film

TRON

1982
1 godz. 36 min.
7,0 18 104
oceny
7,0 10 1 18104
5,9 8
ocen krytyków
Haker zostaje przeniesiony do wnętrza systemu komputerowego i zmuszony, by walczyć o życie. Jego jedyną nadzieją jest program Tron. więcej mniej
TRON zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Saturn
Film zdobył nagrodę Saturn oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Raz jeszcze przeżyj elektryzującą komputerową przygodę, oglądając "Tron"  – kultowy obraz z 1982 roku, który zainspirował nowe pokolenie filmowców oraz zyskał sobie uznanie widzów i krytyków na całym świecie! Przełomowa technologia produkcji oraz wierna tradycji klasycznego science-fiction fabuła sprawiły, że "Tron" na zawsze zapisałRaz jeszcze przeżyj elektryzującą komputerową przygodę, oglądając "Tron"  – kultowy obraz z 1982 roku, który zainspirował nowe pokolenie filmowców oraz zyskał sobie uznanie widzów i krytyków na całym świecie! Przełomowa technologia produkcji oraz wierna tradycji klasycznego science-fiction fabuła sprawiły, że "Tron" na zawsze zapisał się w historii kinematografii. Flynn (Jeff Bridges), genialny twórca gier komputerowych, włamuje się do głównego komputera swego dawnego pracodawcy i przypadkiem zostaje wciągnięty do wirtualnego świata, w którym będzie musiał  walczyć w niebezpiecznych rozgrywkach własnego projektu! "Tron" to ponadczasowy klasyk, który mimo upływu lat wciąż zachwyca miłośników gatunku. Teraz, dzięki cyfrowej renowacji będziesz mógł cieszyć się jego odnowioną wersją!

boxoffice
$33 000 000 w USA
budżet
$17 000 000
na podstawie
Steven Lisberger (materiały do scenariusza, historia) /
studio
Lisberger/Kushner / Walt Disney Productions
tytuł oryg.
TRON
inne tytuły
TRON: The Original Classic USA
Disney's TRON: The Original Classic Australia
Tron: The Electronic Gladiator Australia
więcej
Piosenkarka i aktorka Deborah Harry (zespół rockowy "Blondie") była jedną z kandydatek do roli Lory / Yori.
Peter O'Toole zrezygnował z roli Dillingera / Sarka.
Gdy Flynn (Jeff Bridges) zostaje wciągnięty do komputera, widzimy jak ma on na nogach buty "Adidasa". We wszystkich wcześniejszych scenach używa on obuwia "Nike".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych