PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1257}

Tańczący z wilkami

Dances with Wolves
7,8 116 587
ocen
7,8 10 1 116587
6,9 15
ocen krytyków
Tańczący z wilkami
powrót do forum filmu Tańczący z wilkami

FAKT

ocenił(a) film na 8

Amerykanie tępili Indian jak szkodniki.Po obejrzeniu tego filmu mam taką refleksję że lepiej być biednym Polakiem niż Amerykaninem której bogactwo było budowane na krwi i cierpieniu.

franc8887

"Bogactwo" Rzeczpospolitej szlacheckiej było zbudowane na niewolniczej pracy chłopów pańszczyźnianych.
Litwinów i Ukraińców nieźle wystawiliśmy do wiatru po 1920 roku. A ilu to Żydów Polacy wymordowali czasie II wojny światowej. I nie mam na myśli żadnych "Polskich Obozów Koncentracyjnych" Pogromów takich jak w Jedwabnem było setki w całej Polsce. Każdy naród ma jasne i ciemne strony swojej historii i nie należy żadnego osądzać.

ocenił(a) film na 8
Napromieniowany

Niewątpliwie i wśród Polaków byli sadyści i zbrodniarze jako przykład można również podać historyczny marsz Husarii na Moskwę co zostało również uwiecznione na znanym filmie wiadomo czyjej produkcji.Ja proponuję się skupić raczej na tym że nie weszliśmy z butami na czyjeś ziemie po prostu zawsze tu byliśmy.Nie jestem Historykiem ale spojrzeć na wschód i zachód sąsiadujące narody mają więcej krwi na rękach.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Napromieniowany

być może, ale Oni mają jeszcze długie lata wykorzystywania niewolników... a poza tym My się nie obnosimy w taki sposób (bo Polacy to, czy tamto). a Oni tak robią, Good bless America itp. bzdury, bo Ameryka jest potęgą, bo Amerykanie kochają wszystkie narody, wszystkim pomogą... Bull Shit! Wszystkie amerykańskie filmy są przesadzone i ich potęga polega na ciężkiej niewolniczej pracy czy "wykopania" Indian z ich terenu- też mi atut.... Polacy może nie są lepsi i zamiatają brudy pod dywan, ale nie mówmy że Amerykanie są wporzo...

Napromieniowany

A sam kraj Mieszka i jego syna Bolesława, na intensywnym handlu białymi niewolnikami z kupcami żydowskimi i arabskimi.

ocenił(a) film na 10
franc8887

Głupia dyskusja. Film jest tylko filmem i tyle.Co do indian to nawet w tym filmie pokazani są tacy, z którymi raczej nie chcielibyście się spotkać i pogłębiać ich kultury. Tańczący z wilkami to jeden z moich ulubionych filmów ale to jeszcze nie powód żeby wyciągać z niego jakieś daleko idące wnioski historyczne. Radzę trochę dystansu.

ocenił(a) film na 10
Rudolfo

też prawda ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones