Szpicel

Le doulos

1962 1 godz. 48 min.
7,5 1 529
ocen
7,5 10 1529
1 741
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
{"type":"film","id":127840,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Le+doulos-1962-127840/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Szpicel
 • Czy Melville ma jakiś słabszy film? Nie widziałam ich jeszcze wielu, ale co oglądam, to daję najwyższe oceny, ten pan był niemal bezbłędny.

  Odradzam czytanie opisu filmu i wypowiedzi Marcineusza. Całe szczęście, że podeszłam do niego na zasadzie film Melville'a, na pewno noir. To wszystko. Seansu nie zepsuje jeszcze Wam informacja, że dzieje się wśród francuskiego półświatka. Tyle. Każda następna informacja będzie już spoilerem.

  =====================Spoiler====================

  Po 1,5h zastanawiałam się co tam ma się jeszcze dziać przez ok. 15 minut?! Okazało się że ostatnie minuty siedziałam na brzegu kanapy próbując niemalże pomóc Belmondo dojść do tego cholernego telefonu! A to ostatnie ujęcie - chyba palce boży pokierował ręką J-P ;)

  ================================================

  Mój słownik mówi, że "put sb on" znaczy "zrobić kogoś w konia" i to by się zgadzało. Czyli napisy tłumaczył Amerykaniec.

 • użytkownik usunięty

  dead_bear ''Czy Melville ma jakiś słabszy film?''

  Ma ;).Zresztą BOB jak sama widzisz to niedopchnięta rzecz...

  Teraz dopiero widze ile Melvilla już obejrzałaś...Zobacz koniecznie ''rififi'' i ''nietykac łupu'' - filmy które skłoniły go do spróbowania Noir, wcześniej,mimo że miał ochotę to nie wierzył że może zrobic coś na poziomie asfaltowej Dżungli.Chyba że już widziałaś:|.

 • No już wiem, że ma i słabsze filmy. Ale one są i tak lepsze niż wiele współczesnych filmów i są dowodem jak szybko się uczył na swoich błędach. Melville jest w moich zaliczankach, więc pewnie jeszcze niejeden jego film zobaczę, a Rififi właśnie widzę, że mi polecają moi ulubieni użytkownicy (fajna jest ta opcja na filmwebie, sprawdź sobie).

 • użytkownik usunięty

  dead_bear Odejście Melvilla od ''tego'' co jest w bobie jest dla mnie gwoździem do trumny wszelkich manifestów i kontestacji formy;D pokroju nowej fali,dogmy i innych gupot.

 • użytkownik usunięty

  ps. oczywiście są wyjatki... nawet w nowej fali ,Herzog czy np ostatecznie Ferrara ze swoim brudactwem.

 • Troublesome ocenił(a) ten film na: 9

  dead_bear Spoiler
  Ta końcówka była dla mnie jak sprint. Zmęczyłem się nie ruszając pupy z fotela. Świetny film. : )

 • BostonMan ocenił(a) ten film na: 10

  dead_bear Fajna analiza! Popieram!

 • AutorAutor ocenił(a) ten film na: 9

  dead_bear ARMIA CIENI.
  Zwyczajnie nudny. Może i wartościowy ale nudny jak flaki z olejem.