PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838207}
4,6 2 087
ocen
4,6 10 1 2087

Szkoła grozy
powrót do forum filmu Szkoła grozy

Horror bez absurdów

ocenił(a) film na 8

może i niecodziennie ogląda się filmu z Singapuru czy też Filipin, ale może to jest kierunek, który trzeba obrać. Pośród natłoku fatalnych filmów na Netflixie, produkowanych seryjnie wręcz, w których absurd goni absurd, a wrażenia estetyczne są mocno wątpliwe, można znaleźc taką perełkę.

Dosyć oklepany schemat, ale wykonanie doskonałe. Nie mam nic do zarzucenia grze aktorskiej (role nie są wybitnie trudne), luki fabularne raczej nie występują, a muzyka bardzo dobrze pasuje do cięzkiego, dobrze budowanego klimatu.

Warto zwrócić uwagę na ujęcia, które (może na wyrost), przypominały mi te znane nam z oscarowej Romy.

Polecam.

ocenił(a) film na 3
KeramZy

Naćpany byłeś jak pisałeś recenzję? Tak dużo podobnych recenzji że to najstraszniejszy film, a w rzeczywistości to gniot na którym się przysypia. Może płacą Wam za pisane takich głupot, ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

ocenił(a) film na 8
bobas1989

Nie płacą, a szkoda. Straszne specjalnie to nie jest, ale jak już mowilem, ten film wiele zawdzięcza klimatowi.

Trzeba też odnotować, że jak na niskobudżetowy film ilość jump scare'ów była dość mała.

ocenił(a) film na 2
KeramZy

Jumpscarów była tam całkiem sporo, z dobre 15. Nudny i oklepany horror bez cienia wyrazistej postaci. Zapraszam na recenzję / streszczenie na kanale Galeria Horroru na Youtube, wyciąłem wszystkie jumpscary i są we wstępie. Ilość to jedno, ale są po prostu do dupy i przewidywalne.

ocenił(a) film na 3
bobas1989

Też zachęciły mnie recenzje o "genialnym horrorze", a okazał się nudnym śmieciem filmowym. Po prostu nuda nie do oglądania.

ocenił(a) film na 7
KeramZy

Zgadzam się .. Film naprawdę dobry. Tematyka oklepana do bólu. ale ma coś w sobie .. .że wciąga i chce się ogladać go do samego końca. Ciekawa sceneria, mroczny i przerażający klimat. Ujęcia i montaż według mnie na wysokim poziomie.

Film nie dla każdego. Jak widać na IMDB ma swoich fanów . Jeśli ktoś liczy na horror gdzie mamy ciągłą akcję to się przeliczy. Tutaj jest wszystko strasznie spokojne, ale mi się to podoba.. Lubie obejrzeć własnie takie spokojne produkcje..

Daje filmowi 7/10.

ocenił(a) film na 2
Azazell

Jak nie zasnąłeś to szanuję.

ocenił(a) film na 7
Azazell

Zgadzam się w 100%. Film wykonany bardzo poprawnie, ujęcia ciekawe. Pomimo faktu, że nie ma się tutaj kiedy porządnie wystraszyć, to film trzyma w napięciu, ciekawej atmosferze i ciężkości - jest w tym coś hipnotyzującego. Miła odmiana po utartych schematach amerykańskich horrorów ;)

ocenił(a) film na 7
Azazell

Według mnie była cały czas akcja, nie było chwili oddechu. Każde ujęcie bawiło się oczekiwaniami. Szkoda że ostatni segment (nie sama końcówka, ta mi się podobała) wypadł fatalnie na tle reszty, pokazywanie duchów z bliska przez tak długi okres czasu jednak zabrał trochę temu filmowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones