PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804679}

Szarlatan

Šarlatán
6,4 10 332
oceny
6,4 10 1 10332
5,9 24
oceny krytyków
Szarlatan
powrót do forum filmu Szarlatan

Dopiero na koniec wchodzą napisy, z których dowiadujemy się, że to nie czysta fikcja. Jak to zmienia odbiór filmu. Warto zobaczyć.
Dla Czechów to pewnie żadna nowość, ale gdybym przed projekcją wiedział, że ten człowiek nie jest wytworem scenarzysty to inaczej bym oglądał. Polecam.

ocenił(a) film na 8
Ashtin

Heh, a ja bym szanował znacznie bardziej jakby to była fikcja

ocenił(a) film na 6
Ashtin

Przecież to interpretacja twórców, a nie rzeczywiste fakty, prawdopodobnie sprytny oszust i bardzo dobrze, że został skazany przez swoje mącenie ludziom

Analny_Wojownik

Poczytaj, doinformuj się, a później przyjdź i wypowiedz się raz jeszcze.

ocenił(a) film na 6
Nesh

Nie, taką bzdurną pseudointelektualną wypowiedzią mnie nie zbędziesz.
Standard dla fanów pani Holland.

Polscy twórcy nie dbają o postaci w swoich filmach, a tak jest i tutaj.

Bohater zabija sadystycznie kotki bez celu, kłóci się to z jego charakterem i nic w filmie nie wskazuje na przyczynę sytuacji.

Gdyby nie było to nieczytelne i niepotrzebne, wtedy nikt nie założyłby takiego tematu, a ludzie by się o to nie dopytywali

ocenił(a) film na 6
Analny_Wojownik

O, pomyliłem tematy, bo myślałem, że chodzi o ten z kotkami xDD

ocenił(a) film na 6
Nesh

Dobra, pomyliłem tematy i źle ci odpowiedzialem.

Jednak dalej uważam, że to pseudintelektualny ton i wierzysz w glupoty

ocenił(a) film na 8
Ashtin

Agnieszka Holland w wywiadach dot.tego filmu podkreślała, że film oparto na faktach i prawdziwym życiu zielarza.

Ashtin

Nigdzie nie znalazłam potwierdzenia informacji, że był w związku ze swoim pomagierem. Szkoda, bo to istotne dla całości. Może ktoś ma jakieś info na ten temat?

ocenił(a) film na 6
Ashtin

Niestety wątek gejowski, obojętnie prawdziwy czy domniemany, torpeduje intrygę filmu. Poczucie zagrożenia ze strony władz, więzienie, zupełnie się rozmywają w homoseksualnej sielance. Rzeczywiste życie zielarza było znacznie ciekawsze niż to przedstawione na filmie. Stracona szansa.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Mikol%C3%A1%C5%A1ek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones