PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=575916}

Szpieg

Tinker Tailor Soldier Spy
7,1 72 473
oceny
7,1 10 1 72473
7,7 34
oceny krytyków
Szpieg
powrót do forum filmu Szpieg

...a tak się starałam i nawet do końca obejrzałam choć Morfeusz z małą pomocą Jacka Danielsa ;) porywał mnie momentami w swoje objęcia przez co nieco pogubiłam się w zawiłościach fabuły. Aktorsko film jest fantastyczny, Oldman pokazuje klasę i w jego powściągliwej grze jest siła kreowanej postaci, pozostali też za nim nadążają ale sam film mnie niestety znużył. Może za mało się starałam go zrozumieć i nadązyć za wątkami, postaciami, intrygami i koniec końców nie wciągnęłam się w film wogóle a rzadko mi się to zdarza. Ale jakoś mam chęć powtórzyć seans i może wtedy zrozumiem, docenię i pochwalę. Jak narazie nie mogę się tym filmem zachwycić choć żeby było jasne - nie razi mnie brak akcji, pościgów, wybuchów i innego holywółdzkiego efekciarstwa bo i nie to stanowi moim zdaniem o sile filmów szpiegowskich/kryminalnych/psychologicznych. Są takie tytuły, które pomimo oszczędnej formy przekazu porywają no ale tu jakoś mi nie zagrało na moich falach. Może, jak ktoś doradził na tym forum, lepiej najpierw sięgnąć po książkę - i chyba tak zrobię bo na ogół okazywały się o niebo lepsze od ekranizacji.

ocenił(a) film na 9
Mictla

Zdecydowanie polecam ponowne obejrzenie filmu, bo to jedyny szpiegowski film jaki powstał dotychczas.

ocenił(a) film na 6
Mjuuuz

aj co też opowiadasz... jaki jedyny film szpiegowski? Być może jest nieco wyjątkowy bo tak głęboko sięga do relacji, układów i układzików w agencjach wywiadowczych i specyfiki tej pracy no ale nazwanie Szpiega jedynym filmem szpiegowskim jaki powstał to nadużycie :) A Dobry Agent? A Igła? Szakal? Spy Game? 3 dni Kondora? Syriana? Że już o Bondach nie wspomnę choć to bardziej sensacja ze szpiegiem w roli głównej. Pozdrawiam :)

Mictla

Bond ma tyle wspólnego z wywiadem co moja mama...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones