Tabu

1987 1 godz. 45 min.
6,5 626
ocen
6,5 10 1 626
527
chce zobaczyć

W niewielkim, oddalonym od cywilizacji gospodarstwie żyje młoda wdowa wraz z dojrzewającą córką Milką. W jego utrzymaniu pomaga im sąsiad - młody i samotny Krystian. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że jej matka interesuje się chłopakiem, lecz mimo to postanawia zdobyć go dla siebie. Wkrótce okazuje się, że Milka jest w ciąży, natomiast Krystian ucieka z wioski. Córka wychodzi za mąż za starego organistę, który wcześniej zabiegał o względy jej rodzicielki.

W oddaleniu od wiejskiej osady mieszkają młoda wdowa i jej dorastająca córka Milka . utrzymują się z niewielkiego gospodarstwa i wyrobu koronek. Pomaga im Krystian, Młody mężczyzna, samotnik, zajmujący starą chatę położoną za wsią. Milka wie, że sąsiadem interesuje się matka, mimo to usiłuje go zdobyć dla siebie i po kolejnym spotkaniu osiąga cel. Matka, nieświadoma faktów, pewna że Krystian ją kocha, odrzuca oświadczyny zabiegającego o jej rękę starego organisty. Sytuacja komplikuje się, obie kobiety okazują swe względy Krystianowi, który ucieka. Po jego odejściu Milka stwierdza, że jest w ciąży. Matka, która dopiero teraz uświadamia sobie, co działo się między córką a Krystianem, wpada w apatię. Milka wychodzi za mąż za organistę. Przychodzi na świat dziecko, które oboje małżonkowie bardzo kochają. Matka nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Pogłębia się jej, graniczące z obłędem, wyobcowanie. Ukojenia szuka w śmierci, podpalając swój dom.
Kameralny, wysmakowany plastycznie film przedstawia sytuację uniwersalną niczym w greckiej tragedii- miłość, zazdrość, śmierć.
[opis dystrybutora do wydania DVD]

Dejfit
opis użytkownika