PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116327}

Tajemnica Brokeback Mountain

Brokeback Mountain
7,4 194 471
ocen
7,4 10 1 194471
7,6 35
ocen krytyków
Tajemnica Brokeback Mountain

Osadzony w pięknych krajobrazach Ameryki, film opowiada historię dwóch młodych mężczyzn, których od pierwszego spotkania łączy nierozerwalna więź, dowodząca wiecznej siły miłości.

Ennis Del Mar (Heath Ledger) i Jack Twist (Jake Gyllenhaal) poznają się w trakcie poszukiwania zatrudnienia. Świat podlega stałym zmianom, ale ich codzienność wypełnia monotonia. Wszystko w ich życiu zostało już z góry ustalone - mają znaleźć stałe zajęcie, ożenić się i założyć rodzinę. Obu prześladuje jednak pragnienie czegoś, co trudno im nawet określić. Gdy ich nowy pracodawca Joe Acquirre (Randy Quaid) wysyła ich do pracy na majestatyczne wzgórze Brokeback, zawiązuje się między nimi głęboka zażyłość.
Na Brokeback Mountain mają miejsce wydarzenia, które na zawsze odmienią dotychczasowe życie Ennisa i Jacka. Przyjaciele postanawiają jednak zachować je w tajemnicy...

U schyłku lata Ennis i Jack opuszczają Brokeback. Każdy z nich rozpoczyna nowe życie. Ennis poślubia dziewczynę - Almę (Michelle Williams), z którą wiedzie skromne życie wraz z dwiema córkami. Jack poznaje w Teksasie piękną Lureen Newsome (Anne Hathaway). Wkrótce bierze z nią ślub, doczekuje się syna i rozpoczyna pracę w firmie teścia.

Mijają 4 lata. Pewnego dnia Alma przynosi Ennisowi pocztówkę, w której Jack zapowiada swój przyjazd do Wyoming. Ennis wyczekuje przyjaciela, a po jego przybyciu przekonuje się, że rozłąka jedynie wzmocniła ich przyjaźń...

Czy tajemnica ze wzgórza Brokeback wyjdzie na jaw...?

[opis dystrybutora]

Miluska
opis użytkownika

Lato 1963 roku. Dwaj młodzi kowboje podejmują się dorywczej pracy- mają pilnować wypasającego się w górach stada owiec. Pierwszy z nich, Ennis Del Mar (Heath Ledger) jest sierotą. Przyjął tę prace, ponieważ odkłada na ślub, który ma się odbyć już w listopadzie. Drugi, Jake Twist (Jake Gyllenhaal), woli pracować u obcych, niż u własnego, mającego o wszystko pretensje ojca. Wspólna praca i samotność zbliża obu mężczyzn. Którejś nocy stają się kochankami. Ennis i Jake, choć nie chcą i nie potrafią zapomnieć o sobie, muszą stwarzać pozory zwykłego życia. Mają żony i dzieci, a spotykają się na tylko krótko kilka razy w roku. Ten dziwny związek oparty nie tylko na seksie, ale i na głębokiej przyjaźni trwa 20 lat. Co jakiś czas Jake, mąż dziedziczki fortuny bogatych handlarzy sprzętem rolniczym, proponuje Ennisowi wspólne zamieszkanie na fermie. Ten, rozwiedziony ze skromną pracownicą sklepu, wciąż się waha. Boi się presji środowiska. Nieszczęśliwy Jake plącze się w przypadkowe romanse z mężczyznami...

Black_Rose
opis użytkownika

"Tajemnica Brokeback Mountain" to adaptacja nagrodzonego Pulitzerem opowiadania Annie Proulx.
Ennis Del Mar (Heath Ledger) i Jack Twist (Jake Gyllenhaal) zatrudniają się jako pasterze na Brokeback Mountain. Początkowo ich relacje opierają się głównie na wspólnym piciu piwa, obżeraniu się fasolą i wzajemnym unikaniu patrzenia sobie w oczy. Samotność i przykre przeżycia z przeszłości stopniowo zbliżają do siebie obydwu mężczyzn, aż pewnej nocy ich przyjaźń zamienia się w fizyczną namiętność, rodzi się między nimi się uczucie.
Po zejściu z gór bohaterowie, niewiele mówiąc, rozstają się i zaczynają prowadzić nowe życia. Jednak wydarzenia z Brokeback Mountain nie dają o sobie zapomnieć...

Howler
opis użytkownika

Przejmująca historia miłości zakazanej. Między Jackiem Twistem i Ennisem Del Marem, dwoma kowbojami z Wyoming, rodzi się gorące uczucie. Jednakże na dawnych terenach tzw. 'Dzikiego Zachodu' nadal obowiązują pewne stereotypy, tradycyjne role społeczne i wszelka odmienność budzi niezrozumienie i agresję. Dlatego Jack i Ennis muszą ukrywać swą miłość i udawać 'normalność' zakładając rodziny, płodząc dzieci. Namiętność staje się ich przekleństwem - po spełnieniu następuje rozstanie, pojawia się tęsknota i samotność. Emocje targające bohaterami uwypukla krajobraz, na tle którego rozgrywa się opowieść - amerykańskie pustkowia, obskurne miasteczka i malownicze okolice Brokeback Mountain.

Anula_5
opis użytkownika

Dwóch kowbojów, Ennis Del Mar oraz Jack Twist zatrudnia się w górach Brokeback Mountain, aby pilnować pasących się owiec. Ennis jest bardzo zamknięty w sobie, zaś Jack sprawia wrażenie trochę naiwnego i infantylnego. Początkowa niechęć dwóch mężczyzn, niespostrzeżenie przeradza się w ogromną przyjaźń i... ogromną namiętność. Jednak lato dobiega końca i kochankowie zmuszeni są rozstać się ze sobą. Każdy z nich stara się ułożyć sobie życie - Ennis poślubią ubogą dziewczynę Almę (Michelle Williams), a Jack piękną i bogatą Lureen (Anne Hathway). Obydwoje doczekują się dzieci oraz prowadzą na pozór całkowicie normalne życie. Jednak żaden z nich nie może zapomnieć o łączącym ich uczuciu oraz wydarzeniach z Brokeback Mountain. Pewnego dnia Ennis dowiaduje się, że do miasta przybywa Jack. Ponowne spotkanie tylko umacnia łączące ich uczucie. Mężczyźni potajemnie zostają kochankami, lecz nie wiedzą, że niesie to za sobą okrutne konsekwencje...
Film powstał na motywach opowiadania E.Annie Proulx.

Skylaria
opis użytkownika

Początek lat 60. Ennis Del Mar i Jack Twist poznają się w trakcie poszukiwania pracy. W ich życiu prawie wszystko zostało już z góry ustalone- tak jak ich ojcowie i ojcowie ich synów mają znaleźć stałe zajęcie, ożenić się i założyć rodzinę. Obu prześladuje jednak pragnienie czegoś, czego nie potrafią nawet określić, jedynie przeczuwają.
Nowy pracodawca Joe Aquirre proponuje im mało atrakcyjną, sezonową pracę przy wypasie owiec na wzgórzu Brokeback. Mrukliwy i szorstki w obyciu Ennis oraz romantycznie usposobiony Jack wspólnie dzielą trudy życia na pustkowiu, pośród nieprzyjaznej przyrody. Z czasem zaczyna łączyć ich głęboka więź. Na Brokeback Mountain mają miejsce wydarzenia, które obaj postanawiają zachować w tajemnicy ...
U schyłku lata Ennis i Jack opuszczają wzgórze. Każdy z nich rozpoczyna nowe życie. Ennis poślubia Almę i wraz z dwiema córkami wiedzie skromne życie farmera. Jack podczas pokazów rodeo w Teksasie poznaje piękną Lureen Newsome. Wkrótce bierze z nią ślub, doczekuje się syna i rozpoczyna prace w nieźle prosperującej firmie teścia.
Mijają 4 lata. Pewnego dnia Alma przynosi Ennisowi pocztówkę, w której Jack zapowiada swój przyjazd do Wyoming. Ennis wyczekuje przyjaciela, a po jego przybyciu przekonuje się, ze rozłąka jedynie wzmocniła łączące ich uczucie. Alma zaczyna domyślać się wydarzeń z przeszłości i jaką tajemnicę skrywa Brokeback Mountain.

Kathleen
opis użytkownika

Film powstał na podstawie noweli zdobywczyni Nagrody Pulitzera, Annie Prolux, oraz scenariusza Diany Ossany i Larry'ego McMutry'ego "Wzgórze Brokeback". To tam przecinają się drogi życiowe Jacka Twista (Jake Gyllenhaal) i Ennisa Del Mar (Heath Ledger). Tam także rodzi się między nimi głęboka zażyłość i dochodzi do wydarzeń, które na zawsze ich zmienią. Kiedy się rozstają, nie zdają sobie sprawy, że tajemnica Brokeback Mopuntain połączyła ich nierozerwalnie. Mijające lata nie są w stanie osłabić ich więzi, jednak sekret coraz trudniej jest ukrywać przed światem.

margot_
opis użytkownika

Ennis i Jack poznali się jeszcze jako młodzi ludzie, starający się o pracę u jednego przedsiębiorcy. Ponieważ do pracy potrzebowano dwóch ludzi, obydwaj dostali posadę. Chodziło o pilnowanie stada owiec pasących się na Brokeback Mountain. Z początku młodzieńcy niewiele ze sobą rozmawiali. Z czasem jednak naprawdę się zaprzyjaźnili, a można nawet powiedzieć, że się w sobie zakochali. Obaj bowiem postanowili ujawnić swoje skłonności homoseksualne i nawiązali romans. Nadszedł jednak czas, gdy trzeba było sprowadzić owce z gór i drogi Ennisa oraz Jacka rozeszły się. Obydwaj założyli rodziny z dala od siebie. Po kilku latach Jack postanowił odnowić kontakty z Ennisem.

MrShog
opis użytkownika

Ennis Del Mar i Jack Twist poznają się w trakcie poszukiwania zatrudnienia. Ich nowy pracodawca wysyła ich do pracy na majestatyczne wzgórze Brokeback. Tam mają miejsce wydarzenia, które na zawsze odmienią ich dotychczasowe życie. Ennis i Jack postanawiają jednak zachować je w tajemnicy… Każdy z nich rozpoczyna nowe życie. Mijają 4 lata. Pewnego dnia żona Ennisa przynosi mu pocztówkę, w której Jack zapowiada swój przyjazd do Wyoming. Ennis wyczekuje przyjaciela, a po jego przybyciu przekonuje się, że rozłąka jedynie wzmocniła ich więź... Czy tajemnica ze wzgórza Brokeback wyjdzie na jaw?

opis dystrybutora dvd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones