PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116327}

Tajemnica Brokeback Mountain

Brokeback Mountain
7,4 194 144
oceny
7,4 10 1 194144
7,6 34
oceny krytyków
Tajemnica Brokeback Mountain
powrót do forum filmu Tajemnica Brokeback Mountain

skoro homoseksualistom mówicie nie, ponieważ to niezgodne z religią
to dlaczego Bóg pozwolił na to, aby tacy się rodzili skoro to jest niezgodne z jego nauką?
ale skoro tacy się rodzą, a nie mogą tacy być, to krótko mówiąc Bóg skazuje ich na cierpienie, czyż nie?

ocenił(a) film na 8
ladymarie

Bo jest niedobry?

użytkownik usunięty
ladymarie

a idź z takim dennym argumentem
zaraz ci napiszą, że Bóg pozwolił żeby się rodzili mordercy, pedofile, zoofile, nekrofile i stara Metyla

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

To ciekawe, jaki cel w oczach najwyższego mają mordercy, pedofile, zoofile, nekrofile i stara metyla?

użytkownik usunięty

sorry, mama metyla

użytkownik usunięty

Jeżeli stawiasz homosexualistów na równi z zoofilami, gwałcicielami i innymi mordercami to pozostaje mi tobie współczuć...

ocenił(a) film na 4

Hej Miszczu! ;-)
Jeśli Ty wspólnie czujesz na równi z zoofilami, pdeofilami, gwałcicielami i innymi mordercami (czy jakimiś jeszcze fanatykami, np. religijnymi [a fe!]), to mnie jest Ciebie poprostu ŻAL. Ja nie współczuję. Nie, co to to nie!
Idea może i wzniosła ale ja aż takich wszechstronnych uczuć nie mam żeby współczuć ze wszystkim i wszystkimi; no nie, ja wysiadam.

P.s: szacun ;-)

użytkownik usunięty
komentarz

Nie załapałem! Możesz powtórzyć?!?

ocenił(a) film na 2

on chcial powiedziec ze jesli jako zdeklarowany gej stawiasz sie na rowni z zoofilem i pedofilem to znaczy ze zle sie z toba dzieje.

ocenił(a) film na 4
kinoman0

No już nie wiem o co jemu chodziło, znaczy się Miszczowi...
A może taki z niego równiacha?!?

Lol!

buuuahahahaha.................... -> l--> l

ocenił(a) film na 4

Ja nie wiem, ale chyba można się domyślać, że celem w oczach najwyższego jest to co korzystne dla niego.
Co o tym myślisz?

P.s: ech... żebym ja się tak znał i tak potrafił realnie robić interesy, jak tu napisałem [chlip chlip]. A tak, to tylko wmówiono mi, że "życie zaczyna się po śmierci..." i to jest tragiczne. Ał!

Ej, czy to przypadkiem nie ty jesteś tym słynnym gejem co się przyznał na forum do swojej orientacji?

ocenił(a) film na 7
ladymarie

...ciekawe czy tyle emocji wzbudziłby też film o lesbijkach ?.. ale abstrahując od problemów etycznych związanych z wątkiem głównym trzeba przyznać ,że film znakomity ..aktorstwo, zdjęcia, muzyka , adaptacja opowiadania Annie Proulx - excellent !!!

ladymarie

A co ty masz do katolików, no chyba że nawiązujesz do poj^bów z kółka Radia Maryja, z moherami na pysku.

Ja jestem katolikiem, i nic nie mam do homo, no oprócz\ parad i adopcji, al eto inna sprawa, więc nie można mylić katolika z chorym umysłowo fanatykiem z pod krzyża.

Gotrek09

No są różni katolicy,są zdrowi ale są też fanatycy ale tacy fanatycy znajdą się wszędzie
Też lubię Władcę ;)
Więc poczytam sobie historię Arweny u Ciebie ;)

ocenił(a) film na 4
Gotrek09

Ty katolik?!??? Lol! to chyba jakiś spod czarnej (albo czerwonej) gwiazdy, skoroś taki arcynietolerancyjny. Pałąsz nienawiścią wobec Radia i szlachetnej wełnianej włóczki, nadto nie szanujesz krzyża, a masz nietakt bazgrać żeś katolik?!?

Kłamczuch jesteś i tyle.
Wstydź się! A Fe!!!

I jeszcze ci napiszę: Ch.W.D.P. o!

czyli Chrystus Wszędzie Dojrzy Prawdę.

komentarz

Ja jestem tolerancyjny, ewentualnie jaja sobie czasem robię, i prowokowałem fakt kiedyś xD, nie zgadzam się tylko paradom wszelkiego rodzaju, nawet tym heteroseksualnym.

Szanuję Krzyż, mówiłem raczej o sytuacji spod Pałacu Prezydenckiego, wcale nie pałam nienawiścią do eee "włóczki", raczej nie mam szacunku do tych ludzi, Radio powinno się zamknąć, razem z tobą , bo śmieszny jesteś człowieczku.

Tak Chrystus wszędzie ujrzy Prawdę, tylko uważaj lepiej by na ciebie nie spoczął jego wzrok na dłużej bo różnie może być xD

ocenił(a) film na 4
Gotrek09

No i widzisz, zieje z ciebie nienawiść! Bucha jak żar z rozpalonego pieca.
Sam to i teraz przyznajesz. Nie dość, że robisz sobie jaja, to jeszcze stwierdzasz, że nie masz szacunku do ludzi (a do wszystkich ludzi Bóg i kościół uczy żeby mieć szacunek). Ja do ciebie nic nie mam ale do tego co piszesz, do twojej postawy pełnej nienawiści, ksenofobii i nietolerancji tu okazywanej przez ciebie we wpisach, które sam czynisz, to co innego - wiele zastrzeżeń i to słusznie uzasadnionych. Bo mowie nienawiści mówimy stanowcze Nie! A i tolerancji wobec nietolerancji też mówimy stanowcze Nie!
Poza tym wydaje sie, że sam nie wiesz o czym piszesz - jesteś jakiś dziwny i niezdecydowany. A to piszesz o krzyżu (bo go nie szanujesz), teraz znów twierdzisz, że szanujesz każdy krzyż, ale jednak nie szanujesz krzyża przy Pałacu namiestnikowskim (d. Prezydenckim - gwoli ścisłości), to poprostu nie ma sensu.
W końcu sam piszesz, że całkowicie brak ci poczucia humoru (mimo, że wcześniej twierdziłeś, że jaja sobie robisz - ale chyba miałeś na myśli jedynie mocno 'zakrapiany' kogel-mogiel).
Oprócz tego wykazujesz ogromną nietolerancję, wręcz fanatyczną i ohydną tym samym. Sprzeciwiasz się demokracji, wolności mediów, pluralizmowi - no wiesz, to jest karygodne!
To nie radio powinno być zamknięte, a tym bardziej ja, ale ciebie powinno się zamknąć - bo przejawiasz niebezpieczne dla społeczeństwa objawy fanatyzmu antyludzkiego, siejąc nienawiść i nietolerancję.

P.s: Czy brałeś już lekarstewka, która ci pan doktor zapisał? A meliskę piłeś? Nie?, to koniecznie wypij! No i zrób siusiu, zmów paciorek i połóż się grzecznie spać. Niech ci się przyśnią spokojne aniołki. Odpocznij-że sobie, bo inaczej to pikawa ci wysiądzie, i nie bazgraj więcej antytolerancyjnych i ziejących nienawiścią głupot. Amen.

komentarz

Aha.

Gotrek09

Autor tak napisał, bo Biblia w kilku miejscach jest homofobiczna.

ocenił(a) film na 8
ladymarie

Homoseksualizm jest niczym innym, jak biologiczną anomalią. Bóg tego zakazuje, ponieważ jest to niezgodne z naturą i biologią. Sama uważam to za obrzydlistwo, ale nie jestem za jakimkolwiek piętnowaniem takich ludzi. Szanuję ich jak całą resztę (nie znam żadnego homoseksualisty osobiście, więc i oceniać nie sposób).

ocenił(a) film na 9
Cleaa

Bóg zakazuje? Ręce opadają jak widzę efekty żałosnej katolickiej propagandy.
Homoseksualizm piętnowali żydzi, gdyż taka była ich kultura - była to nacja agresywna. u jej podstaw leżały podboje terytorialne. Potrzeba było im dużego przyrostu naturalnego, więc piętnowali związki, które doń nie prowadzą. Proste.
A że to nikt inny jak żydzi napisali biblię, więc nic dziwnego, że zawiera zakazy zgodne z ich kulturą. Kulturą, w której te osoby się WYCHOWAŁY.
Jezus jakoś nie piętnuje homoseksualizmu. Dziwne. Ale przecież Cleaa wie lepiej, czego chce Bóg. No bo kogo obchodzą fakty historyczne, ważne co nieomylny ksiądz mówi z ambony.

użytkownik usunięty
Astral_the_Shadow_Prayer

Te katolickie miernoty NIE zrozumieją, że najważniejsza jest Miłość w tym wszystkim!

ocenił(a) film na 8

Przepraszam, kogoś konkretnego miałaś/eś na myśli ? Najważniejszym przykazaniem jest przykazanie miłości - owszem, Ale co z tego ? Rozmowa dotyczy czegoś innego, dlatego proszę o trzymanie się tematu i nienazywanie mnie katolicką miernotą,

ocenił(a) film na 4

To dlaczego ty mnie tak nie kochasz Miszczu?
jes mi smutno z tego powodu (no serio), buuuuu............... :((

ocenił(a) film na 8
Astral_the_Shadow_Prayer

Żałosnej katolickiej propagandy ? W całym chrześcijańskim wyznaniu homoseksualizm był, jest i będzie grzechem - nie będę przytaczać fragmentów z Pisma, bo jest ich wiele, w ST jak i NT.
"Jezus jakoś nie piętnuje homoseksualizmu." - zajrzyj chociażby do Pierwszego listu do Koryntian, 6,9 .
"Ale przecież Cleaa wie lepiej, czego chce Bóg. No bo kogo obchodzą fakty historyczne, ważne co nieomylny ksiądz mówi z ambony." - tak, ponieważ wyciągam z PŚ słuszne wnioski.

Cleaa

Dziecko....a kogo obchodzi czego Bóg chcę?
Jeśli dwóch facetów się kocha i chcą być razem to co ich Bóg?
Z całym szacunkiem ale mnie jakoś też nie bardzo to interesuje...
A jestem hetero ale zdanie Boga to wiesz nie jest najważniejsze dla mnie.

ocenił(a) film na 9
Damx123

Trochę się zagubiłeś. Bóg powinien być na 1 miejscu w życiu. Bóg to nadzieja i miłość. Wiara w życie wieczne.

Sęk w tym, że te katolki widzą boga mściwego i subiektywnego, rozkochanego we władzy tyrana. Boga Żydowskiego. Boga. który wzgardza tym, że 2 zakochanych ludzi pragnie być razem. Boga, którego wizja została stworzona, by sprawować władzę nad społeczeństwem, kontrolować je.

jeśli tak by było, to po co komu zbawienie? Taki Bóg NIE jest miłością, więc nie miałbym obiekcji trafić do "piekła", gdyż raj nie istnieje. Nie przy kimś takim.

Na szczęście prawda jest inna :) Amen.

Astral_the_Shadow_Prayer

Napisałem teraz coś na temat kościoła w innym temacie
Ludzie mają napaćkane w głowie
Wierzą że wszystko co złe to zaraz Szatan!
Jejuu
...
To jest choroba jakaś...
Zaciemnienie...

ocenił(a) film na 8
Damx123

Dziecko... nie włączaj się do dyskusji, skoro nie masz do powiedzenia nic sensownego i związanego z omawianym tematem. Jeśli dwóch facetów się kocha, i nie obchodzi ich Bóg, to nic mi do tego co robią. Co więcej, niech robią co chcą, skoro swojego postępowania nie podporządkowują pod Boże prawa.

"Sęk w tym, że te katolki widzą boga mściwego i subiektywnego, rozkochanego we władzy tyrana. Boga Żydowskiego. Boga. który wzgardza tym, że 2 zakochanych ludzi pragnie być razem. Boga, którego wizja została stworzona, by sprawować władzę nad społeczeństwem, kontrolować je."
W moim środowisku nie spotkałam się z takowymi, jeśli Ty tak - to szkoda, bo zapewne jeszcze bardziej spaczyło to katolicyzm w Twoich oczach. Bóg jest dla mnie nieskończoną miłością, ale to co zostało napisane (a nie odnosi się bezpośrednio do kultury żydowskiej) uważam za hm... wciąż aktualnie, o ile można tak to określić.

Cleaa

Dobra kobito idź spać..bo chrzanisz
Główka cię boli od neta,i rydzyka i jaro
Idź spać dziewczynko.

ocenił(a) film na 9
Cleaa

ale 2 osoby mają prawo się darzyć uczuciem. powinniśmy cenić siebie takimi, jakimi jesteśmy, a nie tępić i zwalczać. po to była np. przypowieść o tym jak bóg dał talenty, by je rozmnażać ( czy jakoś tak :P )
i bóg powinien też nas akceptować takimi, jakimi nas stworzył.
o ile nie czynimy krzywdy bliźniemu.

ocenił(a) film na 8
Astral_the_Shadow_Prayer

Odsyłam do nieco dłuższego posta poniżej. Wyjaśniłam tam pewną kwestię, która być może przypadkowo jest powodem naszej chwilowej waśni.

ocenił(a) film na 4
Astral_the_Shadow_Prayer

To może lepiej będzie jak powiesz to Bogu samemu co powinien, a czego nie. (nawiasem zauważam w tobie pierwsze objawy fanatyzmu religijnego, uważaj bo to niebezpieczne - zarówno dla zdrowia twojego jak i otoczenia. Przed zażycem skontaktuj się z lekarzem [dusz, czyli kapłanem] lub farmaceutą, bo każdy fanatyzm może zagrażać twojemu życiu, a nawet zdrowiu). A nie tutaj.

Poza tym to nie tylko 2 osoby mogą darzyć się uczuciem - zwłaszcza pozytywnym, czyli miłośicą, prawdą, szacunkiem wzajemnym i pomocą (a gdy trzeba to i poświęceniem się dla potrzebującej, a kochanej osoby, gdy np. jest w potrzebie, np. chora). Tak dobro należy pomnażać - jak miłość i prawdę. No i oczywiście rozmnażać się też Bóg ponoć powiedział (rozmnażajcie sie abyście zaludnili ziemię).
Dlatego nie obrażaj tu (nie czyń krzywdy bliźniemu/-ej) interlokutorki (czy też rozmówczyni - jak wolisz), żeby jej przykro nie było, bo to też stworzenie boże...

ocenił(a) film na 9
Cleaa

ty jesteś tak głupia, czy tylko udajesz? pismo święte napisali żydzi. wychowani w kulturze żydowskiej, gdzie homo było fee. napisałem już wyżej dlaczego tak było, przyjmij to do wiadomości. listy w NT zaś napisali apostołowie. Apostołowie też byli żydami - dasz wiarę? Byli wychowani w tej kulturze, a wychowanie ma wpływ na osobę i jej światopogląd.
Ty np. zostałaś wychowana jako konserwatywna katoliczka, dlatego nie dziwię się, ze trudno ci przyjąć niektóre fakty do wiadomości.
Od jezusa nigdzie nie usłyszysz słów potępiających 2 mężczyzn czy kobiety, bo jezus.był miłością. Ba, nawet gdy setnik poprosił go o uratowanie drogiego mu chłopca (a stosunki męsko-męskie ze strony rzymian były na porządku dziennym. wszyscy o tym wiedzieli. zaś jezus z gałęzi się nie urwał i głupi nie był), jezus nie wykorzystał okazji, by go skarcić, czy też przestrzec uczniów, bynajmniej, pochwalił wiarę setnika. :) łyso ci?

Poza tym jeśli tak bardzo chcesz żyć zgodnie z biblią. przejmij całą kulturę żydowską. katolicy przejęli aby niektóre dogmaty, tylko to, co im pasowało (homo = nieczyste), a niewygodne odrzucili (zakaz jedzenia małż, krewetek itd bo to = nieczystość, zakaz zasiewu pól kilkoma rodzajami ziaren = nieczystość itd.)
Wniosek? katolicyzm to obłuda :)

I wara od chrześcijaństwa, mów za siebie i za swoją gałąź. W protestantyźmie (jeszcze zależy od podwyznania) nie był, nie jest, i nie będzie grzechem. Tam cenią sobie równość ludzi i szacunek dla każdego. Co to za religia, która uważa jednych lepszymi od drugich?

Astral_the_Shadow_Prayer

Aleś Ty mądry (to nie ironia...)
Umówimy się? ;)(Żart-chyba...)
Heh...

ocenił(a) film na 9
Damx123

yymm? naćpałeś się? xd
przetłumacz to co napisałeś na polski ; p

Astral_the_Shadow_Prayer

No wiesz randka?
...

ocenił(a) film na 9
Damx123

serio? ale ja jestem brzydki.
no pacz na mojego avatara - ile mam pryszczy :(

Astral_the_Shadow_Prayer

Wygląd się nie liczy ;)
Poza tym będę nadrabiał wyglądem za Nas dwóch :)

ocenił(a) film na 9
Damx123

wolę kobiety :(
ale w sumie jak się upiję....
kiedy, gdzie i o której?
hahahahahaha xD

Astral_the_Shadow_Prayer

No wiesz ja też wolę kobiety ale jak jesteś fajny to wiesz ;)
Może się skusze ;P
I wyjdzie z tego coś poważnego ;)
Oddaje się w Twoje ręce,Ty decyduj ;)
Haha...

ocenił(a) film na 9
Damx123

weźmiemy ślub.
hevi a.k.a. obciągutek nam pobłogosławi.
a sanczopansa będzie druhną.

ocenił(a) film na 4
Astral_the_Shadow_Prayer

Acha,
a Legend_Forever będzie ciotką nieprzyzwoitką. Natomiast Cleaa oraz kinoman O czywiście w mundurze, będą robić za ciotki przyzwoitki z kolei, no nie?

P.s: Chyba nikogo już nie brakuje do kompletu?
No to konie i powóz....
(tylko koni, koni żal... -a to z piosenk sprzed lat [wiadomo czyjej])..

;-)

ocenił(a) film na 8
Astral_the_Shadow_Prayer

Wiesz, sądziłam że jesteś osobą z którą warto podyskutować, ale sądząc po pierwszym zdaniu - myliłam się.
"pismo święte napisali żydzi. wychowani w kulturze żydowskiej, gdzie homo było fee. napisałem już wyżej dlaczego tak było, przyjmij to do wiadomości. listy w NT zaś napisali apostołowie. Apostołowie też byli żydami - dasz wiarę? Byli wychowani w tej kulturze, a wychowanie ma wpływ na osobę i jej światopogląd"
Apostołowie byli przede wszystkim UCZNIAMI CHRYSTUSA, przekazującymi Jego naukę i mądrości.
To przepraszam - co Ty uważasz za wyznacznik swojej wiary, jej zasad ? (a co z DEKALOGIEM ?? To też nie dla nas ??) Wiara powinna opierać się na Piśmie,bo z niego się de facto wywodzi, jak może się zatem na nim opierać, skoro uznajesz to za coś przeznaczonego tylko dla Żydów ? Sądzisz, że Bóg natchnąłby autorów Biblii do napisania jej tylko dla, jakby nie było, niewielkiej garstki osób ?

"Ty np. zostałaś wychowana jako konserwatywna katoliczka, dlatego nie dziwię się, ze trudno ci przyjąć niektóre fakty do wiadomości.
Od jezusa nigdzie nie usłyszysz słów potępiających 2 mężczyzn czy kobiety, bo jezus.był miłością. Ba, nawet gdy setnik poprosił go o uratowanie drogiego mu chłopca (a stosunki męsko-męskie ze strony rzymian były na porządku dziennym. wszyscy o tym wiedzieli. zaś jezus z gałęzi się nie urwał i głupi nie był), jezus nie wykorzystał okazji, by go skarcić, czy też przestrzec uczniów, bynajmniej, pochwalił wiarę setnika. :) łyso ci?"
Nie mów o czymś, o czym nie masz pojęcia. Moja rodzina rozłamana jest między katolicyzmem i protestantyzmem, z obiema tymi odłamami mam zatem do czynienia. Jest średnio wierząca, a na pewno nie praktykująca w katolickim znaczeniu tego słowa, przez własną słabość praktykowałam okultyzm (ach tak - przecież Biblię napisali Żydzi, zatem czary, inicjacje, ezoteryka ogółem, tarot i reszta badziewia jest dozwolona ?), jednak gdy byłam już na skraju, podczas jednej nocy Bóg dał mi wyraźnie do zrozumienia jakim duchowym śmieciem się stałam i w swej miłości wyciągnął z tego całego diabelskiego bagna. Jak widać, duchowo mam już pewne doświadczenie, mojej wiedzy nt Biblii również nie można nic zarzucić, choć wiadomo - jest to tak rozległe dzieło, że nawet ciężko przeczytać wszystkie księgi.
/ W tym akurat fragmencie, najwyraźniej ta wiara setnika miała być wysunięta na pierwszy plan. Co to znaczy "łyso ci ? ", nie jestem chyba na bieżąco z dzisiejszym slangiem.

"I wara od chrześcijaństwa, mów za siebie i za swoją gałąź. W protestantyźmie (jeszcze zależy od podwyznania) nie był, nie jest, i nie będzie grzechem. Tam cenią sobie równość ludzi i szacunek dla każdego. Co to za religia, która uważa jednych lepszymi od drugich?"
Możesz się z tym godzić lub nie, wszyscy jesteśmy w tym samym worku.

Czytając poniższy post Arusa, muszę się zgodzić, i przy okazji coś zaznaczyć. Nie uważam, iż samo uczucie jest grzeszne. Ale jeśli słyszę PARA homoseksualna, związek homoseksualny - co jest obecne w związku ? Seks, fizyczne okazywanie pieszczot. To jest dla mnie grzeszne.

//Do Dziecka poniżej (Damx) - wymień mi kilku księży, którzy mają dzieci. (przypominam, iż celibat jest kwestią tylko i wyłącznie posłuszeństwa, większość tego niestety nie wie).

Pozdrawiam wszystkich potrafiących prowadzić normalną dyskusję, taką na odpowiednim poziomie.

Cleaa

Boże zmiłuj się nad jej głupotą
U mnie w mieście jest 3 księży którzy mają dzieci
W tv też o tym gadali i o molestowaniu dzieci przez księży
i jeszcze o tym że nie dał komuni dziecku niepełnosprawnemu albo nie chciał pochować kobiety bo rodzina kasy nie miała
Programy np sprawa dla reportera i sraty taty nie kłamią
...więc daruj sobie dziewczynko idź oglądać montane

ocenił(a) film na 8
Damx123

"...więc daruj sobie dziewczynko idź oglądać montane"
Ty daruj sobie takie durnoctwa. Za stara już jestem na dyskutowanie z chłopczykami, którzy w dyskusji potrafią tylko bezsensownie bełkotać.
W TV gadali ? Nikt nie manipuluje bardziej niż telewizja. (przypomnienie - ok. 1,8% wszystkich pedofilów to osoby duchowne; sporo ? Nie sądzę.

Cleaa

Idź.mówię ci
Wynocha stąd,a kysz siło nieczysta!
Idź precz!!!
....
Montane przegapisz dziecko!

Damx123

Manipuluje kościół...

ocenił(a) film na 9
Damx123

manipuluje i kościół, i media.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones