1 godz. 36 min.
7,1 17 367
ocen
7,1 10 17367
5 583
chce zobaczyć
5,9 8
ocen krytyków
{"rate":5.875,"count":8}
{"type":"film","id":11203,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/TRON-1982-11203/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu TRON
  • MygyBulla ocenił(a) ten film na: 5

Nie rozumiem złych opini o efektach specjalnych.Pamiętajcie to rok 1982 ! to wręcz
    niewiarygodne.A z koleji (możecie mnie wyśmiać) efekty moim zdaniem są świetne nawet
    dzisiaj.Kiedy oglądałem zwiastun tej nowej części nie podobała mi się.Skoro w filmie
    przedstawiona jest głębia komputera (oczywiście tak ona nie wygląda.) nie dokładna co do
    śrubki tak jak w tej nowej (przynajmniej ze zwiastunu) w tej części są bardziej kwadratowe i widać
    głównie kontury.A co do fabuły to gratuluje świetny pomysł ,ktoś tu zadawał pytanie dlaczego nie
    dostał nagrody za efekty ? no właśniejak dla mnie to nie tylko za efekty temu filmowi nagroda się
    należy ,i ten klimacik ! ale jest rzecz której zrozumieć nie umiem:
    -TRON 1982 saturn i 5 nominacji (w tym do oscara za kostiumy i muzyke.)
    -TRON 2010 2 saturny i 14 nominacji (w tym też oscar za muzyke.)

• aethersis ocenił(a) ten film na: 10

MygyBulla Ja też uważam że te efekty są świetne! Urzekają surową estetyką i czystością. Jak na rok 1982 to ten film był czymś nieprawdopodobnym! Wtedy nie istniały nawet programy do animacji 3D, a tworzenie i renderowanie 3D było w totalnych powijakach. Twórcy filmu zrealizowali w niesamowity sposób pomysł, który byl wówczas pewnie równie szalony, co stworzenie holograficznego filmu w dzisiejszych czasach. W 1982 komputer bardziej kojarzył się z wielką szafą, z której wylatują wydruki, niż z domowym centrum rozrywki. Moim zdaniem ta produkcja zasługuje na znacznie wyższą ocenę i uwagę. Tron 2 w porównaniu z tym filmem to dla mnie gniot. Ten film był znacznie większym przełomem w dziedzinie kinematografii niż Avatar, o którym było tak głośno.

• aethersis TRON jest lepszy niż każdy dzisiejszy film s-f. I w sumie racja, to był taki Avatar lat 80-tych. W tym samym czasie powstał The Thing i TRON jest równie wielkim filmem w tym gatunku co film Carpentera. Fabuła w sumie to walka dobra ze złem ale też film dał zaczątki jakie rozwinięto 15 lat potem w związku z ideą symulakry w kinematografii. Sequel jest dosyć ok.

• MygyBulla zgadzam się że na tamte czasy efekty były przełomowe tak jak 17 lat później Matrix który po 15 latach już też nie rozwala, bo technika idzie do przodu a ci co oceniają np Tron miał słabe efekty to nawet tyle lat nie mają co film lub nawet połowę wieku.

• Medea_2 ocenił(a) ten film na: 7

MygyBulla Dzis obejrzalam Tron w kinie i jestem pod ogromnym wrażeniem. Fabułka jest marna a aktorstwo przeciętne, ale efekty niesamowite ! Na wielkim ekranie kinowym ten film wbija w fotel. Kolory i światło tworzą wyjątkowy klimat filmu.

• zadga ocenił(a) ten film na: 6

MygyBulla Fakt, efekty nie są najlepsze ale nie ma co ich rokiem produkcji usprawiedliwiać. A gwiezdne wojny? Tron 1982 17mln dolarów, Gwiezdne wojny 5 1980 18mln dolarów.

• ArchieIl ocenił(a) ten film na: 7

zadga Tyle, że Tron to całkowicie produkcja komputerowa praktycznie.

Gwiezdne Wojny to głównie makiety.

Nie ma co porównywać obu produkcji.

Obejrzyj jak robili efekty w Gwiezdnych Wojnach.

bąbelki w akwarium to przejście do nadświetlnej, a komputerowe to może były z dwie sceny.

• Bruce_Lee ocenił(a) ten film na: 9

MygyBulla Nie wiem czemu, ale od zawsze miałem jakoś zboczenie do wektorów i neonów lat 80tych :) zresztą wróciły dzisiaj do mody, polecam zobaczyć 'Kung fury' z 2015 i zagrać w grę 'Far Cry 3 Blood Dragon' z 2012 :)

• MygyBulla Co racja to racja. Stare filmy oglądane teraz to magia. Ile to by człowiek zmienił mając dzisiejszą wiedzę. Nie czepiajmy się tylko wspominamy stare dobre czasy