PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9967}

Szeregowiec Benjamin

Private Benjamin
6,3 12 003
oceny
6,3 10 1 12003
6,0 3
oceny krytyków
Szeregowiec Benjamin
powrót do forum filmu Szeregowiec Benjamin

Film jest świetny, ale do momentu w którym Benjamin poznaje tego kolesia w nowej jednostce, chce za niego wyjść, zaczyna się wątek wątpliwości co do ślubu itd. ... Oni to chyba zrobili na siłę ! Gdyby film zakończył się z momentem rozstania się przyjaciółek i pożegnania przed odjazdem do różnych baz wojskowych, byłoby lepiej. Co ma piernik do wiatraka ? Ludzie, po co wplotli tam ten wątek o ucieczce sprzed ołtarza itd. Przez to komedia traci swój śmieszny styl. Chyba zrobili to na siłę !

ocenił(a) film na 9
Kitka225

nie wiem czy zrobili to na siłe czy nie, ale mi też sie wydaje że to z tym facetem i ślubem jest niepotrzebne! Oglądałam już kilka razy ten film(dzisiaj też w TV) i nie wiem dlaczego zawse mi sie wydaje że jak już ich do tych organizacji przydzielili to już jest koniec filmu... no i zgadzam sie że powinni na tym zakończyć ten film bo końcówka go całkiem psuje

aska1_9

Zgadzam się z wami, scenarzyści wyraźnie nie mieli już pomysłu, a chcieli dobić do tych stu iluś minut :-)

ocenił(a) film na 6
aska1_9

Do połowy filmy nieźle, a od połowy słabizna (typowa kobieta, która leci na płytkiego faceta)

Kitka225

No niestety, od momentu przeniesienia się do Europy film traci w moich oczach i robi się nudny i nudny i nudny. Nie wiem co oni chcieli pokazać, ale dla mnie film kończy się w momencie rozstania przyjaciółek.

ocenił(a) film na 5
Kitka225

Właśnie wpadłem napisać dokładnie to samo :P Film jest dobry właśnie do momentu rozdania przydziałów. Kolejne 40 minut jest tylko stratą czasu - zapychaczem umieszczonym przez scenarzystów. Daję 5/10 bo film w połowie jest dobry.

ocenił(a) film na 5
Kitka225

Właśnie wpadłem napisać dokładnie to samo :P Film jest dobry właśnie do momentu rozdania przydziałów. Kolejne 40 minut jest tylko stratą czasu - zapychaczem umieszczonym przez scenarzystów. Daję 5/10 bo film w połowie jest dobry.

gagarin77

ale to nie miala byc komedia, ani filmiwk w stylu - kobieta w woju na miare G.J.!! chodzilo wlasnie o to aby pokazac przemiane bohaterki! ona na poczatku mowila, ze pragnie wyjsc za maz, od dziecka do tego byla przygotowana i do tego stworzona! nawet wojsko nie tak od razu ja zmienilo bo przeciez wybrala faceta zamiast kariery, a jednak juz nie byla taka naiwna, podporzadkowana mezowi kobieta. ostatnia scena, w ktorej zrywa welon, ktory przeciez kiedys byl dla niej najwazniejszy i ja definiowal, jest bardzo sygestywna i znaczaca. o to w tym filmie chodzilo, a nie o perypetie na manerwach z przeskakiwaniem przez płotki!

ocenił(a) film na 5
aieczka

Patrz gatunek: KOMEDIA. No i była to komedia do owego momentu, po czym zaczął się dramat i wielka smuta. Rozumiem film, jego przesłanie i twoją wypowiedź niemniej jednak nie zmienia to faktu, że druga połowa filmu jest po prostu smętna.

gagarin77

a to dziwne, bo gatunek w programie telewizyjnym i na plycie brmzial: KOMEDIODRAMAT... wiec w sumie druga polowa ma swoje uzasadnienie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones