PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678140}
6,9 1 546
ocen
6,9 10 1 1546
TPB AFK: The Pirate Bay Away from Keyboard
powrót do forum filmu TPB AFK: The Pirate Bay Away from Keyboard

Ciekawy...

ocenił(a) film na 7

Bardzo ciekawy dokument. Nie śledziłem wcześniej losów twórców pirate bay, ale wydaje mi się że powinienem zacząć. Dyskusja na ten temat jest oczywiście ciężka, z
jednej strony twórcy i ich słuszne prawa, z drugiej społeczność która korzysta z tego rodzaju "udogodnień".
Kto ma rację, kto jest poszkodowanym a kto wchodzącym w szkodę - ciężko ocenić na pierwszy rzut oka :) prawda pewnie leży gdzieś pośrodku.
Bohaterowie dokumentu zaś wydają się być w pewnej mierze kozłami ofiarnymi, idiotami walczącymi w sprawie jak to określił jeden z nich a może cwaniakami grającymi
dobrze swe role? :) Obejrzyjcie ale sam dokument pewnie wam nie wystarczy aby odpowiedzieć na to pytanie.
Sam film zrobiony jest całkiem nieźle, bardzo dobra muzyka, ciekawa i wartka narracja. Film przedstawia sprawę dość subiektywnie ale pewnie taki miał być z założenia.
Polecam bo warto spojrzeć na sprawę z innej strony - choć szczerze to brakowało mi trochę głębszych przemyśleń bohaterów filmu.
Film oceniam na 7/10 głównie za temat jaki porusza.
Pozdr
m

manieq

dobrze napisane : ) również nie interesowałem sie ta sprawa cos moze mi sie obiło o uszy w tv ale te 64miliony koron szweckich to chyba jakaś pomylka, a patrzac w druga strone youtube czy facebook nie łamia praw autorskich?? amerykańskie super firmy

kalash44

"a patrzac w druga strone youtube czy facebook nie łamia praw autorskich??"<--a niby w jaki sposób?

rys131

no chyba sie pytam bo nie wiem

rys131

a filmy na youtube pełnometrażowe przecież tego jest pełno to nie łamanie praw autorskich??

kalash44

oczywiście że łamie ale jest to niezgodne z ich polityką i po zgłoszeniu nadużycia takie filmy są usuwane

kalash44

Akurat ten film jest na licencji CC, więc można go do woli rozpowszechniać i nie złamie to praw autorskich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones