Film

Szatan z 7 klasy

2006
1 godz. 41 min.
5,6 5 280
ocen
5,6 10 1 5280
593
chce zobaczyć
Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego pod Wilnem pojawia się Francuz, który koniecznie chce kupić zadłużoną posiadłość i chylący się ku upadkowi dom. Właściciel... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Szatan z 7 klasy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego pod Wilnem pojawia się Francuz, który koniecznie chce kupić zadłużoną posiadłość i chylący się ku upadkowi dom. Właściciel nie chce jej sprzedać, wtedy z domu giną stare drzwi. Najpierw jedne, potem drugie... Profesor gimnazjum, Piotr Gąsowski, historyk, prosi swego najbystrzejszego, znanegoLata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego pod Wilnem pojawia się Francuz, który koniecznie chce kupić zadłużoną posiadłość i chylący się ku upadkowi dom. Właściciel nie chce jej sprzedać, wtedy z domu giną stare drzwi. Najpierw jedne, potem drugie... Profesor gimnazjum, Piotr Gąsowski, historyk, prosi swego najbystrzejszego, znanego z detektywistycznych zdolności ucznia, Adama Cisowskiego, o pomoc w rozwiązaniu zagadki niezrozumiałych kradzieży w domu jego brata. A wszystkiemu winien odnaleziony w Paryżu w 1936 list Kamila de Berier, pułkownika armii napoleońskiej, który w czasie odwrotu spod Moskwy, tuż przed śmiercią, pozostawił wskazówki dotyczące ukrytego skarbu.

na podstawie
Kornel Makuszyński (powieść) /
studio
STI Studio Filmowe (produkcja wykonawcza) / Telewizja Polska
tytuł oryg.
Szatan z 7 klasy
inne tytuły
The Devil from Seventh Grade
Więcej...
Film kręcono w Warszawie, Bielsku-Białej, Suchej Beskidzkiej, miejscowości Petrykozy, Suchej pod Siedlcami, Rabce i Gładyszowie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych