PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127840}

Szpicel

Le doulos
7,5 2 050
ocen
7,5 10 1 2050
7,6 5
ocen krytyków
Szpicel
powrót do forum filmu Szpicel

Czy Melville ma jakiś słabszy film? Nie widziałam ich jeszcze wielu, ale co oglądam, to daję najwyższe oceny, ten pan był niemal bezbłędny.

Odradzam czytanie opisu filmu i wypowiedzi Marcineusza. Całe szczęście, że podeszłam do niego na zasadzie film Melville'a, na pewno noir. To wszystko. Seansu nie zepsuje jeszcze Wam informacja, że dzieje się wśród francuskiego półświatka. Tyle. Każda następna informacja będzie już spoilerem.

=====================Spoiler====================

Po 1,5h zastanawiałam się co tam ma się jeszcze dziać przez ok. 15 minut?! Okazało się że ostatnie minuty siedziałam na brzegu kanapy próbując niemalże pomóc Belmondo dojść do tego cholernego telefonu! A to ostatnie ujęcie - chyba palce boży pokierował ręką J-P ;)

================================================

Mój słownik mówi, że "put sb on" znaczy "zrobić kogoś w konia" i to by się zgadzało. Czyli napisy tłumaczył Amerykaniec.

użytkownik usunięty
dead_bear

''Czy Melville ma jakiś słabszy film?''

Ma ;).Zresztą BOB jak sama widzisz to niedopchnięta rzecz...

Teraz dopiero widze ile Melvilla już obejrzałaś...Zobacz koniecznie ''rififi'' i ''nietykac łupu'' - filmy które skłoniły go do spróbowania Noir, wcześniej,mimo że miał ochotę to nie wierzył że może zrobic coś na poziomie asfaltowej Dżungli.Chyba że już widziałaś:|.

No już wiem, że ma i słabsze filmy. Ale one są i tak lepsze niż wiele współczesnych filmów i są dowodem jak szybko się uczył na swoich błędach. Melville jest w moich zaliczankach, więc pewnie jeszcze niejeden jego film zobaczę, a Rififi właśnie widzę, że mi polecają moi ulubieni użytkownicy (fajna jest ta opcja na filmwebie, sprawdź sobie).

użytkownik usunięty
dead_bear

Odejście Melvilla od ''tego'' co jest w bobie jest dla mnie gwoździem do trumny wszelkich manifestów i kontestacji formy;D pokroju nowej fali,dogmy i innych gupot.

użytkownik usunięty

ps. oczywiście są wyjatki... nawet w nowej fali ,Herzog czy np ostatecznie Ferrara ze swoim brudactwem.

ocenił(a) film na 9
dead_bear

Spoiler




Ta końcówka była dla mnie jak sprint. Zmęczyłem się nie ruszając pupy z fotela. Świetny film. : )

ocenił(a) film na 10
dead_bear

Fajna analiza! Popieram!

ocenił(a) film na 9
dead_bear

ARMIA CIENI.
Zwyczajnie nudny. Może i wartościowy ale nudny jak flaki z olejem.

ocenił(a) film na 9
dead_bear

"Dwaj mężczyźni na Manhattanie" i - zwłaszcza - "Młodszy Ferchau" są w najlepszym razie przeciętne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones