Film

Szkoła bez nazwy

Beyond the Blackboard
2011
1 godz. 35 min.
7,5 4 763
oceny
7,5 10 1 4763
3 384
chce zobaczyć
Młoda nauczycielka rozpoczyna pracę w szkole, której uczniowie są bezdomni. Więcej Mniej
Szkoła bez nazwy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Zainspirowany prawdziwą historią, "Beyond the Blackboard" opowiada o 24-letniej, świeżo upieczonej nauczycielce, która uczy bezdomne dzieci w prowizorycznie przygotowanej klasie w schronisku. Akcja filmu zabiera nas do roku 1987 do miasta Albuquerque w stanie Nowy Meksyk i przedstawia historię młodej nauczycielki i matki, której pracaZainspirowany prawdziwą historią, "Beyond the Blackboard" opowiada o 24-letniej, świeżo upieczonej nauczycielce, która uczy bezdomne dzieci w prowizorycznie przygotowanej klasie w schronisku. Akcja filmu zabiera nas do roku 1987 do miasta Albuquerque w stanie Nowy Meksyk i przedstawia historię młodej nauczycielki i matki, której praca jest cięższa niż oczekiwała. Uczy ona bezdomne dzieci w malutkiej szkółce  nazywanej dosłownie "Szkoła bez Nazwy". Zanim jednak będzie mogła zostać prawdziwym nauczycielem dla tych dzieci, musi poradzić sobie zarówno z różnymi przeszkodami osobistymi, jak również stawić czoło brakowi książek i materiałów.

na podstawie
Stacey Bess (książka)
studio
Hallmark Hall of Fame Productions
tytuł oryg.
Beyond the Blackboard
inne tytuły
Hallmark Hall of Fame: Beyond the Blackboard (#60.3) USA
Więcej...
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Albuquerque (Nowy Meksyk, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Świetny film pokazujący, jakimi wartościami powinien kierować się nauczyciel i ze od niego zależy przyszłość drugiego człowieka. Nie potrzeba nadmiaru podręczników, nowinnek technologicznych, wystarczy miłość do wiedzy i umiejętność jej ukazania i przekazania. Często nauczyciele... więcej

  9
  • Zdecydowanie polecam ten film. Nie ma w nim efektów specjalnych, lukrowanego życia, czy
   tekstów niemających najmniejszego sensu. Film jest o życiu, zaangażowaniu, dostrzeganiu
   problemów. Brak w nim śmierci, chorób a mimo to wzrusza naprawdę mocno. Polecam ten obraz
   bo... więcej

  • a ogląd się go jak bajkę. Nie chce się wierzyć, że są ludzie pełni ideałów i bezinteresowności w tak powalonym pełnym arogancji świecie. Wielu nauczycieli powinno obejrzeć ten film i zastanowić się nad jego przesłaniem.

   5
   • Miał ten urok dawnych filmów obyczajowych które kocham i zdecydowanie pasuje do tych klimatów dobrą jakością. Wszystkich aktorów w obsadzie widzę po raz pierwszy i jestem pod ogromnym wrażeniem, mamy nowe i młode talenty w drodze. W nowych filmach w zasadzie to gra aktorska...

   • Film z przesłaniem

    MIR66 ocenił(a) film na 7

    Może troszkę przesłodzony (nawet jak na historię oparto na faktach). Może brak mu trochę dramaturgii. Może to nie jest "Młodzi gniewni". Ale wzrusza, no i piękne przesłanie.