PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1257}

Tańczący z wilkami

Dances with Wolves
7,8 116 587
ocen
7,8 10 1 116587
6,9 15
ocen krytyków
Tańczący z wilkami
powrót do forum filmu Tańczący z wilkami

Prawdziwi Indianie mieli z obrazem pokazanym w tym filmie tyle wspólnego co Polacy z
Marsjanami .Obejrzenie tego filmu jest jednak pożyteczne gdyż pokazuje współczesne mity
Zachodu . Widać mit,,dobrego dzikusa ,,dalej jest potrzebny w naszej cywilizacji.

ocenił(a) film na 9

uważasz ze Indianie zostali ukazani w zbyt dobrym swietle?Uwazasz Indian za dzikusów?

użytkownik usunięty
mateuszziomal

Nie za dzikusów bo przedstawiciela żadnej kultury nie można nazwać ''dzikusem''. Indianie zostali w tym filmie pokazani w sposób jaki stereotypowo pokazuje Indian poprawność polityczna . Weźmy np kwestię rzekomej ekologiczności kultury Indian . W rzeczywistości Indianie wierzyli w czary ale niszczyli przyrodę tak samo jak biali (linkowałem w moim temacie artykuł na ten temat ) a że skutki działań Indian były mniej widoczne niż skutki działań białych wynikało z faktu że Indian było mniej i po prostu Indianie dysponowali dużo skromniejszą bazą techniczną. Natomiast w filmie Indianie zostali pokazani jako dbający o przyrodę (We współczesnym rozumieniu tego tego słowa ) co wynika z wyobrażeń jakie biali sami sobie narzucili w latach 60 . To dokładnie pasuje do stereotypu ''szlachetnego'' dzikusa ale ma niewiele wspólnego z rzeczywistą kulturą Indian.

ocenił(a) film na 9

Kultura to nie tylko ekologiczność ale wiele postaw swiadczących o człowieczeństwie.
http://www.youtube.com/watch?v=PPnhiVe9B0A&feature=related- oglądnij i postaraj się zrozumieć jak bardzo się mylisz

ocenił(a) film na 9

mam pytanie- co to za książki ktore przeczytałeś ukazują Indian w tak złym świetle (autor, tytuł)?

użytkownik usunięty
mateuszziomal

Z literatury polskojezycznej poczytaj choćby Grzegorza Swobodę . Ja nie uważam że Indianie to były demony ale robienie z łowców paleolitycznych aniołków to bzdura .Oni byli agresywni i mordowali nie tylko białych ale też innych Indian .

ocenił(a) film na 9

Bo są prymitywni - i tutaj zasadnicze pytanie -czy przez to zli?

ocenił(a) film na 9

A co jesli ateista postrzega człowieka jak zwierze tylko że bardziej inteligentne niz jakielolwiek żyjące na tej planecie a co za tym idzie Indianina jako tego ktorego omineła cywilizacja białych i żyje po swojemu- jak drapieznik. Dla nich to ty jesteś dziki czy to sie podoba czy nie A tak na marginesie biali w tamtych czasach byli równie konsumpcyjnie nastawieni do otaczajacego ich nowego swiata. Bezwzglednośc?- towarzyszyła człowiekowi od zawsze (wiadomo do czego pije). Współczesny indianin jest człowiekiem z pewnościa nie gorszym niż dobroduszny i żyjący zgodnie ze słowem bożym katolik.

to pewnie zielone berety lepsze od łowcy jeleni, czasu apokalipsy, plutonu i full metal jacket, bo to lewacka propaganda? A może tym komuszkom zwyczajnie trzeba było czegoś więcej niż patriotycznych laurek? Może Niemcy powinni krecić pochwalne filmy o hitlerze? Pan pewnie jest fanem mela gibsona.... Osobiście nie lubię Tańczącego, bo jest bardzo amerykański. Amerykanie nie są fajni, bo mają w dupie kraje, którymi manipulują i napadają je pod pretekstem wyzwolenia lub uchronienia przed innymi imperialistycznymi sępami czyhającymi na kolejne trupy do pożarcia. Czemu uratowali europę w II wojnie a dali ciała wystawiając nas na pastwę stalina? Moimi cechami, które sobie chwalę jest umiarkowany konserwatyzm, ale i dystans do pewnych spraw. Dlatego nie będę więcej o polityce, bo choć raczej po prawej stronie, to skrajności od moherów do pedałów i cały cyrk pomiędzy i wogóle polityka, system, walka o wpływy, korupcja, podatki i ich sprzeniewierzanie, wyzysk. Władzy krytyka należy się z urzędu. Filmy i literaturę oceniam według kryteriów artystycznych, jeśli nawet propagują coś, to oceniam w jakim stylu, kwestia gustu i smaku. Torie spiskowe raczej mnie nie rajcują. Ale dość o tem. A kiniarze z kalkuty wymiatają. Swietny film. Myślałem, że tylko ja go widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones