film

Szatan z 7 klasy

2006
1h 41m
5,6 5 391
ocen
5,6 10 1 5391
Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego pod Wilnem pojawia się Francuz, który koniecznie chce kupić zadłużoną posiadłość i chylący się ku upadkowi dom. Właściciel... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Szatan z 7 klasy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego pod Wilnem pojawia się Francuz, który koniecznie chce kupić zadłużoną posiadłość i chylący się ku upadkowi dom. Właściciel nie chce jej sprzedać, wtedy z domu giną stare drzwi. Najpierw jedne, potem drugie... Profesor gimnazjum, Piotr Gąsowski, historyk, prosi swego najbystrzejszego, znanegoLata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego pod Wilnem pojawia się Francuz, który koniecznie chce kupić zadłużoną posiadłość i chylący się ku upadkowi dom. Właściciel nie chce jej sprzedać, wtedy z domu giną stare drzwi. Najpierw jedne, potem drugie... Profesor gimnazjum, Piotr Gąsowski, historyk, prosi swego najbystrzejszego, znanego z detektywistycznych zdolności ucznia, Adama Cisowskiego, o pomoc w rozwiązaniu zagadki niezrozumiałych kradzieży w domu jego brata. A wszystkiemu winien odnaleziony w Paryżu w 1936 list Kamila de Berier, pułkownika armii napoleońskiej, który w czasie odwrotu spod Moskwy, tuż przed śmiercią, pozostawił wskazówki dotyczące ukrytego skarbu.

na podstawie
studio
STI Studio Filmowe (produkcja wykonawcza) / Telewizja Polska
tytuł oryg.
Szatan z 7 klasy
inne tytuły
The Devil from Seventh Grade Miedzynarodowe
The Devil from Seventh Grade USA
więcej
Zdjęcia do filmu realizowano w Warszawie, Bielsku-Białej, Suchej Beskidzkiej, miejscowości Petrykozy, Suchej pod Siedlcami, Rabce, Gładyszowie, Kasinie Wielkiej oraz Regietowie (Polska).
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 11 lipca 2005 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nowy "szatan.." jest po prostu tragiczny. Jestem fanem starej wersji, którą można oglądać na okrągło, a ten badziew to jakaś parodia. Jakbym miał wyliczać jego słabe punkty to zabrakłoby dnia.

Aż dziw bierze, że dali się na to namówić niektórzy uznani aktorzy. Nie znam książki (pewnie szkoda, ale nigdy nic straconego), ale mam nadzieję, że tak te postacie się w niej prezentują jak w wersji z 1960 roku. Kiedyś na początku lat 70-tych udało mi się obejrzeć tą pierwszą wersję, ale nie do końca. A kiedyś nie nie...

więcej

Kompletne dno

ocenił(a) film na 1

Ten niby profesor niewiele starszy od uczniów. Jedynym wytłumaczeniem jego roztargnienia jest idiotyzm. Ktokolwiek ma dojście do oryginalnej starszej wersji ten oceni sam.

kiepsko

ocenił(a) film na 3

Po co psują filmy jakąś muzyczną wersją ? tak samu spiep.. późniejsze filmy z Panem Samochdzikiem. Stara wersja " Szatana " mało, że klasyk, to przy tej, to mistrzostwo świata.

Ehh

ocenił(a) film na 1

Film słaby, Wanda jeszcze gorsza. Montaż straszliwy, były ogromne przeskoki w fabule. A zrobienie z tego filmu musicalu to jakby zrobić to samo ze Star Warsami czy Chłopcami z placu broni...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones