tutaj się zgodzę. Film jest okraszony typowym dla tamtych czasów specyficznym humorem. Muzycznie spełnia moje oczekiwania (sam Herbie Hancock robił ścieżkę), a sam "Action" wypadł świetnie. Typowe kino ery kaset VHS, które nie wymaga zbędnego myślenia. Ot, po prostu wszystko wybucha, są strzelaniny, jest dobry i zły, jest seksowna Vanity w roli uzależnionej "dziwki" (jak wyraża się lektor na mojej kasecie - bynajmniej nie jest to Olejniczak), są narkotyki i akcja, akcja, akcja. Polecam dla odprężenia, nie tylko fanom sentymentalnych powrotów do tamtych lat. 7/10

klotz

Pytam z ciekawości. Kto czyta na twojej kasecie?

Franz_33

Wiesz co, nie mam pojęcia, bo kaseta jest typową "stadionówką" i film jest zgrany z niemieckiej telewizji z podłożonym polskim lektorem, który się nie przedstawił niestety.

klotz

Szkoda. No, ale cóż. Lektorzy ze ,,stadionówek'' zwykle się nie przedstawiali (choć niektórzy później stali się znani np. Jarosław Łukomski, który czytał pirackie wersje ,,Rambo'' i ,,Rambo II''). Tak czy inaczej, dziękuje za szybką odpowiedź.

Franz_33

Znam taką opowieść pewnego kolekcjonera starej daty, który jak zaczęła się dopiero era wideo w Polsce, przywoził magnetowidy, jeździł też do pracy do Niemiec i na noc w hotelu nagrywał filmy z RTL-a jak leci. Potem jego znajomy, aktor z teatru, nagrywał polski tekst w ... toalecie :) Pozdrawiam!

klotz

Bardzo ciekawa historia. Pozdrawiam serdecznie!

klotz

Tak swoją drogą ciekawe kto był tym aktorem?

Franz_33

Tego już nie wiem, chyba jakiś aktor-amator, jego kolega, który miał po prostu dobry do tego głos. Tłumaczenie ogarniał jakiś jeszcze jeden znajomy, ten czytał, a następnie kaseta leciała w obieg :)

klotz

Kiedyś by wydać film wystarczyły maksimum 3-4 osoby. Musiały wystarczyć.

P.S.
Tak dla jasności. Zakładam, że ta toaleta mieściła się w teatrze. To się dopiero nazywa ,,partyzanckie'' warunki :)

Franz_33

A moim zdaniem film jest zajebisty i jak najbardziej go polecam , szczególnie fanom kina akcji z lat 80-tych z dużą dawką humoru.
Natomiast jeśli chodzi o lektora to zgadzam się z tobą w 100% , ten pan jest jednym z najbardziej nie lubianych przeze mnie , jego głos moim zdaniem nadaje się wyłącznie do takich produkcji jak " Moda na sukces " którą czyta już od lat ..
Na szczęście ja oglądałem ten film z innym lektorem : )

ocenił(a) film na 8
Siwy1984

A mi o dziwo Pan Stasiu Olejniczak pasuje ,nie wiem czemu ? Pewnie dlatego że ma taki leki delikatny ,łagodny ,ujmujący głos :D

Franz_33

Sorki podpisałem się pod twój post , zamiast pod posta WielkiSzu .. ach ten mój pośpiech przy pisaniu zawsze coś popiernicze : )

Siwy1984

Nic nie szkodzi :)
Ja też nie przepadam zbytnio za Stanisławem Olejniczakiem. Choć nie mogę powiedzieć bym go nie cierpiał.
Tak na marginesie. Kto czytał twoją wersję?

Franz_33

Jacek Brzostyński
Swoją drogą ciekaw jestem kto był lektorem do tego filmu na oryginalnym VHS-ie wydanym przez ITI , bo na pirackich VHS-ach to faktycznie lektorzy rzadko się raczej chwalili swym nazwiskiem.

Siwy1984

Przypuszczam, że był to Tomasz Knapik (czytał bowiem ''Action Jackson 2'', który zresztą z ,,Szalonym Jacksonem'' nie miał nic wspólnego poza tytułem... niemieckim).
http://www.imdb.com/title/tt0099357/releaseinfo?ref_=tt_ov_inf+

Siwy1984

Wersja lektorska z Brzostyńskim jest zresztą na c-d-a

ocenił(a) film na 7
Franz_33

Ja miałem wersje z Januszem Koziołem

raiden19

hej Raiden posiadasz Action Jackson z Januszem Koziolem ja mam z lukomskim od ITI

ocenił(a) film na 7
tiger29

Tak mialem wersje z Koziołem

raiden19

a masz jakieś inne filmy VHS ???

ocenił(a) film na 7
tiger29

Mam ale nie wiem dokładnie ile, napewno ponad 30

raiden19

szukam coś takiego
conan barbarzynca VHS
Czerwona sonja
Gorączka Al pacino
Nieśmiertelny z Jerzym rosołowskim

ocenił(a) film na 7
tiger29

Nie mam żadnego z tych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones